iyi ünler arkadaşlar ısparta yalvaç ilçesinde süt sığırcılığı yapmaktayım ve işimide severek yapıyorum ilk başladığım 1998 yılından bu güne birazda araştırma yönü ile ilgilenip yeni bir şeyleröğrendim ilk başladığım yıllar hayvanlardaki döllenme sorunu idi 4-5 defa aşılama yaptırıp tutmayan o güzelim hayvanlar direk ya takas yada kesime gidiyordu başıma gelen bir olay 1998 yılında almış olduğum düvelerden özellikle bir tanesi şaka değil tam 17 defa tohumlama yaptırdım ama tutturamıyordum ben bu

Bu konu 1237 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
süt sığırcılığı ve döllenme sorunları 1237 Reviews

Konuyu değerlendir: süt sığırcılığı ve döllenme sorunları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1237 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart süt sığırcılığı ve döllenme sorunları

iyi ünler arkadaşlar ısparta yalvaç ilçesinde süt sığırcılığı yapmaktayım ve işimide severek yapıyorum ilk başladığım 1998 yılından bu güne birazda araştırma yönü ile ilgilenip yeni bir şeyleröğrendim ilk başladığım yıllar hayvanlardaki döllenme sorunu idi 4-5 defa aşılama yaptırıp tutmayan o güzelim hayvanlar direk ya takas yada kesime gidiyordu başıma gelen bir olay 1998 yılında almış olduğum düvelerden özellikle bir tanesi şaka değil tam 17 defa tohumlama yaptırdım ama tutturamıyordum ben bu konudan dert yanarken bir arkadaşla tanıştım ve bana bir formül verdi allah razı olsun ondan hayvanıda kaybetmek istemiyordum çok kalitelibir hayvan ve kızgınlık gösterdiği dönemde bu formülü uyguladım 18. aşıydı yaptırdığım ve başardııım en sonunda hayvanım 13 ay sonra tekrar hamile kalıp doğumunu yaptı işte o günden beri bütün hayvanlara bu formülü uygulayıp hamile kalmalarını sağlıyorum çevremede ücret karşılığında bu işlemi yapıyorum geç döllenen veya hiç kızgınlık göstermeyen hayvanlarınız varsa arayın yardımcı olalım

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: süt sığırcılığı ve döllenme sorunları

Kategori: Ödev İstek

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1237

Etiketler