27 yaşındaki Yunus Çelik'in demir kafes arkasındaki içler acısı hali görenleri hayrete düşürüyor 04.11.2008 10:33 http://img88.imageshack.us/img88/9638/kafesddeddui4.jpg Adıyaman'da 27 yaşındaki Yunus Çelik, 17 yıldan beri demir kafese mahkum yaşıyor. Mehmet ve Hayriye Çelik çiftinin 7 çocuğundan birisi olan 27 yaşındaki Yunus Çelik'in demir kafes arkasındaki içler acısı hali görenleri hayrete düşürüyor. Bir yaşında menenjit hastalığı geçiren ve 10 yaşında trafik kazası geçirerek

Bu konu 1465 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
17 yıldır kafeste yaşıyor 1465 Reviews

Konuyu değerlendir: 17 yıldır kafeste yaşıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1465 kez incelendi.

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart 17 yıldır kafeste yaşıyor

27 yaşındaki Yunus Çelik'in demir kafes arkasındaki içler acısı hali görenleri hayrete düşürüyor
    04.11.2008 10:33

Adıyaman'da 27 yaşındaki Yunus Çelik, 17 yıldan beri demir kafese mahkum yaşıyor.

Mehmet ve Hayriye Çelik çiftinin 7 çocuğundan birisi olan 27 yaşındaki Yunus Çelik'in demir kafes arkasındaki içler acısı hali görenleri hayrete düşürüyor. Bir yaşında menenjit hastalığı geçiren ve 10 yaşında trafik kazası geçirerek akli dengesini kaybeden Yunus Çelik, tüm ihtiyaçlarını kafes içerisinde gideriyor. Annesi Hayriye Çelik tarafından her öğün beslenen Yunus Çelik, tuvalet ihtiyacını bile kafeste gideriyor. Annesi tarafından hortumla ve fırçayla yıkanan Yunus, kafeste çırılçıplak bir şekilde tahta iskeletin üzerinde yaşam mücadelesi veriyor. Saldırgan olmayan fakat elbiselerini çıkartan Yunus Çelik etraftaki eşyaları bilinçsizce yıkıp döküyor.

Konuşamayan ve zaman zaman bağırarak garip sesler çıkartan Yunus Çelik'e tıbbi müdahalenin yapıldığı fakat fayda sağlamadığı belirtildi. Doktorların, tedavinin faydalı olmayacağı şeklinde görüş belirtmesi üzerine ümitleri tamamen tükenen Çelik ailesi, çaresiz bekleyişini sürdürüyor. Çırılçıplak yaşayan Yunus'u ısıtmak için yılın yedi ayında barakanın içerisindeki soba yakılıyor.

Anne Hayriye Çelik, her yıl 2 ton odun 2 ton kömür yaktığını dile getirerek, tek isteklerinin Yunus'un ısınması için yakacak ihtiyaçlarının karşılanması olduğunu belirterek, "10 yaşında geçirdiği kaza sonrası bu hale geldi ve 17 yıldır kafes içerisinde yaşıyor. Saldırgan değil fakat ne yaptığını bilmiyor. Evin içene götürüyorum televizyonu falan deviriyor. Elbiselerini giymiyor, her tarafa pisletiyor. Bez alıp altını bağladım, doktora götürdüm; oradan bile kaçtı. Tedavisi için Adana ve Diyarbakır'a götürdük fakat sonuç alamadık. İstediğim tek şey bana odun kömür yardımı yapılsın. Ben kimseden bir şey istemiyorum" dedi.

Adıyaman Zihinsel Engelliler Derneği (AZED) Başkanı İdris Doğan da, Yunus Çelik'e dernek olarak ellerinden gelen manevi desteği verdiklerini fakat yetkililerin yeterince ilgilenmediklerine inandıklarını ifade etti. Yunus Çelik'in rehabilite edilebileceğine inandıklarını söyleyen Doğan, "Yirmi dört saat çıplak bir vaziyette kafesin içerisinde yaşıyor. Sadece ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden bir rapor alındı. Yapılacak bir şey olmadığı söylendi. Fakat bizce bu çocuk rehabilite edilebilir" şeklinde konuştu.

haber İHA

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 17 yıldır kafeste yaşıyor

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: DoĞu

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1465

llalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    579
    @llalezar

walla dogu emegıne saglıkta bana pek ınandırıcı bır hıkaye gelmedı...:

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Bunlar ve benzeri olaylar şükür etmemiz için ibrettir bizlere.