PÜF NOKTALAR + Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz. + Mutlaka soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin ayni işi görür. + Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda

Bu konu 2687 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...
Erkek Mutfağı Için Küçük Tüyolar 2687 Reviews

Konuyu değerlendir: Erkek Mutfağı Için Küçük Tüyolar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2687 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Erkek Mutfağı Için Küçük Tüyolar

PÜF NOKTALAR

+ Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz.

+ Mutlaka soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin ayni işi görür.

+ Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar.

+ Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Sakın yemeyin.

+ Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer. Mümkün olduğunca çiğ tüketin. Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz.

+ Tencere kapağı en mükemmel tabaktır.

+ Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı yemeyi düşünmediğiniz şeylerin saklanması için idealdir. Bu bölüme konan şeyler nasıl olsa bir sure sonra unutulur. sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsanız çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır.

+ Spagetti pakedini açmak için pakedi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun.pakedin üst tarafı yırtılacaktır. Belki bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer.özellikle misafirlerin yanında yaparsanız tavsiye ediyorum. Öyle daha güzel bu size çok maço bir hava verir.

+ Sağda solda kulağıma çalınıyordu. Mutfak robotu denen birşey varmış. Birden içimi bir heyecan kapladı. Ulan madem bu işin robotu var ben niye koşturuyorum yıllardır diye sinirlendim. hemen gidip aldım bir tane eve gelip kutusundan çıkardığımda itiraf etmeliyim ki hayal kırıklığına uğradım biraz. Ben açıkçası c3po gibi bir şey bekliyordum, bu bildiğimiz tencerenin plastiği. içinde de vantilator gibi bir şey var. Bununla birlikte bir ton plastik zımbırtı daha çıktı içinden ama bir işe yarayacaklarını sanmıyorum. Neyse fişini taktım denemek için bir tane soğan attım içine bakalım ne yapacak diye bekledim. Kabuklarını bile soyamadı . Paramparça etti bıraktı. Sinirlendim attım bir kenara yazdan beri duruyor orda. Bir ara yıkayıp o vantilator gibi olan şeyi bilgisayarıma takmayı düşünüyorum. Belki fan olarak iş görür. onun dışında tamamen para tuzağı ilerde çıkarsa. Mutfak androidi almayı düşünüyorum..............Alintidir...........

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Erkek Mutfağı Için Küçük Tüyolar

Kategori: Erkeklere Özel

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 7

Görüntüleme: 2687

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Pratik kolaylıklar..özellikle bekarlara duyrulur..

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    582
    @Furkan

Biri beni mi andı ne ellerinize saglık

Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz.

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    582
    @Furkan

Sen yakında nişasta olursun ha,sen gene de öğrenmeye calış bak ben 20 çeşit yumurta öğrendim

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Alıntı Furkan Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Sen yakında nişasta olursun ha,sen gene de öğrenmeye calış bak ben 20 çeşit yumurta öğrendim

20 ÇEŞİTMİ..? Walla helal olsun.. seni alan kız yaşadı desene..

Azerigüzeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    69
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azerigüzeli

Böyle bir erkek varmıdır acaba diyenlere söyleyim ewt var benim nişanlım maşallah benden iyi yemek yapıyor

Etiketler