Kars'ın Kağızman İlçesine Bağlı Çayarası Köyü ve Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesine Bağlı Karabulak Köyünde Meydana Gelen Sel Felaketlerinden Etkilenen Afetzedelerin Yaralarını Türk Kızılayı Sardı. Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Çayarası köyü ve Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesine bağlı Karabulak köyünde meydana gelen sel felaketlerinden etkilenen afetzedelerin yaralarını Türk Kızılayı sardı. Türkiye Kızılay Derneği Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Çayarası

Bu konu 1441 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kizilay'dan kars ve ağri'daki afetzedelere yardim 1441 Reviews

Konuyu değerlendir: Kizilay'dan kars ve ağri'daki afetzedelere yardim

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1441 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    130
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Kizilay'dan kars ve ağri'daki afetzedelere yardim

Kars'ın Kağızman İlçesine Bağlı Çayarası Köyü ve Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesine Bağlı Karabulak Köyünde Meydana Gelen Sel Felaketlerinden Etkilenen Afetzedelerin Yaralarını Türk Kızılayı Sardı.

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Çayarası köyü ve Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesine bağlı Karabulak köyünde meydana gelen sel felaketlerinden etkilenen afetzedelerin yaralarını Türk Kızılayı sardı. Türkiye Kızılay Derneği Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Çayarası köyünde yağışlara bağlı meydana gelen sel felaketi sonrasında Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi tarafından bölgeye 30 adet çadır, 90 adet battaniye ve 60 adet rulo yatak gönderildi. Bölgeye ulaştırılan yardım malzemeleri Kızılay ekipleri tarafından afetzedelere dün itibariyle dağıtılmaya başladı. Türkiye'nin doğusundaki şiddetli yağışlar Ağrı ili Doğubayazıt
    ilçesi Karakulak köyünde sel felaketine neden oldu. Selden en fazla etkilenen Karabulak, Yığınçay, Bozkurt ve Bardaklı köylerinde yapılan ihtiyaç tespiti çalışmaları sonrasında, Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi'nden bölgeye 3 personel ve 1 kamyon ile 30 adet çadır, 150 adet battaniye, 200 adet gıda paketi ve 200 adet hijyen seti sevk edildi. Sel felaketinin hemen ardından harekete geçen Türk Kızılayı sel bölgelerine ulaştırılan yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kizilay'dan kars ve ağri'daki afetzedelere yardim

Kategori: Kars dan Haberler

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1441

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler