http://img119.imageshack.us/img119/9065/turkeitimsntr2.jpg Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Milli eğitimin sorunlarını gizleyerek ört pas ediyor" dedi. Koncuk, çıkmış olduğu Doğu Anadolu bölgesi gezisi kapsamında Iğdır'a gelerek sendika yöneticileri ve üyelerle görüştü. Üyelerinin sıkıntılarını birinci ağızdan dinleyen Koncuk, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında boş geçen derslere değinerek, Türkiye'nin çoğu bölgesinde dersler

Bu konu 1667 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Türk eğitim sen genel başkani ismail koncuk: "milli eğitim bakani eğitimin sorunlarin 1667 Reviews

Konuyu değerlendir: Türk eğitim sen genel başkani ismail koncuk: "milli eğitim bakani eğitimin sorunlarin

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1667 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    131
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Türk eğitim sen genel başkani ismail koncuk: "milli eğitim bakani eğitimin sorunlarin

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Milli eğitimin sorunlarını gizleyerek ört pas ediyor" dedi. Koncuk, çıkmış olduğu Doğu Anadolu bölgesi gezisi kapsamında Iğdır'a gelerek sendika yöneticileri ve üyelerle görüştü. Üyelerinin sıkıntılarını birinci ağızdan dinleyen Koncuk, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında boş geçen derslere değinerek, Türkiye'nin çoğu bölgesinde dersler boş geçiyor. Iğdır'da onlardan biri. Milli Eğitim Bakanı sorunları gizleyerek başarılı bakan olduğunu kamuoyuna yaymaya çalışıyor. Boş geçen dersler için 300 YTL ücret karşılığında 120 bin öğretmen görevlendirmiştir. Biz 180 bin öğretmen açığı var diyoruz bakan yok diyor. Bu gidişle son 10 yıl içinde atama bekleyen öğretmen sayısı 500 bini bulacaktır. Bu gençlerimize yazık değilmidir. Iğdır'da 6 yılda 5 milli eğitim müdürünün değiştiğini öğrendim. Bu nasıl bir iştir. 5 Milli eğitim müdürünün değiştiği bir ilde başarı nasıl gerçekleşir." dedi.
    Sendikacılık konusuna da değinen Koncuk, “Bugün Türkiye'de iktidarla yürüyen sendikacılık hortlamıştır. Bu sendikalar sarı sendikalardır. Sendikacılık İktidarların sendikası olamaz. Sendika İktidarı eleştirebilmelidir. Kamu çalışanları sarı sendikalara göz yummamalı daha doğrusu kendisini satmamalıdır. Milli eğitim bakanı ek iki yönetici atama formunu yayınladı. Bundan sonra hakkeden yönetici olacak sendikanın adamları değil" şeklinde konuştu.
    Basın toplantısına Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Talip Geylan, öğretmenler, Türk Eğitim Sen Iğdır temsilcisi Ali İpek, Kamu sen Iğdır İl temsilcisi Cafer Alakaş katıldılar. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindekiler Ağrı iline geçtiler.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Türk eğitim sen genel başkani ismail koncuk: "milli eğitim bakani eğitimin sorunlarin

Kategori: Iğdır dan Haberler

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1667

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler