Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), görme engelli vatandaşlara masörlük eğitimi verilmesi için masaj salonu açtı. Görme engelli insanların topluma kazandırılmasının amaçlandığı Masörlük Eğitim Programı çerçevesinde yapılan salonun açılışını OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sait Bilgiç ile Atakum Belediye Başkanı Metin Burma gerçekleştirdi. Türkiye Altı Nokta Körler Derneği ile İş ve İşçi Bulma Kurumu işbirliğiyle başlatılan Masörlük Eğitim Programı, OMÜ Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor

Bu konu 1723 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Engelliler için Masaj Salonu 1723 Reviews

Konuyu değerlendir: Engelliler için Masaj Salonu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1723 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart Engelliler için Masaj Salonu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), görme engelli vatandaşlara masörlük eğitimi verilmesi için masaj salonu açtı.

Görme engelli insanların topluma kazandırılmasının amaçlandığı Masörlük Eğitim Programı çerçevesinde yapılan salonun açılışını OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sait Bilgiç ile Atakum Belediye Başkanı Metin Burma gerçekleştirdi.

Türkiye Altı Nokta Körler Derneği ile İş ve İşçi Bulma Kurumu işbirliğiyle başlatılan Masörlük Eğitim Programı, OMÜ Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda başladı. Masörlük eğitimlerine katılacak görme engelliler, eğitimlerin ardından masör olarak çalışabilecek. Masaj salonunun açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sait Bilgiç, toplumun en büyük zenginliğinin insan olduğunu vurguladı. İnsanların sosyal yaşama katılma oranının, toplumsal gelişimle paralellik gösterdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Bilgiç, bu katılımı sağlamak adına önemli bir adım olan projede emeği geçenleri tebrik etti.

Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Osman İmamoğlu, engelli insanlara yönelik Özel Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nün açılması çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi. Görme engelli insanların masörlüğe çok yatkın olduklarının altını çizen Prof. Dr. İmamoğlu, bu yatkınlığın da el ve parmak uçlarındaki sinirlerin çok gelişmiş olmasından kaynaklandığını vurguladı.

Açılışa katılan görme engelli vatandaşlar ise hem sosyal hayata katılmanın hem de meslek sahibi olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Açılışın ardından davetliler, salonu gezdi. (Cihan Haber Ajansı)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Engelliler için Masaj Salonu

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1723

Etiketler