Geri donmustuk ve asil kabus baslamisti benim icin. Annem beni teyzemin ogluna vermekte israr ediyor ve beni onunla asla olsem bile vermiyecegini soyluyordu. Bir hafta boyunca gece gunduz annemin yalvarmasini annem icin bu evliligin ne kadar faydali olacagini dinliyordum. Artik oyle bir bunalima girmistimki zerre kadar istemesemde kabul etmistim. Kendimi annemin ugruna feda etmistim. Teyzemlere annem telefon acip haber verdi, ve daha sonra hic konusmadik telefonla her aramamizda onun evde

Bu konu 1215 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Suskunlugun bedeli 3 1215 Reviews

Konuyu değerlendir: Suskunlugun bedeli 3

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1215 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart Suskunlugun bedeli 3

Geri donmustuk ve asil kabus baslamisti benim icin. Annem beni teyzemin ogluna vermekte israr ediyor ve beni onunla asla olsem bile vermiyecegini soyluyordu. Bir hafta boyunca gece gunduz annemin yalvarmasini annem icin bu evliligin ne kadar faydali olacagini dinliyordum. Artik oyle bir bunalima girmistimki zerre kadar istemesemde kabul etmistim. Kendimi annemin ugruna feda etmistim. Teyzemlere annem telefon acip haber verdi, ve daha sonra hic konusmadik telefonla her aramamizda onun evde olmadigi soyleniyordu. Annem mektub yazmami soyledi bu ara bende kendimi onunla evlenecegim dusuncesine alistirmaya calisiyordum her ne kadar kendimi kandirsamda basarmasamda onu unutamiyor gittim heryere beraberimde goturuyordum. Sonra bir telefon geldi annem almisti telefonu bende diger telefondan dinliyordum. Teyzemin ogluydu arayan, ve teyze ben devam etmek istemiyorum diyordu. Telefonu kapattim ve agladim, agladim, bu yalan dolu isin bitmesine degil. Kendimi kullanilmis degersiz hissettigim icin, annemin deger veripte ona inandigi kizinin mutlulugunu dusunmeden boyle bir karar verdigine agladim. Ofkeliydim etrafimdaki insanlara, anneme beni sevdigime vermek istemedigi icin, babama onun gidisi benim sevdigime kavusamama sebep oldugu icin, butun sevdiklerime beni uzenlere ofkeliydim.

Aradan bir kac ay gecmisti kiz kardesiyle mektublasmaya basladik ona yazdigim siirleri bir siirdefteri yapip gonderdim kiz kardesine hediye olarak. Asil maksatim onun ona ayit olan siirleri okuyup benim hala onu sevdigimi, unutmadigimi bilmesiydi. Sonra onun kuzeni bize gelmisti ve ondan telefon numarasini istemistim ve olmadigini soyledi bana. Fakat biliyordumki onun numarasi onda mutlaka vardi ve vermek istemiyordu ve gizliden aldim numarayi. Cesaret edipte arayamdim bir turlu her defasinda sesini dinliyor veya bir sarki dinletip kapatiyordum. Ve bir gun anlamis olmaliki bana candan ercetinin unut sevme beni adli sarkisini dinletti ve kapatti. Bir gun geldi ve cesaretimi toplayip mesaj gondermeye basladim, bana mumkun oldukca geri mesajlar yaziyor fakat hep engellerden bahsediyordu mesajlarinda. Artik ogrenmek zorundaydim o engelleri dogumgunu bahanesiyle aradim musait degildi ve bir kac saat sonra tekrar aramami istedi. Nasil gecti o bir kac saat anlatamam. Ve cesaretimi toplayip sordum neden neden boyle oldu diye. Bana sadece egitiminin daha 6 yil surecegini, bana ne evet nede hayir diyebilecegini ve aramizda daglar kadar engellerin oldugunu soyledi.. Birsey diyemedim dilim tutuldu adeta. Tam kapatiyordukki siirlerimi okudugunu, tesekkur etti siirler icin. Ve yine soru isaretleriyle dolu bir telefon konusmasi gecmisti,, sorular sorular?????

Kendimi taniyamaz olmustum artik sorular beni yiyip bitirir hale getirmisti. Mail adresini verdi sonra bana ve hersey maile yazdim, ve cevapi yine ayni oldu sorular yine buyudukce buyudu. Ben onunla herseye var oldugumu belirtsem bile o engellerden bahsediyor, ama o engellerin ne oldugunu soylemiyordu.

Ve gun geldi beni istemeye geldiler annemin komsusunun kardesi icin. Varlikli aileydi, anliyacaginiz bu defa annem beni zenginlik ugruna ve aileyi taniyor olmasina feda etmek istiyordu. Haftalar oncesinden haberi gelmisti ve evde bundan baska birsey konusulmaz olmustu. O aralar benim kafam hic ama hic yerinde degildi hic bir sekilde dogru karar alamiyordum. Hatta birinde kendimi kaybetmistim derste arkadaslarimin yardimiyla toparlamistim kendimi. Kendimi bir degersiz mal gibi hisseder olmustum.
    Istemeye geldiler biz bir odaya cekildik ve konustuk uzun uzun birbirimizi tanima maksatiyla. Daha cok ben anlatiyor ve ben soru sordukca konusuyordu. Bu ben degildim, bir yabanciya bundan once daha hic bu kadar rahat konustugumu bilmiyorum. konustuktan sonra iceriye girdik ve ben hic dusunmeden etmeden kabul ettigimi soyledim. Karsi cikan kimse olmadi bile bu duruma, hic dusunmediler benim saglikli bir karar almadigimi. Hic demediler once dusun tasin bi konusalim ona gore cevap verelim. Arkadaslarim bana o kadar kizdilarki duyunca inanamadilar bu kadar onu severken baskasiyla nisanlanmama. Inanamadiklari gibi onunla yapamiyacagimi, onun benden cok daha farkli bir yapiya sahip oldugunu israrla soyluyorlardi bana. Fakat ben oyle bir durumdaydimki gozum hic bir olumsuzlugu gormuyordu. Hic kabul edemeyecegim seylere susuyor ve hata ustune hata yapiyordu. Cok farkli biriydi, basta yasina gore hic olgun degil cok cocuksu davranislari vardi ve disariya karsi buz gibi bir insandi. Bir cocuk buyutecekmisim gibi herseyi gozardi ediyordum. Alti ay nisanli durduk ve sonra dugun............
    Arabayla dugun salonun onunde durduk basimi cevirdim kapiya dogru.. ve o orda duruyor uzaktan da olsa gozlerimin icine aci aci bakiyordu.. bak gor halimizi, ne durumdayim dercesine bakiyordu gozlerimin icine... O an kendimi buldum, uyandim uykudan ama hersey cok gecti artik. Artik sonu olmayan bir yola girmiistim bile. Ilk sarkimiz onun bana olan askini haykiriyordu adeta,, robert hatemodan cicegim sarkisi caliyordu, kimbilir belkide o ayarlamisti butun bunlari cunku salona biz soyledigimizde baska sarki ayarladiklarini ve degistiremiceklerini soylemislerdi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Suskunlugun bedeli 3

Kategori: Aşk Hikayeler

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1215

Etiketler