http://www.imagee.net/upload/files/2010-05/8ee95566.jpg Akraba evliliği sonucu dünyaya gelen Kerim ve İsmail Yılmaz kardeşler, yaşamlarını doğuştan zihinsel engelli olarak sürdürmeye çalışıyor. Anne Nursiye Yılmaz gözyaşları içinde bulunduğu durumu anlatırken, "Benim için yaşamak çok zor" diye konuştu. Yılmaz ailesinin zihinsel engelli ve sara hastası en büyük oğlu İsmail'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a büyük hayranlık duyduğu öğrenildi. Ailenin en küçük ferdi zihinsel engelli 13

Bu konu 1404 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
İki Zihinsel Engelli Çocukla 1404 Reviews

Konuyu değerlendir: İki Zihinsel Engelli Çocukla

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1404 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart İki Zihinsel Engelli Çocukla

Akraba evliliği sonucu dünyaya gelen Kerim ve İsmail Yılmaz kardeşler, yaşamlarını doğuştan zihinsel engelli olarak sürdürmeye çalışıyor. Anne Nursiye Yılmaz gözyaşları içinde bulunduğu durumu anlatırken, "Benim için yaşamak çok zor" diye konuştu.
    Yılmaz ailesinin zihinsel engelli ve sara hastası en büyük oğlu İsmail'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a büyük hayranlık duyduğu öğrenildi.
    Ailenin en küçük ferdi zihinsel engelli 13 yaşındaki Kerim'in de en büyük hayalinin Galatasaraylı ünlü futbolcu Arda Turan ile karşılıklı futbol oynamak olduğu belirtildi.

BİZİ HER AN EVDEN ÇIKARABİLİRLER
    "Onlar benim yaşam kaynağım" diyerek zor koşullar altında zihinsel engelli iki çocuğuna bakan acılı anne Nursiye Yılmaz, hükümetten ve hayırsever vatandaşlardan kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Oturdukları evlerinin eşi Orhan Yılmaz'ın kardeşleri arasında paylaşılamadığını söyleyen Nursiye Yılmaz, şöyle konuştu: "Bugün bizi kapıya koymak isteseler bunu yapabilirler. Eşimin kardeşleri evden çıkmamız için bizi zorluyor" dedi. 19 yaşındaki oğlu İsmail'in doğuştan zihinsel engelli ve sara hastası olduğunu söyleyen Nursiye Yılmaz; şöyle konuştu: "İsmail tek başına yürümek dahil hiçbir ihtiyacını karşılayamıyor. 19 yaşındaki delikanlı evladımın altını bağlıyorum. Oğlum küçükken beyninin sağ kısmındaki gelişim kendini yeterince tamamlayamadığı için hareket sistemi çalışmıyor. Konuşma yeteneği olmadığı için oğlumun neyi ne şekilde istediğini artık biliyorum. Anneler ne de olsa anlar zaten. İsmail şimdi 19 yaşında ve akranlarına göre askerlik çağı geldi. Askerlik çağı olan bir delikanlıdan bir anne hangi beklentiler içindeyse ben de bunların bizim yaşantımızda olmasını isterdim. Hükümetten ve hayırsever iş adamlarından yardım dileklerimize kayıtsız kalmamalarını istiyoruz."

BAŞBAKAN ERDOĞAN'I ÇOK SEVİYOR

İsmail'in Başbakan Erdoğan fanatiği olduğunu söyleyen Nursiye Yılmaz, oğlunun Başbakan Erdoğan'ı televizyonda gördüğü zaman sevinç ifadeleri gösterdiğini söyledi. Evin küçük oğlu Kerim'in de doğuştan zihinsel engelli olduğunu ve ilaçlarını kırmızı reçete ile almaya çalıştıklarını açıklayan Nursiye Yılmaz, şöyle konuştu: "Küçük oğlum da doğuştan zihinsel engelli. Eğitim hayatına devletin zihinsel engelliler okulunda devam ediyor. Ancak İsmail arkadaş ortamında çok hırçın kavgacı bir yapıya sahip. Komşu çocuklarını ve sınıf arkadaşlarını sık sık dövüyor. Ayrı bir kişinin de onunla ilgilenmesi gerekiyor. Zaman zaman kendisine bile zarar verebiliyor."

Evlatları için her türlü mücadeleye göğüs germek zorunda olduğunu söyleyen Nursiye Yılmaz; "Her ne olursa olsun onlar benim yaşam kaynağım" ifadelerini kullandı.

Uzun yıllar işsizlik bunalımından kurtulamadığını anlatan Orhan Yılmaz; yaklaşık iki yıldır belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı taşeron firmanın işçisi olarak asgari ücretle evini geçindirmeye çalıştığını söyledi. Oğullarının eğitim ve sağlık giderlerini karşılamakta yeterli maddi güce sahip olmadıklarını anlatan Orhan Yılmaz, şunları söyledi: "Onlar benim ciğerim. Allah çocuklarıma ömrümden ömür katsın. Onlar olmasaydı hayata bu kadar tutunamazdım. Devletimiz bize başımızı sokabilecek bir ev temin ederse çok mutlu oluruz."

13 yaşındaki zihinsel engelli Kerim, Galatasaraylı olduğunu söyleyerek "En çok Arda Turan'ı seviyorum. Buraya yanıma gelsin. Birlikte futbol oynayalım" dedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İki Zihinsel Engelli Çocukla

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1404

kalbimayna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @kalbimayna

Allah yardımcıları olsun.

Etiketler