İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyormuş..Ben kimseyi zorla milli meclis'e davet etmedim..Herkes kararında hürdür; bunlara başkaları da katılabilir.. Ben bu mukaddes davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim..Arzu ederseniz hepiniz gidebilirsiniz.. O takdirde Asker Mustafa Kemal, mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de Bayrağı alır, elmadağı'na çıkar, orada tek kurşunu kalıncaya kadar

Bu konu 1286 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürk'ün bağımsızlık üzerine düşünceleri 1286 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk'ün bağımsızlık üzerine düşünceleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1286 kez incelendi.

Türk Milliyetçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3630
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    805
    @Türk Milliyetçisi

Standart Atatürk'ün bağımsızlık üzerine düşünceleri

İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyormuş..Ben kimseyi zorla milli meclis'e davet etmedim..Herkes kararında hürdür; bunlara başkaları da katılabilir..

Ben bu mukaddes davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim..Arzu ederseniz hepiniz gidebilirsiniz.. O takdirde Asker Mustafa Kemal, mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de Bayrağı alır, elmadağı'na çıkar, orada tek kurşunu kalıncaya kadar vatanı müdafaa eder, kurşunları bitince aciz vücudunu bayrağına sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanını mukaddes Bayrağına içire içire tek başına can verir..

Ben buna and içtim..

Mustafa Kemal Atatürk

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk'ün bağımsızlık üzerine düşünceleri

Kategori: Atatürk'ün Hayatı

Konuyu Baslatan: Türk Milliyetçisi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1286

Etiketler