Hz. Aişe validemiz Peygamberimiz'le (Aleyhissalatu Vesselam) yeni evlenmişti.Eşinin kendisini sevip sevmediğini ; ne kadar ve nasıl sevdiğini merak etmekteydi. Hz. Aişe validemiz bu düşüncesini Peygamberimiz'le (Aleyhissalatu Vesselam) konuşmadan edemedi. "Ey Allah’ın Resulü,beni seviyor musun? “Peygamberimiz: Evet, ya Aişe, tabi seviyorum! dedi." Hz. Aişe validemiz nasıl sevdiğini de merak ediyordu.? Hemen sordu."Beni nasıl seviyorsun?"

Bu konu 1596 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
"Kördüğüm gibi." 1596 Reviews

Konuyu değerlendir: "Kördüğüm gibi."

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1596 kez incelendi.

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Aylin's

Standart "Kördüğüm gibi."

Hz. Aişe validemiz Peygamberimiz'le (Aleyhissalatu Vesselam) yeni evlenmişti.Eşinin kendisini sevip sevmediğini ; ne kadar ve nasıl sevdiğini merak etmekteydi.

Hz. Aişe validemiz bu düşüncesini Peygamberimiz'le (Aleyhissalatu Vesselam) konuşmadan edemedi.

"Ey Allah’ın Resulü,beni seviyor musun?

“Peygamberimiz: Evet, ya Aişe, tabi seviyorum! dedi."

Hz. Aişe validemiz nasıl sevdiğini de merak ediyordu.? Hemen sordu."Beni nasıl seviyorsun?"

Peygamberimiz sevgi şeklini tanımladı sevgili eşine: "Kördüğüm gibi."

Bu cevap Hz Aişe validemizi çok sevindirmişti. Çünkü kördüğüm açılmazdı. Açılmayan,bitmeyen sırlı bir sevgi demekti.

Alacağı cevap onu çok mutlu ettiği için, Hz Aişe validemiz Peygamberimiz'e sık sık sorardı:"Ey Allah’ın Resulü, kördüğüm ne alemde?"

Peygamberimiz, Aişe validemizi memnun eden cevabı verirdi her defasında: "İlk günkü gibi....."

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: "Kördüğüm gibi."

Kategori: Peygamber Efendimiz (S.A.V.)

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1596

Konu Aylin's tarafından (05.07.2011 Saat 01:50 ) değiş;tirilmiş;tir.
    HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Etiketler