Hz.Muhammed'in pak ve temiz zevceleri ve peyganber ocagında nurlanan kadınlar konusunun son olanlalrınıda kısaca paylaşarak konuyu bu gün noktalayalım. Allah'ın Resülü'nün pakzevceleri arasında iki tane Zeyneb var.Biris;Huzeyme kız Zeyneb,diğeri;Cahş Kızı Zeyneb.Şimdi anlatack olduğum Chaş Kızı Zeyneb'dir. Hz:ZEYNEB:Hz.Zeyneb Hz.Muhammed'in Halasının kızı idi.Daha önce Kölesi olan Zeyd bin Harise'nin zevcesi idi. Yine Peyganber tarafından Zeyd 'e nikahlanan Zeynep kendisini Zeyd'e liak

Bu konu 1073 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
PAK ZEVCELER(SON) 1073 Reviews

Konuyu değerlendir: PAK ZEVCELER(SON)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1073 kez incelendi.

IMPARATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    26
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @IMPARATOR

Standart PAK ZEVCELER(SON)

Hz.Muhammed'in pak ve temiz zevceleri ve peyganber ocagında nurlanan kadınlar konusunun son olanlalrınıda kısaca paylaşarak konuyu bu gün noktalayalım.
    Allah'ın Resülü'nün pakzevceleri arasında iki tane Zeyneb var.Biris;Huzeyme kız Zeyneb,diğeri;Cahş Kızı Zeyneb.Şimdi anlatack olduğum Chaş Kızı Zeyneb'dir.
    Hz:ZEYNEB:Hz.Zeyneb Hz.Muhammed'in Halasının kızı idi.Daha önce Kölesi olan Zeyd bin Harise'nin zevcesi idi.
    Yine Peyganber tarafından Zeyd 'e nikahlanan Zeynep kendisini Zeyd'e liak görmediginden hayatlarında hep bir mutsuzluk vardı.Bir gün Zeyd Allah'ın Sevgilisi olan Muhammed'e baş vurarak;
    __Ay Allah'ın Rezülü;Zeyneb'i bırakmak istiyorum.Ne Emir buyurursunuz dedi;
    Allah'ın Resülü sordu?
    __Ondan niçin ayrılacaksın.Yoksa kendisinden şüphelenecegin bişey mi gördün
    Zeyd:
    ___Hayır Ya Allah'ın Resülü.Vallah ondan şüpelenece hiç bişey görmüş değlim.Fakat o kendisini şefece benden üstün görüp bana karşı büyükleniyor ve dili ile beni üzüp duruyor.
    Hz Muhammed Zeyd'e öğüt vererek
    __Zevceni tut;Allah'tan kork dedi
    Varlığın sebebi Muhammed Aişa nın evinde oturduğu bir andı o anki vahinin nazır olduğu andır.Ve şöyle inmekteydi.
    ______Ey Habibim Hani ,Zeyd sana gelipte zeyneb'i bırakmak istiyorum demişti sende <<Eşini tut,Allah'tan kork>>Söylemiştin.
    Şimdi Zeyd'le Zeyneb'in ilişkisi kesildi ve Allah Zeyneb'i sana nikahladı münümler üzeride günah olmasınAlla'h'ın Emriv yerine getirilmiştir.(ahzap süresi 37 ayyet)
    Hz Muhamed
    ____Kim gidip Zeyenb'e Allah'ın onu bana gökte nikahladığını müjdeler.Dedi
    Gecmiş tairihi hatırlayarak
    Zeyd'in Muhammede Hatice tarafından köle olarak hediye edildigini ve Muhammed'in ise Zeyd'i Evletlık edindigin hatırlatmakta fayda görüyorun.Ozamanın adetlerine göre evletlığının zevcesini almak olmazdi liakin Muhammed şunu dile getireerk bu konuyuda aydınlığa kavuşturdu.
    Zeyd benim kendi oğlum olmadığı için kan bağımızın olmadığı acık ve nettir.
    Zeyneb'le olan evleliğinini haberini Zeyd'le gönderren Hz.Muhammed böylece Zeyneb'ide pak zevcelerinin arasında yerin almasına izin vererek onunlada Nikahlandı

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: PAK ZEVCELER(SON)

Kategori: İslamiyete Dair Herşey

Konuyu Baslatan: IMPARATOR

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1073

Etiketler