Trafik Cezalarına Yeni Sistem Geliyor, Yılbaşından İtibaren Elektronik Sistem Devreye Girecek. TRAFİK CEZALARINA YENİ SİSTEM Vergi dairelerine son iki yılda 14 milyon ceza makbuzu gönderildi, ancak işlemlerin el yordamıyla yapılması işlemleri yavaşlatmasının yanı sıra sisteme girilmemiş önceki dönemlere ait cezaların da gözden kaçmasına neden oluyordu. Neyse ki 1 Ocak 2011'den itibaren elektronik sistem devreye girecek. Böylece tüm trafik cezaları online olarak emniyet'ten maliye'ye

Bu konu 1431 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Trafik Cezalarına Yeni Sistem 1431 Reviews

Konuyu değerlendir: Trafik Cezalarına Yeni Sistem

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1431 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Trafik Cezalarına Yeni Sistem

Trafik Cezalarına Yeni Sistem Geliyor, Yılbaşından İtibaren Elektronik Sistem Devreye Girecek.
    TRAFİK CEZALARINA YENİ SİSTEM

Vergi dairelerine son iki yılda 14 milyon ceza makbuzu gönderildi, ancak işlemlerin el yordamıyla yapılması işlemleri yavaşlatmasının yanı sıra sisteme girilmemiş önceki dönemlere ait cezaların da gözden kaçmasına neden oluyordu. Neyse ki 1 Ocak 2011'den itibaren elektronik sistem devreye girecek. Böylece tüm trafik cezaları online olarak emniyet'ten maliye'ye bildirilecek. Depolarda bekleyen 10 milyonun üzerindeki ceza faturası da sisteme işlenince maliye'nin kasasına 500 milyon liranın üzerinde kaynak girmiş olacak.

Vergi dairelerine iki yılda yaklaşık 14 milyon ceza makbuzu gönderildi.

İşlemler ise 21. yüzyılda el yordamıyla yapılıyor. Bu ise işlemleri yavaşlatıyor, aynı zamanda da eski dönemlere ait trafik cezalarının kaçmasına neden olabiliyor.

Öyle ki bir ay önce vergi dairesinden 'borcu yoktur' yazısı alan vatandaş, iki hafta önce notere gidince önceki dönemlere ait borçlarıyla karşılaşabiliyor.

Bu 2. el araç alan vatandaşları da mağdur ediyor, çünkü birçok kişi taşıtın eski sahibinin borcunu ödemek zorunda kalıyor.

Neyse ki 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren elektronik sistem devreye giriyor. Bu tarihten sonra tüm trafik cezaları on-line olarak Emniyet'ten Maliye'ye bildirilecek.

Bu durumda vatandaşlar da önceki dönemden ait borçlarıyla gecikme faizleriyle birlikte yüzleşebilir.

Yeni sistemle birlikte depolarda bekleyen 10 milyonun üzerindeki ceza faturası da işleme girecek. Böylelikle Maliye'nin kasasına 500 milyon liranın üzerinde bir kaynak girmiş olacak. (Cihan Haber Ajansı)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Trafik Cezalarına Yeni Sistem

Kategori: Motorlu Araçlar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1431

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler