26 Eylül 1938'de Atatürk, rahatsızlığıyla ilgili olarak ilk defa hafif bir koma atlatmıştı..Profesör Doktor Afet İnan, olayı söyle anlatıyor: "O geceyi rahatsız geçirdi. İlk hafif komayı o zaman atlatmıştı. Ertesi sabahki açıklamasında: 'Demek ölüm böyle olacak.' diyerek uzun bir rüya gördüğünü söyledi ve 'Salih'e söyle, ikimiz de bir kuyuya düştük, fakat o, kurtuldu.' dedi.." Atatürk'ün, burada "kuyuya düşme" sembolü ile gördüğü rüya vizyonu, kendisinin de söylediği gibi ölümün

Bu konu 1311 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürk'ün Son Rüyası 1311 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk'ün Son Rüyası

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1311 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Atatürk'ün Son Rüyası

26 Eylül 1938'de Atatürk, rahatsızlığıyla ilgili olarak ilk defa hafif bir koma atlatmıştı..Profesör Doktor Afet İnan, olayı söyle anlatıyor:

"O geceyi rahatsız geçirdi. İlk hafif komayı o zaman atlatmıştı. Ertesi sabahki açıklamasında: 'Demek ölüm böyle olacak.' diyerek uzun bir rüya gördüğünü söyledi ve 'Salih'e söyle, ikimiz de bir kuyuya düştük, fakat o, kurtuldu.' dedi.."

Atatürk'ün, burada "kuyuya düşme" sembolü ile gördüğü rüya vizyonu, kendisinin de söylediği gibi ölümün habercisiydi.

Salih Bozok'un kuyudan kurtulması ise bilindiği gibi, Atatürk'ün vefât ettiği gün, buna çok üzülen Salih Bozok'un da intihar etmesi ve sonunda onun kurtarılmasını simgeliyordu. İşte bu, Atatürk'ün son rüyasıydı.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk'ün Son Rüyası

Kategori: Atatürk İçin Söylenenler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1311

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler