Papatya şal yapılışı ve tarifi http://2.bp.blogspot.com/_KUWOrjSuQV4/SWY1xv376pI/AAAAAAAACgI/EhXdr3U-MYs/s320/DSC00342.JPG KULLANILAN İP: NAKO BEBE TIĞ:1 NUMARA önce orta sarıkarı yapılıyor.Ben daha önce başlayıp ortalarını yapmışım .buraya tıklayabilirsiniz. Orta sarılarının yapılışı:

Bu konu 3787 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Çok Şık Şal Modelleri... 3787 Reviews

Konuyu değerlendir: Çok Şık Şal Modelleri...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3787 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Standart Çok Şık Şal Modelleri...

Papatya şal yapılışı ve tarifi

KULLANILAN İP: NAKO BEBE
    TIĞ:1 NUMARA
    önce orta sarıkarı yapılıyor.Ben daha önce başlayıp ortalarını yapmışım .buraya tıklayabilirsiniz.
    Orta sarılarının yapılışı:
    7-8 zincir çekip halkamızı yapıyoruz.ve içine 16 tane trabzan dolduruyoruz.1 şal 98 papatyadan oluşuyor.Dolayısıyla 98 tane böyle sarı orta hazırlamalısınız.Resimleri tıkladığınızda resimler büyüyor.Rahatlıkla örneği devam edebilirsiniz.
    sarıları yaptıktan sonra her trabzana 20 zincir çekerek beyaz zincirlerimizi oluşturmalıyız.
    orta yeşiller için:5 zincir çekip orta yapılır.10 zincir ile 4 tane yuva oluşturulur.
    eklemeler resimlerde görünüyor.
    çok basit ve zevkli bir örnek.

alıntıdır....

Yapılışını anlatmaya çalışayım ipim nako angora 3 no tığ
    1.sıra:başlangıcında bir zincir çekip içini 4 kez doldurup badem yapıyorum sonra 6 zincir çektim yine 4 dolgu yapıp badem yaptım... 16 badem olacak şekilde en son bademi yaptıktan

2.sıra:sonra ipi uzatarak(örümcek yapımındaki gibi)bir uzun ilmek çektim onu kitledim
    çektiğim 6 zincirin içinden sanki ilmek çeker gibi 6 uzun ilmek çıkardımboşta bıraktım yani zincirlerden 6 ilmek çekip bıraktım

3.sıra:uzatılan ilmekleri bademler ortada kalacak şekilde(bademin sol tarafındaki uzatılan ilmeklerden 3 sağ tarafındaki uzatılan ilmeklerden 3) 3 bi taraftan 3 bitaraftan sık iğne gibi kapatıyorum((uzatılan ilmekler üçgen gibi oluyor badem alt arada kalıyor) araya 6 zincir çekiyorum

4.sıra:yine zincirlerin içinden 6 uzun ilmek çekiyorsunuz 6 ilmeği çektiğinizde alt tarafta yeniden batıp ilmeği kısa çekip oraya sabiyliyor zincir çekiyorsunuz zincirin içine badem yapıp zincirin diğer ucuna sabitliyorsunuz sonra yine 6 uzun ilmek çekiyorsunuz bu sırada böyle

5.sıra:uzatılan ilmekleri bademler ortada kalacak şekilde 3 bi taraftan 3 bitaraftan sık iğne gibi kapatıyorum araya 6 zincir çekiyorum

sonrasında 4ve 5 sıra sürekli tekrarlanıyor

alıntı

Çiçekli Şal Modeli

Malzemeler:

370 gr krem ip
    0 numara tığ

Örülüşü:

Motifin açıklaması
    1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır.
    2. sıra:Yuvarlağın içine 10 tane mil başılı dolgu yapılır.
    3. sıraolguların üstüne ve arasına 33 tane dolgu yapılır.
    4. sıra:4 dolgu yapılır ve araya zincir çekilerek yandaki dolguya batılır ve 8 tane yaprak yapılır.
    5. sıra:Yaprakların üzerine 4 dolgu 5 zincir yapılır ve alttaki zincirin ortasına batılırTekrar 5 zincir çekilip 4 dolgu yapılır ve bu sıradada 8 yaprak oluşur.
    6. sıra:5 er tane zincir çekilerek yaprakların üstüne ve zincirlerin arasına batılarak sıra tamamlanır.
    7. sıra alttaki zincirin üstüne 3 dolgu 3 zincir 3 dolgu yapılır 2 zincir çekilir alttaki zincirin ortasına batılıp dolgu yapılır. Tekrar 2 zincir çekilip 3 dolgu 3 zincir 3 dolgu yapılır. Bu sıra böyle devam eder ve motif biter.

Bağlantı motifleri:
    10 zincir çekilip üzerine 8 tane dolgu yapılır ve bir direkten diğerine geçerken motifler birbirine bağlanır.

Ön ve arka için toplam 30 motif yapılır. Yaka uzun dolgularla toplanır. Etek uçlarına püskül yapılır.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Çok Şık Şal Modelleri...

Kategori: Dikiş, Nakış ve Örgü

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 3787

Etiketler