http://img49.imageshack.us/img49/7557/120ty9.jpg MOBESE olarak da bilinen Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi’nin Iğdır Valiliği’nin koordinesinde 23.09.2008 tarihinde İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen ihalesi sonucunda istekli firma olarak en uygun teklifi veren SENTİM Bilişim Teknolojileri A.Ş. tarafından yapılmasına karar verilerek 2008 yılı sonunda tamamlanarak teslim edilmek üzere 14.10.2008 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. İlde kurulacak olan Kent Güvenlik Yönetim

Bu konu 1516 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ilimize mobese kuruluyor iğdir kent güvenlik yönetim sistemi (mobese) projesi tamamla 1516 Reviews

Konuyu değerlendir: Ilimize mobese kuruluyor iğdir kent güvenlik yönetim sistemi (mobese) projesi tamamla

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1516 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    131
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Ilimize mobese kuruluyor iğdir kent güvenlik yönetim sistemi (mobese) projesi tamamla

MOBESE olarak da bilinen Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi’nin Iğdır Valiliği’nin koordinesinde 23.09.2008 tarihinde İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen ihalesi sonucunda istekli firma olarak en uygun teklifi veren SENTİM Bilişim Teknolojileri A.Ş. tarafından yapılmasına karar verilerek 2008 yılı sonunda tamamlanarak teslim edilmek üzere 14.10.2008 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.
    İlde kurulacak olan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) Projesi ile ilgili bilgi veren Iğdır Valisi Saim Saffet KARAHİSARLI, projenin il genelinde meydana gelen olayların aydınlatılması, suç ve suçlularla daha etkin mücadele edilebilmesi, trafik düzenlemesinde teknolojik imkanların kullanılabilmesi amacıyla mevzuata uygun olarak elde edilen görüntü, ses ve konum verilerinin Pol-Net uygulamalarıyla desteklenerek işlenmesi ve kullanıcıların otomatik olarak uyarılmasını sağlayan, modüler olarak geliştirilmiş bir sistem olduğunu söyledi. Vali KARAHİSARLI, hedeflerinin güvenlik hizmetlerinin verimliliğini artırmak, algılanması zor güvenlik tehditlerini algılamak, adli soruşturmada ihtiyaç duyulabilecek kanuni deliller üretmek ve kişilik hak ve hürriyetlerine dokunmadan genel asayiş ve huzuru temin edebilmek olduğunu kaydetti.
    Kent Güvenlik Yönetim Sistemi'nin 3 ana unsurdan oluştuğunu vurgulayan KARAHİSARLI, bu unsurlardan görüntüleme sistemi ile kameralardan elde edilen görüntülerin delil niteliğinde saklanmasını, izlenmesini ve otomatik olarak üretilen alarmların kayıt edilmesini sağlayan donanım ve yazılımların bütünü olduğunu belirtti. KARAHİSARLI, Çağrı Yönetim Sistemi'nin ise çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler ışığında güvenlik kuvvetlerinin olay yerine sevk ve idaresini düzenleyen süreç dahilinde personelin ve uygulamayı kullanan diğer kurum kullanıcılarının birbirleri ile etkileşimini sağlayan coğrafi bilgi sistemi ile desteklenmiş bilişim sistemi olduğunu ifade etti. Vali KARAHİSARLI, Mobil Uygulamalar Sisteminin ise kullanıcıların Kent Güvenlik Yönetim Sistemi uygulamalarından faydalanarak karşılaştıkları olay, şahıs ve araç karşısında zaman kaybetmeden ön bilgi almalarını sağlayan, kullanıcıları konum bilgisiyle destekleyen, gerçekleştirilen işlemlerden değerlendirme niteliğinde döküm, grafik ve harita üretebilen yazılım, donanım ve hizmet bütünlüğü olduğunu kaydetti.
    Proje kapsamında 14 hareketli, 24 adet sabit olmak üzere toplam 38 adet kamera kullanılması ve zaman içerisinde bu sayının artırılmasının planlandığını belirten Vali KARAHİSARLI, Projenin iletişim altyapısının aylık, yıllık herhangi bir iletişim gideri olmayan ve idare açısından ek bir harcama kalemi ile işletim masrafı oluşturmayan Fiber+Wimax(Kablosuz) iletişim altyapısı kullanılarak oluşturulduğunu, sistemde bulunan toplam 38 kameradan 10 tanesinin şehrin 3 değişik giriş-çıkış noktasında Plaka Tanıma Sistemi kapsamında çalışacağını, 14 sabit kamera ile Çevre Güvenlik ve İzleme Sistemi oluşturulacağını ve şehrin değişik kavşak ve noktalarına kurulacak olan 14 hareketli kamera ile de 24 saat süreli izleme yapılacağını belirtti.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ilimize mobese kuruluyor iğdir kent güvenlik yönetim sistemi (mobese) projesi tamamla

Kategori: Iğdır dan Haberler

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1516

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler