Dünyanın en sadık erkeği Türk erkeği mi? Bunu ben söylemiyorum. Arabistanda 10 yıldır eşi ile birlikte yaşayan kuzenimin, bir arap kızı ile konuşmasında kızın ifadesi şöyle olmuş. "Aslında tam aradığım erkek tipi, son derece sadakatli oluyorlar. Tek eş yanlısılar ve ailelerine çok bağlılar. Ruhlarında biraz maçoluk olsalarda, bu benim hoşuma gidiyor." Yorumuna bakarmısınız. Sonuçta oda müslüman ülkesi. Ve üstelik Suudi Arabistan: Pakistan olsun, Afganistan olsun, Yani diğer müslüman

Bu konu 3618 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
Dünyanın en SADIK Erkeği Türk Erkeği. 3618 Reviews

Konuyu değerlendir: Dünyanın en SADIK Erkeği Türk Erkeği.

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3618 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Standart Dünyanın en SADIK Erkeği Türk Erkeği.

Dünyanın en sadık erkeği Türk erkeği mi?
    Bunu ben söylemiyorum. Arabistanda 10 yıldır eşi ile birlikte yaşayan kuzenimin, bir arap kızı ile konuşmasında kızın ifadesi şöyle olmuş.

"Aslında tam aradığım erkek tipi, son derece sadakatli oluyorlar. Tek eş yanlısılar ve ailelerine çok bağlılar. Ruhlarında biraz maçoluk olsalarda, bu benim hoşuma gidiyor."

Yorumuna bakarmısınız. Sonuçta oda müslüman ülkesi. Ve üstelik Suudi Arabistan: Pakistan olsun, Afganistan olsun, Yani diğer müslüman ülkeleride dahil olmak üzere kesinlikle dışa kapalı bir ülke. Dışarıdan kimseye kız vermezler. Yani sadakat anlamında gerçektende Türk erkekleri bir gömlek üstün bana göre. Bunu uzun bir süre önce işitmiştim. Fakat geçen amcamların Hollanda'dan geldiklerindeki anlatıkkları hikaye bunu Avrupa'dan da desteklemiş oldu. Oradaki görüşü aktarayım.

"Çok asabi oluyorlar bazen. Ve yersiz kıskançlıklarına şahit oluyorum çoğu zaman. Ama buna değerler. Çünkü kadınlarına çok ama çok bağlılar. Bir başkası ile yemek yemene karşı çıkıyorlar ama kendileride bir başkası ile yemeğe çıkmıyorlar."

Geçmişe bir bakın. Savaşlarda dahi hiç Türk askerlerinin düşman kadınlarına karşı yaptığı iğrençlikleri duydunuz mu? Öyle bir anda bile kadınları ve çocukları muhafaza ettik. İlişmedik. Bune en yakın örnek Ermenistan olmuştur. Fazla detaya girmeyelim. Yapılanlar unutulmadı çünkü.

Şimdide size Dünya çapında yapılmış kısa bir anket çalışmasını örnek gösterelim.
    Uluslararası ölçekte bir kadın araştırması yapan sosyolog, dünyanın çeşitli ülkelerinde kadınlara bir soru sormuş:
    Kocanızı başka bir kadınla yakalarsanız ne yaparsınız?

Soruya ülkelere göre verilen cevaplar ise söyle olmuş:

İsveçli: Neyimi beğenmediğini sorarım.

Rus: Evi terk ederim.

Fransız: Sesimi çıkarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim.

İtalyan: Kadını vururum.

İspanyol: Kocamı vururum.

Yunanlı: Her ikisini de vururum.

Türk: Benim kocam yapmaz!

Belki aranızda daha önceden bunu okuyanlarınız vardır. Onun haricinde google'a bile bunun ilgili aramalar yapsanız inanın Türk erkeklerinin farklı olduğunun Dünya'da misafirperver ve sadakatli olduğunun örneklerini görebilirsiniz.

Sözün kısası bunu özetleyecek olursak; Farklı ülkelerde akıl ve mantık evliliği yapılırken, Türkiye'de genelde kalp evliliği yapılıyor. Ve inanın aksi gibi görünsede Erkekler körükörüne bağlanırken, kadın çok daha temkinli akıl evliliği yapabiliyor. Yani Türk kadını bile erkekten daha akılcı olabiliyor zaman zaman.

Mesela iş konusunda Diğer gelişmiş ülkelere nazaran geri kalmamızın nedenlerinden bir taneside bence bu kalp, ruh. Bir yahudi bu konuda kesinlikle işini ailesinden önde tutabilir. Yada bir japon hafta sonu evine gelmeyip işyerinde teknoloji üzerine yoğunlaşıp bihaber şekilde uyuyakalsabile. Sabah eve döndüğünde bu onun için gayet normaldir. Ve eşide bunu normal karşılar.
    Ama bi Türk'ü düşündüğümzde biraz fazla mesai'ye kaldığı vakit hemen şikayet etmeye başlar karısını göremediği çocuklarına kavuşamadığı için dayanamaz.

Bırakın böyle olsun. Kalbimiz olsun bizden alamadıkları. Ve eşlerimiz olsun vazgeçemediklerimiz. Son teknolojiye sahip olup ailemi unutmaktansa, orta halli bir hayatla huzurlu bir aile birlikteliğini yeğlerim.

18 yaşını geçen avrupa gençlerini acaba diyorum hangi anne baba evlendiriyor.
    Kimde kına gecesi? Çeyiz? Beyaz eşya? Ev kurma? Bunlara yardımı hangi anne baba yapıyor?

Gerçekler ortada Buraya kadar okuduysanız Teşekkür ederim.

Yorum Sizin?

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Dünyanın en SADIK Erkeği Türk Erkeği.

Kategori: Bilinmesi Gerekenler

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 8

Görüntüleme: 3618

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Eklemen için emeğine sağlık abla. Sonuna kadar okudumda bizi biraz fazla abartmamışmısın. Ama çoğuna bende katılıyorum.

Ayselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    735
    @Ayselim

Bu mence biz musulman qadinlarinin oz -ozumuze verdiyimiz tessellidir
    Gel gor omrumuzden kecen o gunlerden neler qalmish

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    716
    @Apancene

Abla eklemene bende katılıyorum bu özümüzü kaybetmemeiz lazım ama zamane gençlik bu şuurda olurmu bilmem bu yazdıklarınıza uyma olur inş.

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Kıyaslama yapmanız neyin doğru neyin yanlış olduğunu bildiğinizi yansıtıyor.Gidenler gidedursun en azından bizler evlatlarımızı bu keşmekeşten uzak tutalım.Yorumlarınız için teşekkürler.

Bırakın böyle olsun. Kalbimiz olsun bizden alamadıkları. Ve eşlerimiz olsun vazgeçemediklerimiz.

Gonax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    94
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @Gonax

selamun aleyküm

emeğine sağlik ablam..........

meçul gardasiminda dediği kim küçük amerika olmadan evvel belke eleydi.
    eğer bu haliyle türk erkeğ yine "en sadık" tiplemesine uyuyor ise, sadece sunu söyleyebilirim
    görünki dünyadaki diğer ülkeler ne haldedir. dünyamız ne haldedir.

sadece vayyyyy beeee demek istiyorum.

vayyyyy beeee ................

selametle.................
    Tutmamışsa Aşkın Mayası, Cezbeylemez Gözlerin Elası
    Hak'ka Yönelmişse Gönül, Yüze Ne Hacet..!

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Bu haber beylerin gururunu okşamış görünüyor.Doğruluk,güzellik ve iyilik kazançlı çıktı.

Il_ke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    21
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    605
    @Il_ke

BENCE BURDA TÜRK KADINININ SADAKATI ORTAYA ÇIKIYOR.KOCANIN DEĞİL..YANLIŞIM VARSA LÜRFEN BENİ DÜZELTİN
    SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR..

BİZ BU VATANI,MİLLETİ VE BAYRAĞI KARŞILIKSIZ SEVDİK
    .

Gonax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    94
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @Gonax

Alıntı Dygsuz Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Bu haber beylerin gururunu okşamış görünüyor.Doğruluk,güzellik ve iyilik kazançlı çıktı.
    selamun aleyküm

ablam elbet birazda olsa gururumuzu oksadı sanıyorum. fakat yine sanıyorumki
    böyle bir istatistiki çalışmaya gerek duyulması ve bu çlışmaya konu olmak
    pekte hos değil aslında .............

selametle...................
    Tutmamışsa Aşkın Mayası, Cezbeylemez Gözlerin Elası
    Hak'ka Yönelmişse Gönül, Yüze Ne Hacet..!

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Etiketler