http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2008/10/30/fft16_mf125477.JpegİZMİR'in Bornova İlçesi'nde, seyyar tatlıcılık yapan 2 çocuk babası Mustafa Tahkol'u, kamyonetinde tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan eşi G.T., sevgilisi Y.M., amcasının oğlu E.M. ve onun sevgilisi N.K.'nin, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandıkları dava sonuçlandı. Sanıklardan üçü ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edilirken, N.K. ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. G.T., karar

Bu konu 1552 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Aşk cinayetinde bayıltan karar 1552 Reviews

Konuyu değerlendir: Aşk cinayetinde bayıltan karar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1552 kez incelendi.

Sexer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    574
    @Sexer

Standart Aşk cinayetinde bayıltan karar

İZMİR'in Bornova İlçesi'nde, seyyar tatlıcılık yapan 2 çocuk babası Mustafa Tahkol'u, kamyonetinde tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan eşi G.T., sevgilisi Y.M., amcasının oğlu E.M. ve onun sevgilisi N.K.'nin, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandıkları dava sonuçlandı.

Sanıklardan üçü ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edilirken, N.K. ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. G.T., karar sonrası sanık sandalyesinde yığılıp kaldı.
    Seyyar tatlıcılık yapan Mustafa Tahkol (48), 29 Ekim 2006 tarihinde, Fatih Caddesi'nde çevreyolu inşaatı altında park halindeki, kapalı kasa kamyonetin içinde kanlar içinde yatarken bulundu. Yapılan incelemede, adam öldürme ve yaralama suçlarından sabıkalı Tahkol'un şoför koltuğunda tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Soruşturma başlatan polis, olay yerinden, plakası alınamayan siyah renkli bir cipin ayrıldığını belirledi. Mustafa Tahkol'un iş ve aile yaşamını yakın takibe alan polis, araştırmasının sonunda eşi G.T.'nin (42) hain planını ortaya çıkardı. Mustafa Tahkol'un eşi G.T.'nin bir internet kafe işlettiği, son zamanlarda ailevi sorunlar yaşadıkları belirlendi. G.T.'nin, kafeye gelip giden Y.M. (30) ile tanışıp ilişki yaşamaya başladığı tespit edildi. Y.M.'nin de kendisine ait bir cipin bulunduğunun belirlenmesiyle harekete geçildi. Mustafa Tahkol'un eşi G.T. ve Y.M. gözaltına alındı. Başta olanlardan habersiz gibi davranan G.T., daha sonra boşanmak istemesine karşı çıktığı ve kendisine ait mal varlığını almak istediği için eşini, sevgilisi Y.M.'ye öldürttüğünü söyledi. Y.M. de, ifadesinde suçunu kabul ederken, olayı kuzeni E.M. (27) ile birlikte gerçekleştirdiklerini, tabancayı Alsancak Limanı yakınlarında denize attıklarını söyledi. Suç aleti tabanca da denizden çıkarıldı. E.M.'nin kız arkadaşı olan ve Mustafa Tahkol'u olay yerine gelmesi için cep telefonuyla çağırdığı iddia edilen N.K. de gözaltına alınd. İşlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen dört zanlı tutuklandı, haklarında planlayarak adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.
    İzmir 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmaya tutuklu yargılanan dört sanık, ölen Mustafa Tahkol'un ağabeyi Ali Hikmet Tahkol ile tarafların avukatları katıldı. G.T. savunmasında, “Ben hata yaptım, eşimi aldattım. Tetiği çeken Y.M.'dir” dedi. Y.M. de bir anlık heves sonucu katil olduğunu, ömrünün cezaevinde geçeceğini söyledi. E.M. ise olay yerine kuzeni Y.M. ile birlikte gittiklerini ancak cinayetle bir ilgisinin olmadığını öne sürdü. N.K. de Y.M. ve E.M.'nin isteği üzerine Mustafa Tahkol'u cep telefonundan arayıp, olay yerine çağırdığını, öldüreceklerini bilmediğini söyledi.
    Kardeşi öldürülen Ali Hikmet Tahkol ise “Kardeşimin kanı yerde kalmasın. Onu parası için öldürdüler. 400 bin YTL'ye yakın mal varlığı var. Yengem sık sık başkalarının yanında kardeşimi öldüreceğini söylüyordu. En ağır ceza verilsin, hepsinden şikayetçiyim” dedi.
    Mahkemeye gönderilen kayıtlarda G.T.'nin cep telefonuyla 257 kez Y.M.'yi aradığı, Y.M.'nin de kendisini 57 kez aradığı belirtildi. Mahkeme heyeti G.T., Y.M. ve E.M.'yi ağırlaştırılmış müebbet, N.K.'yi ise 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Karar sonrası G.T., sanık sandalyesinde yığılıp kaldı. Sanık avukatları kararı temyiz edeceklerini söyledi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Aşk cinayetinde bayıltan karar

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Sexer

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1552

Enes_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    192
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    583
    @Enes_

selamünaleyküm;

şu yazıyı okuyunca üyesi olduğum bir sitedeki tartışma konusunu hatırladım birden bire........tartışma konusu bayan ile erkek dost,arkadaş olabilirmiydi?şimdi yazıyı tekrar okuyacak olursanız ve bu iki insanın nasıl tanıştıklarını kavrarsanız yukaardaki sorununda cevabını almış olursunuz.

Bin sene de okusam ne biliyorsun diye sorsalar bana ?
    HADDİMİ BİLİRİM derim

yaşamak için doğdum ölmek için yaşıyorum;gün gelecek yaşamak için ölecegim

Etiketler