Resülü Ekrem Muhammed(S.A.V) Hz Aişe nin ölmümünden sonra Hz.Hafsa'yı nikahı altına aldı.Rivayet edilirki ;Ömer (r.h)Hafsa'yı önce Osman(r.h) ya nikahlamak istedi Osaman(rh)nin eşleri o zaman yeni vefat ettigi için Osman(rh)Evlenmek istemediğini bildirdi.Bu defada Ömer(rh)Hz.Muhammed'e bildirid. ___Ya Muhammed ben hafsa'yı Osman'a teklif ettim amam kabül etmedi diye konuştu Varlıkların efendisi Muhammed __Ya Ömer Sen kızın Hafsa'yı bana nikahla bende kızım Ümmü Gülsüm'ü Osama'a dedi.

Bu konu 1135 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Peyganber ocagında nurlanan pak zevceler 1135 Reviews

Konuyu değerlendir: Peyganber ocagında nurlanan pak zevceler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1135 kez incelendi.

IMPARATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    26
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @IMPARATOR

Standart Peyganber ocagında nurlanan pak zevceler

Resülü Ekrem Muhammed(S.A.V) Hz Aişe nin ölmümünden sonra Hz.Hafsa'yı nikahı altına aldı.Rivayet edilirki ;Ömer (r.h)Hafsa'yı önce Osman(r.h) ya nikahlamak istedi Osaman(rh)nin eşleri o zaman yeni vefat ettigi için Osman(rh)Evlenmek istemediğini bildirdi.Bu defada Ömer(rh)Hz.Muhammed'e bildirid.
    ___Ya Muhammed ben hafsa'yı Osman'a teklif ettim amam kabül etmedi diye konuştu Varlıkların efendisi Muhammed
    __Ya Ömer Sen kızın Hafsa'yı bana nikahla bende kızım Ümmü Gülsüm'ü Osama'a dedi.
    Böylece Hz:Hafsa'da Hz.Muhammedin pak zevceleri arasında nurlandı.
    Resülü Ekrem'in Zeyneb kzı Huzetme ile izdivacı
    Hz:Zeyneb kocasının Uhud Savaşında ölmesi ğüzerine tek başına kalmıştı bunu bilen Allah'ın Peyganberi olan Hz.Muhammed(s.a.v)Zeyneb'e talip olarak himayesi altına aldı 400 dirhem Gümüş mihirle Hz.Zeyneb'te Allah'ın Resülünün Pak Zevceleri yanında yer aldı.Henüz 30 yaşındayken Alah'ın rahmetine kavuştu.Rivayet edilirki
    Hz.Muhammed Hayta olduğu halde iki zevcesi Allah'ın rahmetine kavuştu.1:Hz.Hatice-i Kübra 2.Hz:Zeyneb
    Hz.Muhammed'in Hz.Ümmü Seleme ile izdivacı:
    Ümmü Seleme Haziretlerinin eşinin ölümü üzerine yoksulluk ve couklerıyla kalan o kutlu kadını Allah'ın Resülü Zevceliğe ve himayesine aldı
    rivayet edilirkieleme Peyganber efendimize onu istemege gititklerinde söyle cevapladı
    __Ben çok kıskanç birsiyimdir erimi kıskanırım korkarım ki resüllulahın kadınları arasında kavgalar cıkarırım benim çocukların var korkarım peyganberi rahatsız ederler ve diger bir konu benim akrablarımdan hiç birisi burda yoktur.
    Allah'ın peyganberi Ümmü Seleme'yi bir zatt ziyaret ederke
    _Ya Seleme Ben senin kıskançlığın için Allah'a Dua ederim çocuklarının nimetlerini Allah verendir.Akraballarının içindende bana yok diyecek olmaz. dedikten sonra Ömer(rh) ya dönerek Ümmü Seleme
    ___Kalk Ya Ömer Beni Allah'ın Resülüne nikahla dedi
    Böylece Ümmü Seleme Haziretleride o nurlu zevceler arasında yerini aldı.

Not:

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Peyganber ocagında nurlanan pak zevceler

Kategori: İslamiyete Dair Herşey

Konuyu Baslatan: IMPARATOR

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1135

Etiketler