Bir yılı daha geride bıraktın nihayet, Solmuş bir yaprak daha düştü hayat ağacından… Ama sen yine de üzülme zamanın böyle hızlı akışına, Üzülme isteksizce yitirdiğin solgun yaprağa… Bak yeni bir Filiz veriyor taze bahar dalın; Kısa sürede yerini alacaktır düşen kuru yaprağın… Bu gün senin doğum günün… Rengarenk çiçekler, çok sevineceğin hediyeler, ama esprili ama duygulu, telefon görüşmeleri, hatta yürekten yada öylesine yazılmış bir çok kutlama mesajları alacaksın seni sevip,

Bu konu 1320 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Bu Gün Senin Doğum Günün 1320 Reviews

Konuyu değerlendir: Bu Gün Senin Doğum Günün

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1320 kez incelendi.

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1054
    @Aylin's

Standart Bu Gün Senin Doğum Günün

Bir yılı daha geride bıraktın nihayet,
    Solmuş bir yaprak daha düştü hayat ağacından…
    Ama sen yine de üzülme zamanın böyle hızlı akışına,
    Üzülme isteksizce yitirdiğin solgun yaprağa…
    Bak yeni bir Filiz veriyor taze bahar dalın;
    Kısa sürede yerini alacaktır düşen kuru yaprağın…

Bu gün senin doğum günün… Rengarenk çiçekler, çok sevineceğin hediyeler, ama esprili ama duygulu, telefon görüşmeleri, hatta yürekten yada öylesine yazılmış bir çok kutlama mesajları alacaksın seni sevip, hatırlayan insanlardan… Tebessümle gözyaşı, sevinçle hüzün arasında sürekli gidip geleceğin bir gün ve gece bekliyor seni ilerleyen saatlerde, dostların sevdiklerin, yakın buldukların ve izinli çevrende kendini sana yakın hisseden herkes yanında olacak bu gece…

Sana yürekce çok yakın ama, “yaşamca uzağına atılıp, imkansız kılınmışlar” da farklı yerlerde paylaşacak bu gece’ki sevincini sen bunu bilmesende… Sevdiğin şarkıları dinleyip seninle yaşadıkları güzel günlerden kalan, unutulmayacak anılarla mutlu olacaklar bir kaç kadeh şarap yada rakı eşliğinde… Seninle aynı gökyüzünün altında ama senin bilmediğin, ya da çoktan unuttuğun biryerlerde, yıldızlı ve mavi bir gece de, mavi bir Denizin huzur veren dinginliğinde… Çok uzaktan ama yürekten yolladıkları dostca bir selam ve iyi dilekleri olacak senin için yanağından öperek kutlayamasalar bile, saat gecenin on ikisine geldiğinde ise, sana aldıkları küçük bir armağanı iki damla gözyaşı eşliğinde, suların karanlığına bırakacaklar küçücük avuç içlerin yerine…

Sen eğlenmene bak yanındakilerle… Boşver gitsin fazlasıyla hakettikleri halde yanında olamayanları, ya da haketmediğin için olmayanları; Boşver gitsin her saniye biraz daha yaşlandığını, unut gitsin geçen yıl da yaşadığın mutsuzlukları ve olumsuzlukları… Güzel bir dilek tut önce ve sevinçle üfle pastandaki bütün mumları, alkışlar eşliğinde salın sahne de, herkese göster en güzel, en neşeli dansını bütün yeteneğinle… Sakın üzülme bir yıl daha göz açıp kapayanadek geçti diye, hem sonra ne demişler? En güzel yıllar, en çabuk geçenler değilmidir? Varsın bitsin, yaşanmış ve senden alacağını almış, hükümsüz ve atıl hale gelmiş ölü bir yıl… Sakın ben bir yaş daha yaşlandım deme olur mu? Sadece ben güzel bir yıl daha yaşadım diye sevin, edindiğin deneyimlerden biriktirebildiklerinin ebedi mutluluk ve huzura giden yol da, sana bir fener, bir mum ışığı olacağını bil ve en güzel tebessümünü takın yüzüne gelecek günler, hatta yıllar için…

