Nitrik asit halk dilinde kezzap olarak biliniyor ve çoğunlukla hidroklorik asit olan tuz ruhuyla karıştırılıyor. Kezzap bir dönem tuvalet temizliğinde kullanılsa da parfümlü çamaşır suları ve doğada çözülebilen modern temizlik ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle gözden düşmüş görünüyor. ‘Kezzap var mı?’ sorusu mahalle bakkallarında ve temizlik ürünleri satan yerlerde şüphe ve tedirginlikle karşılanıyor. Sorunuza olumlu cevap verenler ise önünüze tuz ruhu şişesi koyuyor. İstediğiniz bu değil; ama

Bu konu 3724 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kezzap ne işe yarar? 3724 Reviews

Konuyu değerlendir: Kezzap ne işe yarar?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3724 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Kezzap ne işe yarar?

Nitrik asit halk dilinde kezzap olarak biliniyor ve çoğunlukla hidroklorik asit olan tuz ruhuyla karıştırılıyor. Kezzap bir dönem tuvalet temizliğinde kullanılsa da parfümlü çamaşır suları ve doğada çözülebilen modern temizlik ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle gözden düşmüş görünüyor. ‘Kezzap var mı?’ sorusu mahalle bakkallarında ve temizlik ürünleri satan yerlerde şüphe ve tedirginlikle karşılanıyor. Sorunuza olumlu cevap verenler ise önünüze tuz ruhu şişesi koyuyor. İstediğiniz bu değil; ama kimya laboratuvarında çalışanlar mahalle bakkallarında kireç çözücü ve tuz ruhu adıyla satılan şişelerde de yoğun miktarda nitrik asit yani kezzap bulunduğunu söylüyor. Şişelerin üzerinde içeriği, dolum tarihini ve son kullanma tarihini gösteren bir etiket bulunmadığı için şişenin içinde tam olarak ne olduğunu anlamak mümkün değil.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kezzap ne işe yarar?

Kategori: Kimya

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 3724

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler