Hayatı kolaylaştıran projeler Hayatı paylaşmanın ve zor durumda olanlara yardım etmenin bilincine erken yaşlarda varan çocuklar engelli arkadaşlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için birbirinden ilginç projeler üretti TÜRKİYE genelindeki ilköğretim okullarında öğrenim gören ve aralarında engellilerin de bulunduğu çocuklar, milli eğitim bakanlığının düzenlediği proje çalışması kapsamında, engellilerin hayatını kolaylaştıran ürünler tasarladılar. Hürriyet’in haberine göre; Engelli çocuklar

Bu konu 2101 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Hayatı Kolaylaştıran Projeler 2101 Reviews

Konuyu değerlendir: Hayatı Kolaylaştıran Projeler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2101 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Hayatı Kolaylaştıran Projeler

Hayatı kolaylaştıran projeler
    Hayatı paylaşmanın ve zor durumda olanlara yardım etmenin bilincine erken yaşlarda varan çocuklar engelli arkadaşlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için birbirinden ilginç projeler üretti

TÜRKİYE genelindeki ilköğretim okullarında öğrenim gören ve aralarında engellilerin de bulunduğu çocuklar, milli eğitim bakanlığının düzenlediği proje çalışması kapsamında, engellilerin hayatını kolaylaştıran ürünler tasarladılar.

Hürriyet’in haberine göre; Engelli çocuklar yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, kendileri gibi olanların problemlerine çözüm bulmak amacıyla projeler ürettiler.

Gaziantep’teki bir ilköğretim okuluna devam eden Kazak, plastik pvc boru, terlik ve koli bandı kullanarak ürettiği protezi büyük bir rahatlıkla kullandığını söyledi. Devlet yardımıyla 2.5 milyar liraya aldığı protezin 3 ay içinde kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Kazak, kardeşi Mehmet Fatih Kazak ve ailesinin yardımıyla çok ucuz malzemelerden kendi protezini kendisinin yaptığını anlattı.

Hayatı paylaşmanın ve zor durumda olanlara yardım etmenin bilincine erken yaşlarda varan çocuklar engelli arkadaşlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için birbirinden ilginç projeler ürettikler. İstanbul Prof. Dr. Erol Güngör İlköğretim Okulu öğrencileri Fatmanur Dede ve Ayşenur Erol, kolları olmayan komşularının bilgisayar kullanmadaki zorluklarını gözlemleyerek, ayakla kontrol edilebilen mouse tasarladılar.

Ayakla kullanılan mouse

Fatmanur Dede, mouse ikiye ayırıp ters çevirerek bir suntanın sağ ayakla kontrol edilebilen bölgesine yerleştirtiklerini, sağ ve sol tuşların ise sol ayağın bulunduğu bölgeye lehimlendiğini anlattı. Sanal klavye sayesinde bilgisayarın eller olmadan rahatlıkla kullanılabildiğini ifade etti.

Göz kulak olan şapka

ESKİŞEHİR’de yaşayan Murat İztaş ve Hatice Kübra Kaya engelli vatandaşlarla yaptıkları görüşmeler sonucunda görme engellilerin en çok baş seviyesindeki engelleri algılayamamaktan rahatsız olduklarını belirleyerek, görme engelliler için sensörlü şapka ürettiler. Murat iztaş, televizyon kumandasındaki sensörlerden yararlandıklarını, şapkanın önüne ve her iki yanına sensör ile kulaklık yerleştirdiklerini anlattı. 50 cm uzaklığa kadarki nesneleri algılayan sensörlerin sinyal verdiğini belirten İztaş, böylece görme engellilere güvenli bir yaşama ortamı sağladıklarını söyledi.
    ALINTIDIR

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hayatı Kolaylaştıran Projeler

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 2101

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    579
    @Furkan

İnşalah hepsi gerçekleşir de bir nebze kolaylık olur..teşekürler

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Alıntı Furkan Rumuzlu Üyeden Alıntı
    İnşalah hepsi gerçekleşir de bir nebze kolaylık olur..teşekürler
    İnşallah.temennimiz Gayretlerimiz hep o yönde..

Etiketler