Galatasaray'da son 2 yılda yaşanan değişimin ilk kurbanlarından. Ama O'nun gönderilişi ve Sarı Kırmızılı takımda kalıp kalmayacağı hala tartışılan bir isim. İşte Real Sociedad'a kiralanan Necati Ateş'ten çarpıcı açıklamalar... Necati Ateş Real Sociedad ile anlaştı. Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı bir İspanyol Kulübü. Sociedad Kulübü'nde Türklere sıcak olan bir futbol kültürü hakim. Daha önce Arif Erdem, Nihat Kahveci, Tayfun Korkut gibi isimlerin forma giydiği lacivert beyazlı

Bu konu 1012 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
"Lincoln kadar kötü olmazdım!" 1012 Reviews

Konuyu değerlendir: "Lincoln kadar kötü olmazdım!"

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1012 kez incelendi.

bYMuH@mM£d76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    584
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    617
    @bYMuH@mM£d76

Standart "Lincoln kadar kötü olmazdım!"

Galatasaray'da son 2 yılda yaşanan değişimin ilk kurbanlarından. Ama O'nun gönderilişi ve Sarı Kırmızılı takımda kalıp kalmayacağı hala tartışılan bir isim. İşte Real Sociedad'a kiralanan Necati Ateş'ten çarpıcı açıklamalar...

Necati Ateş Real Sociedad ile anlaştı. Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı bir İspanyol Kulübü. Sociedad Kulübü'nde Türklere sıcak olan bir futbol kültürü hakim. Daha önce Arif Erdem, Nihat Kahveci, Tayfun Korkut gibi isimlerin forma giydiği lacivert beyazlı kulüp, 2 yıl önce düştüğü ikinci ligden yeniden İspanya La Liga'ya dönüş mücadelesi veriyor.

Necati önce sürpriz transferin öyküsünü anlatıyor şöyle anlatıyor; " 2 yıl önce G.Saray'da banko oynarken beni istiyorlardı. O zaman Sociedad kulübü 1. ligde idi. Ancak bonservisimin yüksekliği ve benim Galatasaray'da çok mutlu olmam bu transferin oluşumunu o günler için engelledi. Benim için temasa geçtiklerinde menacerim Necati 2. ligde oynamaz cevabını vermiş. Ancak inatla görüşmelerini sürdürdüler. 5-6 önemli transfer yaptılar ve mutlaka 1. lige dönmeyi hedefliyorlar. Bu gelişme üzerine bizim fikrimiz değişti ve transfer gerçekleşme yoluna girdi."

Nasıl sonuçlandı peki?"Sonra benim aklıma yattı. Orda başarılı olursam, İspanya'da önemli başka bir kulübü transfer gerçekleştirebileceğimi de düşünmeye başladım. Ayrıca hala G.Saray'ın futbolcusuyum. Bir yıllığına kiralık geldim. Başarılı olursam G.Saray'a da dönebilirim. G.Saray olmazsa İspanya'da futbol yaşantımı sürdürmek cazip geldi. İnanın Ukrayna ve Rusya'dan çok daha cazip, neredeyse burda kazanacağımın iki katını teklif ettiler. Kabul etmedim ve Sociedad'a geldim."

Nasıl karşıladılar seni? "İnanın rüya gibi. İlk gün altıma sıfır mercedes çektiler. Ailemi ve beni el üstünde tutuyorlar. İmza töreninden sonra 10 numaralı formayı verdiler. Çok değer verdiler bana, bunu açıkca hissettim. Türkiye'de benden aldıkları 10 numaralı formayı bir İspanyol kulübü seve seve bir Türk futbolcusuna verdi. Çok büyük gurur duydum. Ama hiç gizlemeden söylüyorum. Nihat Kahveci ve Tayfun Korkut'un bunda payı var. Hem kulüp çalışanları, hem de taraftarlar hala Nihat ve Tayfun'u seviyor. Hele Nihat, burda bir idol olmuş durumda. Beni gören herkes Nihat'ı soruyor. O'nunla ilgili övgü dolu sözler söylüyor. Nihat'ın sayesinde büyük ilgi gördüm burda. "

2. ligde oynamaya ikna olmanda başka neler etki etti?"Bunu bana imza töreninde İspanyol gazeteciler de sordu. Ben de Sociedad, çok önemli ve tarihi bir kulüp. İspanya futbolunda önemli bir geçmişi var. Sociedad 2. lig kulübü değil. Bu kulüp tekrar 1. lige çıkacak ve ben de bunda pay sahibi olmak istiyorum cevabını verdim. Bu cevabım burda herkesin çok hoşuna gitti. Onlar'da benim G.Saray gibi Avrupa'da herkesin bildiği bir kulüpten, İspanya 2. ligine gelmemi önce hayretle karşıladılar. Statları müthiş. Benim ve yeni transferlerle birlikte forma satışları da artmış. Çok iyi bir ortam var. Benim yapacağım artık çok çalışmak olacak."

Necati'ye biraz da G.Saray'ı sormak gerekirdi.
    "Benim de bir sürü hatalarım oldu. Bazı dolduruşlara gelip. Gereksiz çıkış ve konuşmalar yaptım. Kimseye kırgın değilim. Onlar kulübü, ben de geleceğimi düşündüm. Ben hatalar yaptım ama saygısızlık yapmadım."

Lincoln'un transferi sonrasında 10 namaralı forma krizi yaşadın!..
    "Bu konuda sadece Haldun Üstünel ile görüştüm. O bana formamı Lincoln'e vermem gerektiğini söyledi. Ben de önce bu konuyu aileme sormam gerek dedim. Aileme sordum, 10 numarayı formayı vermeyeceğimi söyledim. Sonra kendiliğimden 10 numarayı verdiğimi ilettim."

Şimdi Lincoln çok eleştiriliyor. Neredeyse istenmeyen adam durumunda."Evet Lincoln G.Saray'a çok pahalıya maloldu. Bakarsanız hiçbirşey vermiş değil. Ben takımda kalsaydım Lincoln kadar kötü olmazdım. Ben kişi olarak Lincoln'ü sevdim. İyi bir oyuncu ama güçsüz. Güçlenirse faydalı olur. Hagi'den sonra G.Saray'da en sevilen yabancı futbolcu oldu ama karşılığını veremedi."

Geçen yılki şampiyonluğu nasıl yorumluyorsun. Sen yoktun o kadroda."O günlerde yönetim gelirken değişiklikler yapacağız diyorlardı. Geldiler ve yaptılar. Açıkcası bu kadar ani değişimi hiçbirimiz beklemiyorduk. Önemli bir değişiklik yapıldı ve buna rağmen şampiyonluk geldi. geçen yılki şampiyonluk önemli bir başarı. Fakat G.Saray taraftarını bu kesmez. G.Saray taraftarı Avrupa'da başarı istiyor. G.Saray geçen yıl Avrupa'da başarılı olamadı. Bu sene de Steaua Bükreş'e elenince Şampiyonlar Ligi'nde başarı şansı erken kaçtı."

Senin özelliklerine benzer bir oyuncu Milan Baros transferini nasıl yorumluyorsun?
    "Milan Baros kesinlikle çok önemli bir transfer. Liverpool ile Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu kazanmış bir oyuncu. Uyum süresini çabuk atlatırsa başarılı olacağıın ve Türkiye'de çok gol atacağını düşünüyorum. Bu sene sadece Baros değil, G.Saray'ın diğer transferleri de çok yerinde doğru transferler."

G.Saray'da özlediğin ne kaldı?"G.Saray büyük camia. Arkadaşlık ve dostluk çok üst düzeydeydi. En çok Fenerbahçe derbisinde oynamayı özledim. O maçların havası başka. Ayrıca G.Saray'da oynadığım her maç çok güzeldi. Ali Sami Yen Stadı, çok lüks bir stad olmasada acayip bir atmosferi var. Ama unutamadığım maç Fenerbahçe'yi 5-1 yenerek kazandığımız kupa maçı. Ne mutlu ki bana, o maçta G.Saray adına faydalı işler yaptım. Biz Kayserispor'u yendik ve basın tribününde Denizli-F.Bahçe maçını izlemeye başladık. O dakikaları hayatım boyunca unutamam. O şampiyonluk çok anlamlıydı. O sene en çok gol atan G.Saraylı futbolcu bendim. O şampiyonlukta da payım olduğunu düşünüyorum. Çok güzel anılarım oldu G.Saray'la"

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: "Lincoln kadar kötü olmazdım!"

Kategori: Spor Haberleri

Konuyu Baslatan: bYMuH@mM£d76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1012

ßŶ ๓ยђค๓๓є๔