Sevgili anneciğim ve babacığım Bu mektubu okudugunuz zaman üzüleceginizi biliyorum.Aylardan beri sustugum icin de üzülüyordunuz.Ama ne yapalım baska türlüsü elimden gelmiyordu.Beni affedeceğinizimazur göreceğinizi umarım.Annecigim ve BabacığımBen artık islam dinini terk ederek hrıstiyan oldum.Eğer böyle yaptığım için bir günah işlemişsem bilin kibu günah tamamen size aittir.Çünki sizbana dinimi öğretmemiştiniz.Ben adımın Müslüman olduğunu biliyordum o kadar. Fakat Müslümanlık nedir? Nasıl

Bu konu 1303 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Sevgili anneciğim ve babacığım 1303 Reviews

Konuyu değerlendir: Sevgili anneciğim ve babacığım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1303 kez incelendi.

Kader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1155
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    1169
    @Kader

Standart Sevgili anneciğim ve babacığım

Sevgili anneciğim ve babacığım

Bu mektubu okudugunuz zaman üzüleceginizi biliyorum.Aylardan beri sustugum icin de üzülüyordunuz.Ama ne yapalım baska türlüsü elimden gelmiyordu.Beni affedeceğinizimazur göreceğinizi umarım.Annecigim ve BabacığımBen artık islam dinini terk ederek hrıstiyan oldum.Eğer böyle yaptığım için bir günah işlemişsem bilin kibu günah tamamen size aittir.Çünki sizbana dinimi öğretmemiştiniz.Ben adımın Müslüman olduğunu biliyordum o kadar. Fakat Müslümanlık nedir? Nasıl olur? Peygamberim kimdir? Nasıl bir zattır? Kur’ an nasıl bir Kitaptır nelerden bahseder? Müslümanlıkta nasıl ve nicin ibadet edilir? işte bütün bunlar bence bilinmeyen şeylerdi.bana anlatmadınızöğretmediniz.Buraya geldiğim zamançoğu Fransızların dindar olduklarını gördüm.Hemen her evde birkac isa ve meryem’e ait resim vardi.yemeğe oturdukları zaman dua okuyorlardı.Ben ise onlara alık alık bakıp durmaktan başka birşey yapamıyordum.Diniman .PeygamberKuran ve ibadet hakkında bana bir çok sorular sorarlardı.Ama ben hiçbirine cevap veremiyordum.Sizbana bunları öğretmemiştiniz.Hatta benim memleketimde dindarlık ayıptı.Mesela lisede derse giren bazı hocalar dindarlığnyobazlıkgericilik olduğunu anlatırlarondan sonra derse başlarlardı.içimizden birisi dinden bahsedecek olsaöğretmenler olsun öğrenciler olsun hemen alay ederlerdi...Hey yobazkaçıncı asırdasın?derlerdi..
    oruç tutmak bir suçnamaz kılmak bir ayıptı.Burada isedurum tam tersinedir.ne kadar aldanmışız? ne kadar aldatılmışız?Avrupanın dinsiz olduğunu zannederdik. dinsizliği ilerilikdindarlıgı gerilik sayardık.halbuki ne kadar yanılmışız burada herkes dindenimandanisadan bahsediyor.dinsizler ise pek sevilmiyor.çoğu kimsenin cebinde incil var.Bütün bunların karşısında içimde bir boşluk duydum. hrıstiyanların çoğu ibadet ediyordu.ben ise ne kendi dinimdennede onlarin dininden birşey bilmiyordum..yavaş yavaş hrıstiyanlığı öğrenmek için bir merak sardı beniÖğrendim ve nihayet işte hrıstiyan oldum.Artık tahsil masraflarımı kilise üzerine aldı.Bundan sonra banaister mektup gönderinister göndermeyin. Siz bilirsinizama tekrar ediyorum:Eğer dinimi terk edip günahkar olmuşsambu günah tamamen size aittir.Allah sizi affetsin...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Sevgili anneciğim ve babacığım

Kategori: İslamiyete Dair Herşey

Konuyu Baslatan: Kader

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1303

Etiketler