Günlerden bir gün evrenin bir noktasında küçük bir tırtıl gözlerini hayata açmış. Doğal içgüdüleri ile hemen beslenmeye başlamış. Ne bulursa yemiş. Bir süre sonra yeterince büyüdüğünde kendine güvenli bir yer bulup bir koza örmeye başlamış. Bu kozanın içinde geçirdiği uzunca bir sürenin sonunda da rengarenk kanatlı bir kelebek olup çıkmış. Minik kelebek uçabiliyor olmanın da verdiği mutlulukla uçmaya başlamış. Dağlar tepeler aşmış ormanın her yerini dolaşmış. Derken bir vadiye gelmiş.

Bu konu 1712 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Papatya İle Minik Kelebeğin Hikayesi 1712 Reviews

Konuyu değerlendir: Papatya İle Minik Kelebeğin Hikayesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1712 kez incelendi.

tuana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    12
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @tuana

Standart Papatya İle Minik Kelebeğin Hikayesi

Günlerden bir gün evrenin bir noktasında küçük bir tırtıl gözlerini hayata açmış. Doğal içgüdüleri ile hemen beslenmeye başlamış. Ne bulursa yemiş. Bir süre sonra yeterince büyüdüğünde kendine güvenli bir yer bulup bir koza örmeye başlamış. Bu kozanın içinde geçirdiği uzunca bir sürenin sonunda da rengarenk kanatlı bir kelebek olup çıkmış.

Minik kelebek uçabiliyor olmanın da verdiği mutlulukla uçmaya başlamış. Dağlar tepeler aşmış ormanın her yerini dolaşmış. Derken bir vadiye gelmiş. Rengarenk çiçeklerin bulunduğu bir vadiye. Etrafına şaşkın şaşkın bakarken vadinin öbür ucunda bir papatya görmüş. Bir anda afallamış. Ne düşüneceğini ne yapacağını bilememiş. ıçinden "Ne muhteşem bir çiçek" diye geçirmiş. Ve vakit kaybetmeden yüzlerce renkli hoş kokulu çiçeğin üzerinden geçip doğruca onun yanında almış soluğu.

"Merhaba" demiş papatyaya "sizi uzaktan gördüm ve yanınıza gelmek istedim.". Nazlı papatya şöyle bir bakmış konuğuna ve "Merhaba" demiş "bende yalnızlıktan sıkılmıştım zaten.". Ve konuşmaya başlamışlar. Kelebek ona hayat hikayesini nerede dünyaya geldiğini geçtiği ormanı tepeleri anlatmış.

Papatyada ona kendinden bahsetmiş. Birbirlerinden gerçekten hoşlanmışlar. Kelebek bütün zamanını papatyayla geçirmiş. Gece olunca beraber yıldızları ve ateş böceklerinin danslarını seyretmişler. Gündüz olunca kelebek kanatlarıyla papatyayı güneşin yakıcı ışınlarından korumuş.

Minik kelebek papatyayı çok sevmiş. O kadar çok sevmiş ki bir türlü onun yanından ayrılamamış. Papatyanın da onu sevip sevmediğini merak ediyormuş. Ama cesaret edipte bunu papatyaya söyleyememiş bir türlü. Onu kırmaktan incitmekten bu yüzden kaybetmekten korkmuş. Papatyada kelebeği çok sevmiş ama o da bir türlü söyleyememiş sevgisini. Duygularının karşılığının olmayacağından bu yüzden kelebeği kaybedeceğinden korkmuş. Böylece iki sevgili yan yana ama sevgilerini paylaşmadan sürekli sohbet etmişler.

Böylece saatler saatleri kovalamış. Günler geçip de kelebek artık zamanı kalmadığını gücünün tükendiğini anlayınca papatyaya dönmüş ve "Üzgünüm ama senden ayrılmam gerekecek" demiş. Papatya buna bir anlam vermemiş. "Neden" demiş. "Yoksa benim yanımda mutsuz musun?". "Hayır" demiş kelebek. "Bilakis sen benim hayatıma anlam kattın. Fakat biz kelebeklerin ömrü sadece üç gündür. Ve ben de ömrümü tamamladım. Artık kelebeklerin hiç ölmediği bir yere gitmeliyim."

Papatya bu duruma çok üzülmüş. Ama yapacak bir şey yokmuş zaten. Kelebek artık hiç gücünün kalmadığını daha fazla tutunamayacağını fark ettiğinde son bir gayretle papatyaya "Sevi seviyorum" diyebilmiş ancak.

Papatya donakalmış. Sadece "Bende..." diyebilmiş kelebeğin arkasından. Ardından da gözyaşlarına boğulmuş. ıçinden "Keşke onunda beni sevdiğini bilseydim. Keşke onu sevdiğimi söyleyebilseydim." diye geçirmiş. Papatya sevdiğinin onu sevdiğini bilmeden geçirdiği günlerin acısına dayanamamış. Bir süre sonra yaprakları önce solmuş sonra da dökülmeye başlamış.

Her düşen yaprakta papatya içinden "seviyormuş" diye geçirmiş.

İşte o günden beri bunu bilen aşıklar sevgililerine soramadıklarını hep papatyalara sormuş; seviyor mu? Sevmiyor mu diye...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Papatya İle Minik Kelebeğin Hikayesi

Kategori: Çocuklar için

Konuyu Baslatan: tuana

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1712

HAYATI SIL BASDAN YASIYORUM
    GOZLERIM MAZIYE DALIYOR BIRAN
    SENDEN KALAN BIR GULUMSEME VAR
    HATIRIMDA YOLLARIMIN BITDIGI SONDAYIM
    UCURUMUN KENARINDA BEN HEP ORDA
    SENI BEKLEMEKDEYIM BENIM KOCAMAN ASKIM
    GELIP TUTSANA ELIMI BURAKMASANA BENI

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    579
    @Furkan

vardı galiba bu konu ya da okumusm daha önce..ama hep aklımızda olmalı zatten ,güzel hikayeydi,ellerinize sağlık

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Etiketler