Teyemmümün Alinisi Önce kollar abdest alacakmış gibi sıvanır. Eûzü Besmele çekilir. "Abdestsizlikten veya cünüplükten temizlenmeye" diyerek niyet edilir. Sonra parmaklar açılır, ellerin iç kısımları temiz toprağa veya toprak cinsinden bir şeyin üzerine hafifçe vurularak, önce ileri sonra geri çekilerek sürülür. http://img505.imageshack.us/img505/7156/t1to7.jpg Önce elleri sürtmek, sonra geri çekmek. http://img49.imageshack.us/img49/3417/t2ra0.jpg

Bu konu 1670 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Teyemmüm Abdesti Nasıl Alınır ? (Resimli Anlatım) 1670 Reviews

Konuyu değerlendir: Teyemmüm Abdesti Nasıl Alınır ? (Resimli Anlatım)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1670 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart Teyemmüm Abdesti Nasıl Alınır ? (Resimli Anlatım)

Teyemmümün Alinisi

Önce kollar abdest alacakmış gibi sıvanır. Eûzü Besmele çekilir. "Abdestsizlikten veya cünüplükten temizlenmeye" diyerek niyet edilir. Sonra parmaklar açılır, ellerin iç kısımları temiz toprağa veya toprak cinsinden bir şeyin üzerine hafifçe vurularak, önce ileri sonra geri çekilerek sürülür.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Önce elleri sürtmek, sonra geri çekmek.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Eller kaldırılıp hafifçe birbirine vurularak silkelenir.

Yüzün her yeri bu iki elin iç kısımları ile meshedilir.

Sonra elin iç kısımları aynı şekilde tekrar toprağa vurulur. Önce sol elin baş ve işaret parmakları ayrılır, kalan üç parmağın içiyle sağ kolun iç yüzü parmak uçlarından dirseklerle beraber meshedilir.

Sol elin iç tarafıyla, sağ kolun iç yüzü meshedilir.

Sağ kolun dış tarafı da yine aynı sol elin ayrılan baş ve işaret parmağıyla meshedilir.

Aynı şekilde bu defa da sağ el kullanılarak sol kol meshedilir.

Böylece yüzün, ellerin ve kolların meshedilmedik hiç bir yeri bırakılmamakla, farzlarına ve sünnetlerine uygun bir teyemmüm yapılmış olur

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Teyemmüm Abdesti Nasıl Alınır ? (Resimli Anlatım)

Kategori: İslamiyete Dair Herşey

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1670

Etiketler