Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği 1993 yılında kurulmuştur. Derneğimiz kuruluşundan bu güne kadar çeşitli yollarla sağladığı yardımları yönlendirerek tam 11640 Bedensel Engelli ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye dağıtımını gerçekleştirmiştir. Valilik Kaymakamlık Belediye Başkanlıkları ve Çeşitli Derneklerin başvuruları değerlendirilerek ülke çapında sürdürülen "Tekerlekli Sandalye" yardımları düzenlenen

Bu konu 1526 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği 1526 Reviews

Konuyu değerlendir: Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1526 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    127
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği
    Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği 1993 yılında kurulmuştur. Derneğimiz kuruluşundan bu güne kadar çeşitli yollarla sağladığı yardımları yönlendirerek tam 11640 Bedensel Engelli ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye dağıtımını gerçekleştirmiştir. Valilik Kaymakamlık Belediye Başkanlıkları ve Çeşitli Derneklerin başvuruları değerlendirilerek ülke çapında sürdürülen "Tekerlekli Sandalye" yardımları düzenlenen törenlerle gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.Bugüne kadar ihtiyaç sahibi 11640 kişiye dağıtılan tekerlekli sandalye Dağıtım yardımının yaklaşık 3.563 adedi Valilik Kaymakamlık veya Belediye Başkanları yardımıyla 58 ilde çeşitli tarihlerde düzenlenen 78 tekerlekli sandalye dağıtım töreni ihtiyaç sahibi engelllilere teslim edilmiştir. Ülkemizde 8.000.000 engelli olduğu bilinmektedir. Yoğun dağıtım ve ardı kesilmeyen taleplere bakıldığında bunlardan 250.000 kişinin ise tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu tahmin etmekteyiz. Bu rakamlar göstermektedir ki yaptığımız bütün bu çabaların sonucunda istenilen sayıda engelliye ulaşılamamıştır.Önümüzde aşmamız gereken daha çok uzun yol vardır. Ama bizler sizlerin yardım ve destekleri ile Türkiye'de tüm ihtiyaç sahibi engellilere ulaşarak her birini tekerlekli sandalyeye kavuşturacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu konuda bize sınırsız destek vererek Türkiye çapında başlattıkları kampanya ile ülkemizin değişik illerinde 1659 Bedensel Engelli Tekerlekli Sandalyeye kavuşma sevincine bizlerle birlikte katılan ve onların gözlerindeki minnet ve teşekkür ışıltılarını bizzat görerek yaşayan can dostumuz Migros Türk A.Ş. Hikmet Ağzalı'ya Çam Konaklama Rotary Klüplerine Lions Klüplerine Abdi İbrahim İlaç Şirketine Novartis İlaç Firmasına Pfizer İlaç Firmasına Antik A.Ş. ye Goodyear yetkililerine Özel Atacan Eğitim Kurumlarına Boğaziçi Koleji Horoz Kargo Türkiye Yardım Severler Derneğine Uzan Grubuna Volvo Otomotiv Firmasına sonsuz teşekkürü bir borç biliriz.

Toplumsal duyarlılığın gerektiği bu konuda her türlü düşünce ve çabaya elimizden geldiği ölçüde yönlendirerek doğru noktalara ulaşmasını sağlayabiliriz.Derneğimiz halen her hafta bir ilde o bölge Valisi ile düzenlenen törenlerle tekerlekli sandalye dağıtımlarına devam etmektedir.Burada esas amacımız şu anda elimizde bulunan bilgilerin ışığında kısa sürede daha çok engelliye ulaşabilmek ve toplumumuzda gerekli duyarlılığın sağlanabilmesine yardımcı olmak ve engelli gerçeğinin duyurulmasını sağlamaktır. Yüz kırk milyon lirası olmadığı için yaşamını dört duvar arasında sürdürmek zorunda kalan binlerce engellinin vebali ve sorumluluğu sağlıklı ama her an engelli olabilecek ve sağlığının kıymetini bilmeyen birer Türk vatandaşı ol

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1526

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler