* Türkçe'ye sahip çıkmak Türkiye'ye sahip çıkmaktır. * Türkçe konuşalım Türkçe yazalım. Türkçe Düşünelim. Çünkü dilini yitiren uluslar yurdunu da yitirirler.* Türkçe giderse Türkiye de gider eğitim dili yabancı oldukça Türkçe'mizi ve benliğimizi yitiririz. * Adı Türkçe olan ve Türk malları satan işyerlerinden alış veriş yapmaya özen gösterelim. * Güzel Türkçe'mizin korunması ve gelişmesi için hepimize görev düşüyor. * BEACH PARK LARA BEACH Mini City Yörük's Boncukchu Çiçek's

Bu konu 1470 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Türkce Konusmak, Okumak, Yazmak, Yasamak İstiyorum 1470 Reviews

Konuyu değerlendir: Türkce Konusmak, Okumak, Yazmak, Yasamak İstiyorum

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1470 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart Türkce Konusmak, Okumak, Yazmak, Yasamak İstiyorum

* Türkçe'ye sahip çıkmak Türkiye'ye sahip çıkmaktır.

* Türkçe konuşalım Türkçe yazalım. Türkçe Düşünelim. Çünkü dilini yitiren uluslar yurdunu da yitirirler.* Türkçe giderse Türkiye de gider eğitim dili yabancı oldukça Türkçe'mizi ve benliğimizi yitiririz.

* Adı Türkçe olan ve Türk malları satan işyerlerinden alış veriş yapmaya özen gösterelim.

* Güzel Türkçe'mizin korunması ve gelişmesi için hepimize görev düşüyor.

* BEACH PARK LARA BEACH Mini City Yörük's Boncukchu Çiçek's Köftechi gibi tarzanca adlar yerine Türkçe adlar istiyoruz.

* Dili karışık ve bozuk olanların kafaları da düşünceleri de karışık ve bozuk olur.

* Böyle giderse ulusal bilincimizi yitireceğiz; Kazdağları'nda olduğu gibi yer altı kaynaklarımızı topraklarımızı bayraklarımızı; kısacası ulusal onurumuzu yitireceğiz. Böyle bir utancı kabul etmemeliyiz.

* Uyanalım uyandıralım el ele omuz omuza verelim dilde yabancılaşma ve yozlaşmaya dur diyelim. Bu ulusal bir görevdir.

* Asla yılgınlık teslim olmak yok!... Kendi vatanımızda yabancı durumuna düşmeyelim. Bu kabul edilemez bir durumdur.

* Unutmayalım; Büyük sorunlar küçük adımlarla çözülür. Her yurtseverin yapabileceği bir şeyler vardır. Yeter ki isteyelim.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Türkce Konusmak, Okumak, Yazmak, Yasamak İstiyorum

Kategori: Ödev İstek

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1470

Etiketler