Erkek kardeşlerden ikiside babalarından kalma çiftlikte yaşıyorlardı. Kardeşlerden biri evli diğeri bekardı.Ürünlerini eşit olarak paylaşıp,kendi ambarlarına götürüyorlardı. Küçük kardeş bu eşit dağıtımda rahatsızdı ve bir gün şöyle söylendi;'Abim dört kişi ben ise yalnızım üstelik her öğün yemeğimi yengem yapıyor. Bu dağıtımda abimime haksızlık yapılıyor. En iyisi ben ondan habersiz her akşam bir teneke ürünü çuvalla gece yarısı, kimse görmeden,onun ambarına götüreyim.'' Bunu

Bu konu 2546 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
İKİ ERKEK KARDEŞ 2546 Reviews

Konuyu değerlendir: İKİ ERKEK KARDEŞ

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2546 kez incelendi.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart İKİ ERKEK KARDEŞ

Erkek kardeşlerden ikiside babalarından kalma çiftlikte yaşıyorlardı.

Kardeşlerden biri evli diğeri bekardı.Ürünlerini eşit olarak paylaşıp,kendi ambarlarına götürüyorlardı.

Küçük kardeş bu eşit dağıtımda rahatsızdı ve bir gün şöyle söylendi;'Abim dört kişi ben ise yalnızım üstelik her öğün yemeğimi yengem yapıyor. Bu dağıtımda abimime haksızlık yapılıyor. En iyisi ben ondan habersiz her akşam bir teneke ürünü çuvalla gece yarısı, kimse görmeden,onun ambarına götüreyim.'' Bunu söyledikten sonra her gece saat iki civarında söylediklerini gerçekleştiriyor. Bu arada hiç birşeyden haberi olmayan abi şöyle düşünüyor:''Ürünleri eşit paylaşıyoruz,fakat bana göre bu adil değil. Kardeşim bekar evlenmek için çok birikime ihtiyacı var ben evliyim üstelik,kayınpederimden destek alıyorum. En iyisi ona hissettirmeden her gece bir teneke ürünümü çuvalla onun ambarına taşıyayım.Bu şekilde onun satacak daha çok ürünü olsun.''

B u sözleri söyleterek her gece sabaha yakın dört civarında bir teneke ürünü kardeşinin ambarına taşır. B u şekilde iki kardeş aylarca hiç fark etmeden aynı işlemi yaparlar.

Bir gece küçük kardeş biraz geç kalır,büyük kardeş de erken davranır ve yarı yolda çuvallar sırtlarında karşılaşırlar.Her ikiside gülerek ve birbirlerini ne kadar sevdiklerini anlıyarak, çuvallarını bırakıp birbirlerine sarılırlar..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İKİ ERKEK KARDEŞ

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Aybalam76

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 2546

baskoyum76
    baskoyum76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

super bir hikaye abimcan insallah kardes kuslukleri bu sekilde bu hikayeyi okuyarak biter ornek alirlarda...

Mu®@T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    45
    Konular
    252
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    593
    @Mu®@T

bu gibi bağlar günümüzde yok gibi kardeş kardeşe zulüm yapar olmuş........

GaRaGaN
    GaRaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeş kardeşe düşman olurmu? Kerdeş kardeşten ayrı yapabilirmi? Biz her ne kadar "Hayır" desek bile tarihte bunun tam tersi bi çok defalar yaşanmış... Habil ile Kabil buna bi örnektir... Allah o tür kardeşliklerden bizi ve yakınlarımızı uzak tutar inşAllah...

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    81
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    633
    @Bahar