http://worldaz.azeriblog.com/public/blogs/worldaz/2008/08/27/antena_27.jpg Ermenistanın İctimai televiziyası ile TRT emekdaşlıq barede sened imzalayıb Senedde esasen Ermenistan ve Türkiye haqqında televiziya ve radio verilişlerinin teşkili, iki ölke arasında tecrübe mübadilesi nezerde tutulur Ermenistanın İctimai Teleradio Şurasının sedri Aleksan Arutyunyan ve Türkiyenin TRT teleşirketinin baş direktoru İbrahim Şahin Ankarada emekdaşlıq barede sened imzalayıblar. Senedde esasen

Bu konu 3446 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
Ermənistan -Türkiyə 3446 Reviews

Konuyu değerlendir: Ermənistan -Türkiyə

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3446 kez incelendi.

Ayselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    733
    @Ayselim

Standart Ermənistan -Türkiyə

Ermenistanın İctimai televiziyası ile TRT emekdaşlıq barede sened imzalayıb

Senedde esasen Ermenistan ve Türkiye haqqında televiziya ve radio verilişlerinin teşkili, iki ölke arasında tecrübe mübadilesi nezerde tutulur

Ermenistanın İctimai Teleradio Şurasının sedri Aleksan Arutyunyan ve Türkiyenin TRT teleşirketinin baş direktoru İbrahim Şahin Ankarada emekdaşlıq barede sened imzalayıblar.
    Senedde esasen Ermenistan ve Türkiye haqqında televiziya və radio verilişlerinin teşkili, iki ölke arasında tecrübə mübadilesi nezerde tutulur. Bu barede "Novosti-Armeniya" agentliyi məlumat yayıb.
    TRT-nin baş katibi Eli Kemoğlu Oğlu ermeni nümayende heyeti ile görüşde qeyd edib ki, onların ölkesinde ilk dəfe radioverilişinin translyasiyasını 1970-ci ildə İstanbul erməniləri təşkil edibler. Onun sözlerine göre, Türkiye hele de bu faktı xatırlayır. /ANS PRESS/

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ermənistan -Türkiyə

Kategori: Azerbaycan

Konuyu Baslatan: Ayselim

Cevaplar: 9

Görüntüleme: 3446

Konu Ayselim tarafından (27.10.2008 Saat 04:34 ) değiş;tirilmiş;tir.

basköylü76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    38
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    584
    @basköylü76

Baci yazipsan aama yaziLar okuyamadim ben nedendir acaba
    ßaηa ωєя Sєηi. . .ßєη iSяaF єтмєм zєяяєηi. . .!!

Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    733
    @Ayselim

Alıntı baskoyum76 Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Baci yazipsan aama yaziLar okuyamadim ben nedendir acaba
    bashkoy qardash duzeltmishem oxu yorum yaz gorum senin munasibetin necedir bu konuya.

S€®C€
    S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha neler neler şu halimizede şükredelim böyle giderse kaybedeceğimiz çok şey var saol canım eklediğin bu konu yine bizlerin yerimizde ayni şeyleri saydiğimizi hatirlatti mene...

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bacim sizdenn bu

Bizdende bunlar gittikten sonra çok sey yasayacaz ve görecegiz.
    insallah çok sey kayip etmeyiz çok seyde teslim etmeyiz.
    ALLAH hepimizin yardimcisi olsun.

Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    733
    @Ayselim

Alıntı dogu} Rumuzlu Üyeden Alıntı

bacim sizdenn bu

bizdende bunlar gittikten sonra çok sey yasayacaz ve görecegiz.
    Insallah çok sey kayip etmeyiz çok seyde teslim etmeyiz.
    Allah hepimizin yardimcisi olsun.
    .ELE GARABAGIN GETMESINE SEBEB BIR NOV "O" SOZUN SAHABI OLDU DESEM YANILMARAM,MARAXLI OLSA EGER ACIXLAYARAM.
    O zaman elini "cek" deyek, gozunude.
    Konu Ayselim tarafından (01.11.2008 Saat 00:03 ) değiş;tirilmiş;tir.
    Gel gor omrumuzden kecen o gunlerden neler qalmish

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anlamadim açiklarsan memnun olurumm

Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    733
    @Ayselim

Alıntı DoGu} Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Anlamadim açiklarsan memnun olurumm
    Bilmirem ki nece anladimki yalnis yani sehv kelme kullanmayim sizler demis.Beleki 72 il Rus esareti altinda qalmis balaca bir dovlet,komeksiz ,anasiz bir balaya benzeyirdi.Bu bir siyasi sehv idi ki Azerbaycanin baskanlari etdi.Beleki Ayrildi Rusyadan ,ama Ermeni tulklu bilmisler /rusla muqavile bagladi ve Rusun qosunu gelip oturdu Azerbaycanin serhedinde ve yavas -yavas aldi qatdi torpaxlari ermenistana.Topsuz,tufenksiz yalin elli bir millet o boyda hegoman dovlete ne ede bilerdi?.Elbetki hec ne ve neticedede hec ne ede bilmedi ve torpaxlar getdi elden.O,zaman dovlete Elcibey bascilix edirdi,menim fikrimce bu cox boyuk bir siyasi sehv oldu.Men bu kelmelerimle onu gunahlandirmiram oz milletini onun qeder biri seve bilmez,ama siyasi sehv ucundan 12-13 Azerbaycanin rayon ve kendleri elden getdi.Indi sukur ki lazimi qeder silah var deyilene gore inshallah siyasi yol ile olmasa da savas yolu ile torpaxlar alinacaq ve buna bize Rus yardimci olacaq.Eger Rus oz ordusunu cekse Azeri serhedinden ermeni hec ne ede bilmez,cunki ermenistan blakadada yasayan bir dovletdi yani yollari bagli,eli qoluda bir gumani Turkedi onuda deyesen alir ele.Allah yardimcimiz olsun.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Bu konuda Meçul ne senin nede Aysel bacımın yazdıklarına katılmıyorum. Ebulfez Elçibey Azerbaycanın Mustafa Kemal Atatürk' üdür ve bizim gönlümüzde her zamanda öyle kalacaktır.. S.S.C.B. dağıldığı zaman yıllarca komünizm bir devletin egemenliğinde ve komünist bir sistemde ezilen halkına kulak verip egemenlik ilan eden hiçbir bir lider gidip o ülkenin yalakalığını yapmaz ve Elçibeyde Türk kanı taşıdığı için ve yanında Türkiye ve İran gibi can ve din kardeşi iki ülkeye güvenerek o dönemde yapılması gerekenin en iyiysini yapmıştır. Elçibey' in ve Azerbaycanın en büyük talihsizliği zaman yönünden Türkiyenin başında Turgut Özal gibi köken yönünden başbakanlık açısından bu ülkede en çok tartışılacak bir başbakanın olmasıydı.

'Evet doğrudur Azerbaycan bizimle kardeş bir ülkedir. Ama Azerbaycanın asıl kardeşi (mezhep ve din konusunda) İrandır.'' diyerek Elçibeyin bizzat savaş meydanına gitmek için istediği iki tane helikopteri vermeyerek (bunları Elçibey bizzat tv de canlı yayında söylemiştir) İranın kucağına atması ve iranında gerekli ilgiyi gösterip yardım etmemesi Karabağı şu anda içinde bulunduğu bizim açımızdan katlanılması içler acısı hale getirmiştir.

Aliyev' ler (babalı , oğullu) yıllardır Rusyanın yalakalığını yapıyorlar ve bahsettiğimiz olayda zerre kadar bir gelişme olmamıştır. Azerbaycanın şu anki siyaseti ''ben bağımsız bir devletim'' denebilecek bir siyaset değildir. Şu anki yönetim rusyanın bir maşonudur ve bu yönetimle Azerbaycanın zerre kadar yol alabileceğine ben şahsi olarak inanmıyorum..

Allah can Azerbaycanımıza ikinci bir EBULFEZ ELÇİBEY nasip eder inşallah..

Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    733
    @Ayselim

Bir Azeri olup Azerbaycan daxilinde bash verenleri tam bilmek ucun gerek Azerbaycan daxilinde yasayasan.Orda oturup neyin duz ve neyin yanlis oldugunu sen hec zaman bile bilmezsen aybalam.Menim gozum onunde yasandi qara 20 yanvar.ama dovlet bascilari bir sey ede bilmedi minlerle ogullarimiz yalin elle tank altina atildi.Indi "Azeri gencleri vetenini sevmir"deyenlere cox yanilirlar,ve cox rica edirem yazilara dikket edilsin.
    Konu Ayselim tarafından (01.11.2008 Saat 21:32 ) değiş;tirilmiş;tir.