İnsanlık nedir? İnsanlık başkalarının yüzüne dost görünüp arkasından kuyusunu kazmak mı ?? Yoksa insanların başarısını kıskanıp ona bazı yollarla daha çok başarılı olmasına engel olmak mı... İnsanlık huzurun olduğu yerde huzursuzluk yaratmak mı ??? Haksız yere insanlara iftira atmak ve onları dostlarına küçük düşürmek mi ??? İnsanlık düşene birde ben vurayım mı demek yoksa elini uzatım düşeni kaldırmak mıdır ???? İnsanlığımızı kaybettimiz yerde dostlarımızı, arkadaşlarımızı, hayatımızı

Bu konu 2082 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
İnsanlık Nedir? 2082 Reviews

Konuyu değerlendir: İnsanlık Nedir?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2082 kez incelendi.

KAI-BODRUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    34
    Konular
    9
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    571
    @KAI-BODRUM

Standart İnsanlık Nedir?

İnsanlık nedir?

İnsanlık başkalarının yüzüne dost görünüp arkasından kuyusunu kazmak mı ?? Yoksa insanların başarısını kıskanıp ona bazı yollarla daha çok başarılı olmasına engel olmak mı... İnsanlık huzurun olduğu yerde huzursuzluk yaratmak mı ??? Haksız yere insanlara iftira atmak ve onları dostlarına küçük düşürmek mi ??? İnsanlık düşene birde ben vurayım mı demek yoksa elini uzatım düşeni kaldırmak mıdır ????

İnsanlığımızı kaybettimiz yerde dostlarımızı, arkadaşlarımızı, hayatımızı kaybettimiş oluyoruz... Ne kadar kabullenmesekte etraftaki insanlara zarar verdiğimizde çevremizdeki dostların teker teker kaybedildiğini görmezden geliyoruz.... Herşey Sadece çok kazanmak hırsından öne çıkıyor... İnsanlara yardım ederek onlara huzurlu bir hayat yaşamasına yardımcı olarak çevredeki dostluk zincirini genişleteceğimiz yere tersini yaparak bu zinciri daraltıp nefes alınmayacak bir hale getiriyoruz... Belki kendimizi değil ama etraftakinlerin bundan etkilenmesi ve onlara zarar vermemize neden olabiliyoruz...

Şimdi Geçmişe Bakın ve Düşünün Hak Yediğiniz Yerde Durun ve Yaptığınız Yanlışları Düzeltmeye Çalışın....

Bir Dost kazanmak o kadar kolay değil ama kaybetmek ise 1 saniyelik olay...

İnsalığımızı, dostluklarımızı ve en önemlisi dostlarımız kaybetmeyelim....

İnsan olmak o kadar kolay değil insanlık başka bişey... aramızdaki insan kılığına girmiş yaratıkları kendimizden ve çevremziden uzaklaştıralım....

İnsan sevilince ve sevince güzeldir....

Saygılarla....

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İnsanlık Nedir?

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: KAI-BODRUM

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 2082

اَشْهَدُ اَنْ لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ وَاَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ

Enes_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    192
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    583
    @Enes_

selamünaleyküm;

ne olduğunu ögrendigin an hele birde yaşamında uygulayabilirsen sana çok şeyler kazandıracak bir şeydir insanlık..........

Bin sene de okusam ne biliyorsun diye sorsalar bana ?
    HADDİMİ BİLİRİM derim

yaşamak için doğdum ölmek için yaşıyorum;gün gelecek yaşamak için ölecegim

GaRaGaN
    GaRaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnsanlık, insanca yaşamasını bilmektir... Unutulanları hatırlamaktır (her türlü davranıştan konuşma tarzına kadar herşeyi)...

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    81
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    630
    @Bahar

Insanlik kimseyi kirmamaktir kimseyi incitmemektir.. kotulugu iyiliginle ezmemektir, karsiliksiz yardim etmektir...sevdiklerinizle bir tek gece bile küs gecirmeyin cunku ertesi gun onun gonlunu almak icin cok gec olabilir.....
    Ben bir TÜRK'üm!
    Orta Asya'da türeyen,
    Anadoluda büyüyen,
    Avrupa iclerine yürüyen TÜRK'üm!
    Daglarda gemi gezdiren,
    Taslara destanlar kazdiran,
    Tarihi bastan yazdiran,
    Kilicini üc kitada gezdiren TÜRK'üm!
    TÜRK'üm!

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

ALLAH Razı olsun..çok Güzel paylaşım..ne mutlu insanım diyebilene.insan olmağa çalışıyorum kendi adıma..
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim