Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu. -”Gel seni camiye götureyim” dedim. “Bugün cuma biliyorsun.” -”Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun.”dedi. -”Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum.” -”Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum.”dedi. Gayri ihtiyari gülmeye başladım. -”Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi? -”Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu

Bu konu 970 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Hani Camiye Gelmeyecektin ? 970 Reviews

Konuyu değerlendir: Hani Camiye Gelmeyecektin ?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 970 kez incelendi.

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1053
    @Aylin's

Standart Hani Camiye Gelmeyecektin ?

Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu.
    -”Gel seni camiye götureyim” dedim. “Bugün cuma biliyorsun.”
    -”Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun.”dedi.
    -”Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum.”
    -”Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum.”dedi.

Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
    -”Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
    -”Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.”dedi.
    Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
    -”Peki” dedim. “Hayatında hiç camiye gitmedin mi?”
    -”Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.”
    Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
    “Hani camiye gelmiyecektin ?” dedim
    Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hani Camiye Gelmeyecektin ?

Kategori: Dini Hikayeler

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 970

HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Etiketler