Hayatın asla durmayacağını ve zamanın geçerken seni çok da umursamadığını da bilmelisin… Bu yüzden sen de fazla önemsememelisin onu… O, senden alacaklarını isteğin dışında olduğu halde nasıl alıyorsa eğer, sen de kakkın olanı almalısın ondan; Çünkü verdiklerin, yitirdiklerin buna fazlası ile değer… Her biri diğerinden daha değerli, her biri diğerinden daha anlamlı ve güzel olan Nostalji zamanların sürekli artıyor farkedebiliyormusun? Bir süre sonra anlatacağın hatırlayacağın öyle çok şey olacakki, artık hafızanda bunları sığdıracak yer bile bulamayacaksın… Sonra da eskiler, silinmesi gerekenler dönmemek üzere bir bir uçup gidecekler zihninden, son yolculuklarına uğurladığın yaşlı martılar gibi…

Böyle bir gecede unutulmaması gerekenler olduğunu bir kez de ben hatırlatayım istedim… Sağlıklı ve eğitimli bir bireysin, hayatındaki yerini biyolojik olarak borçlu olduğun, seni dünyaya getirip büyüten, ve gelişip topluma-kendine faydalı bir insan olabilmen adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, seni hastalığında, zor günlerinde hiç yalnız bırakmayan ve sen kendini onlardan kendi isteğinle koparana kadar, senden asla bir adım öteye gitmeyen sevgili Anne ve Babana da en azından yanaklarından öperek bir teşekkür etmeyi ihmal etme sakın bu gece…

Güzel umutların ve yeni sevinçlerin olsun yeni yaşının getireceği günler için… Çocuk ol bu akşam ve beğensen de, beğenmesen de bir çocuk gibi sevin aldığın bütün armağanlara, sadece düşünüldüğün, unutulmadığın için bile olsa… Bilirsin her şeyi olan insanlara armağan almak pek de kolay değildir… Unutma hızla geçiyor zaman ve hepimiz aynı şeyi yaşıyoruz bu kaçınılmaz süreç içerisinde... Kısmen de olsa elimizde mutlu olabilmek bunu sen de iyi bilirsin, ve bunun için ne gerekiyorsa yapmalısın… Ben ise bu günün de sadece iyi dilekler de bulunabilirim senin için, şimdi sıyrıl artık bütün bu okuduklarından, akşamın sen ve dostların ( belki yeni sevgilin ) için daha eğlenceli ve olağanüstü güzel olması adına neler yapabileceğini son bir kez daha düşün… Bu günlerin çok özel olduğunu ve yaşamın zorluklarından çalınmış nadir zamanlardan sayıldığını, özelindeki insanların senin mutlu olman adına senin için gösterdikleri fedakarlık sonucunda yanında olduklarını da sakın unutma olur mu? Son olarak yine önemli bir şeyi daha hatırlatmak istiyorum sana; " İçebileceğin, taşıyabileceğin son kadehden bir tane daha eksik iç " ki gecenin sonu hepiniz adına hayal ettiğiniz gibi bitebilsin.!

Geleceğini oluşturacak her yeni gün ve yılın bir öncekinden daha güzel olmasını, çabaların karşılığındaki haklı beklentilerinin büyük ölçüde karşılanmasını, her sürprizin her gelişmenin yeni bir mutluluğa vesile olmasını, yüzünde her an bir sevinç ifadesi ve tebessüm olmasını bütün kalbimle ve daha önce bir başkası için hiç istemediğim kadar istiyorum… Gülmeyi fazlasıyla yakıştırdığım nadir insanlardan biri olduğunu bilmelisin, işte sadece bu nedenle bile olsa sen, hep hayranlık duyduğum o güzel gülüşünle sürekli gülmelisin… Doğum günün kutlu olsun aşkım…

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Bu Gün Senin Doğum Günün

Kategori: Güzel Sözler ve SMS Mesajları

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1320

HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Etiketler