Erkekler kahvete gitmekten neden hoşlanır? İşte bu sorunun cevabı... Erkeklerin neden kahvehaneye gittikleriyle ilgili yapılan bir araştırma ilginç gerçekleri gözler önüne serdi. Erkeklerin yüzde 27’si kahvede kendini huzurlu hissediyor. Kadınlar ise temizlik yaparken eşinin kahveye gitmesini istiyor...Konya'nın Seydişehir Lisesi'nden iki öğrencinin TÜBİ- TAK için hazırladığı sosyoloji projesinde, kahvehaneye giden erkeklerin burada kendilerini daha huzurlu hissettiği ortaya çıktı.

Bu konu 2334 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
Erkeklerin kahve sırrı çözüldü 2334 Reviews

Konuyu değerlendir: Erkeklerin kahve sırrı çözüldü

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2334 kez incelendi.

gezginblueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    42
    Konular
    115
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    526
    @gezginblueman

Harika Erkeklerin kahve sırrı çözüldü

Erkekler kahvete gitmekten neden hoşlanır? İşte bu sorunun cevabı...

Erkeklerin neden kahvehaneye gittikleriyle ilgili yapılan bir araştırma ilginç gerçekleri gözler önüne serdi.

Erkeklerin yüzde 27’si kahvede kendini huzurlu hissediyor. Kadınlar ise temizlik yaparken eşinin kahveye gitmesini istiyor...Konya'nın Seydişehir Lisesi'nden iki öğrencinin TÜBİ- TAK için hazırladığı sosyoloji projesinde, kahvehaneye giden erkeklerin burada kendilerini daha huzurlu hissettiği ortaya çıktı.

TÜBİTAK Proje Yarışması'na Seydişehir Lisesi adına katılan Emine Gıynaş ve Derya Sarıkır, kahvehaneleri tek tek dolaşarak anket yaptı. 104 erkek ve 98 kadına kahvehane alışkanlığına ilişkin sorular yönelten öğrenciler birbirinden ilginç cevaplar aldı.

SIĞINMA EVİ OLDU

Emine Gıynaş, "Kahvehaneler işsiz ve emekli kişilerin uğrak yeri haline geldi. Artık işsizlerin, boş yere vakit harcayanların, emeklilerin, eşinden kurtulmak isteyen erkeklerin sığınma evleri oldu" diye konuştu. Araştırmaya göre, erkeklerin yüzde 41,3'ü kahvehaneye gittiği için eşiyle tartışıyor. Yüzde 7,6'sı kahvehane yüzünden eşiyle ayrılık yaşarken yüzde 27,8'i kendini kahvehanede evden daha huzurlu hissediyor.

KADINLARDAN İLGİNÇ TALEP

Eşleri kahvehaneye giden kadınlar da ankete katıldı. Kadınların yüzde 59,1'i eşinin kahvehaneye gitmesinden rahatsız olduğunu bildirdi. Yüzde 94,8'i eşinin kahvehaneye gitmeyip kendisiyle sohbet etmesini istediğini belirtti. Ancak kadınların temizlik yaparken eşlerinin evde olmasını istemediği de ortaya çıktı. Kadınların yüzde 45,9'u özellikle temizlik yapılırken eşinin ayak altında dolaşmayıp kahvehaneye gitmesini tercih ediyor.

KADINLAR DA İSTİYOR

Ankete katılan kadınlar, eşlerinin kahvehaneden dönüş saatlerinden şikayetçi. Kadınların yüzde 67'3'ü eşinin kahvehaneden geç geldiğini düşünüyor, yüzde 20,4'ü eşinin yerinde olması halinde kahvehaneye gideceğini söylerken yüzde 12,2'si kadınlara yönelik kahvehane açılmasını istiyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Erkeklerin kahve sırrı çözüldü

Kategori: Erkeklere Özel

Konuyu Baslatan: gezginblueman

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 2334

namaz gibi özlüyorum seni ey yar, ezan gibi çağırırmısın beni..

incii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @incii

Güzel bir yazi ama hep sikayetci oldugumuzu düsünyorsunuz
    aksine biz erkeklerin neden kahveye gitmesini istemiyoruz?
    baslarina her türlü is gele bilir diye Allah korusun bir inek bile düse bilir ))

buyrun olmadi deyil yani:

GenceŞair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    557
    @GenceŞair

bana göre erkekler kahveye huzur buldukları için gitmez! düşünmekten kaçmak için gider! çünkü kahve de okey takınımdan ve iskambil kartlarından büyük uğraşlar çıkarırlar okeye dönmek bir sanattır onlar için okeye dönerken, yapamadıklarını düşünmezler, hayallerinden neden vazgeçtiklerini düşünemezler, yaptıkları haksızlıkları düşünmekten kurtulurlar, vicdanları devre dışıdır, sorumluluklarını nasıl ihmal ettikleri akıllarına gelmez!!! Anlayacağınız, günümüzün çağımızın Hasan SABBAH'ıdır kahve.
    GenceŞair

gezginblueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    42
    Konular
    115
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    526
    @gezginblueman

kahve erkeler için büyük bir tutkudur orda tüm günün stresini atarlar kendimden biliyorum bu olay 72 milyonda bir insanın başına gelebilir
    namaz gibi özlüyorum seni ey yar, ezan gibi çağırırmısın beni..

incii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @incii

Tabiki milyonda bir bu adamin basina gelir bu isin sakasi idi...
    erkekleri cok iyi anliyorum bu kahve konusu benim ailede de hic bir zaman bir sorun olmadi, yogun bir is kosturma haftasindan sonra, herkesin biraz stres atmaya ihtiyaci vardir, ayni yazida yazdigi gibi. Ayni zamanda bizlerde bayan arkadaslari toplayip güzel "dedikodu"larden zevk aliyoruz veya temizlik yaparken kimsenin etrafinda dolasmamasi iyi oldugu gibi vs vs.....
    tabiki bu kahveye gidip stres atma amacini acarsa iste o zaman kötü, aile bundan zarar görmeye baslayinca allah o aileye yardimci olsun, kimseyi yolundan sasirtmasin, saygilar

Etiketler