Şeytan Adem'e olan kinini dindire bilmek için eline gecen fırsantı degerlendirmek istedi ve cennet kapısına uçtu.İçeri girmek için birlerinin dışarı cıkmasını bekledi rivayetedilirki Şeytan cennet kapısın da 300 yıl bekledi.Nihayet TAVUS adındaki melek dışarı çıktı.Şeytan Tavus'u kandırabilmek için bir çok şey denedi amma son yaptıkları Tavus'u yoldan çıkarmaya yetti. Şeytan dediki: ___Eger benim Cennete girmeme yardımcı olursan sana üç kelme ögretirim,hastalamaz,yaşlanmaz,ölmez ve ebedi

Bu konu 1095 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
YAZIDİZİSİ 8-9-10 1095 Reviews

Konuyu değerlendir: YAZIDİZİSİ 8-9-10

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1095 kez incelendi.

IMPARATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    26
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @IMPARATOR

Standart YAZIDİZİSİ 8-9-10

Şeytan Adem'e olan kinini dindire bilmek için eline gecen fırsantı degerlendirmek istedi ve cennet kapısına uçtu.İçeri girmek için birlerinin dışarı cıkmasını bekledi rivayetedilirki Şeytan cennet kapısın da 300 yıl bekledi.Nihayet TAVUS adındaki melek dışarı çıktı.Şeytan Tavus'u kandırabilmek için bir çok şey denedi amma son yaptıkları Tavus'u yoldan çıkarmaya yetti.
    Şeytan dediki:
    ___Eger benim Cennete girmeme yardımcı olursan sana üç kelme ögretirim,hastalamaz,yaşlanmaz,ölmez ve ebedi cennete kalırsın.
    Bu sözler Tavus'u etkiledi.Amma dediki
    ___Ben sana yardımcı olmam amma içeride kardeşim Hayye var o bunu yapar.Uçtu cennete girdi ve hemen Hayye'yı buldu Şeytanın anlattıklarını anlattı.Hayye hemen dışarı çıktı şeytanı dinledi amma yapmamak ta tereddüt etti tekrar şeytan dediki;
    ___Eger benim dediğimi yaparsan beni kimse farketmez ve bende içeri girerim.Hayye'ya ağzını acmasını istedi ve agzının içine girip bir köşede saklandı.Hayye cennete girdi.Cennet bekcilerinden olan Rıdvan Adlı melek yabanci birisinin içeri girmek istedigini sezdi Hayye'nın yolunu kesti .Allah Emretti
    ___Elinizi çekiniz benim sırlarım ve bir bildigim vardır.Melekler yolların acap ellerini çektiler.Şeytan cennete idi ilk işi olan Adem ve Havva'yı bulmak ve o yasaklı meyveden yedirmek olacaktı.Şeytan yaklaştı.Gözleri yaşlı idi şeytanın Adem ve Havva'yı yodan cıkarmak için onları kandımak için aglamaya ve üzgün durmaya başladı.Adem ve Havva onu üzgün gördüklerinde :
    __Burası Cennet burda ağlamak görülmemiştir dedi ;Adem
    Şeytan
    __Ey meleklerin sec de ettigi yaratıklar ey gök ve yerin en seckinleri ben kendime değil size aglarım dedi
    Adem
    ___Bizim bir eksiğimiz yok tur her istediğimiz yerine anında gelir.
    Şeytan
    __Bunların ebedimi olduğunu sanarsın dedi.
    Adem
    ___BUnlar ebedi değilmi diye şüphelendi
    Şeytan
    ___Değillerdir tabi seni ve eşini burdan çıkaracaklar yer yüzüne atacaklar şimdi berabersiniz amma yokında ayrı kalacaksınız.
    Adem ve Havva'yı bir telaş aldı ayrılık ve cennetten kovulmak istemiyorlardı care aramaya calıştıkları bir anda tekrar şeytan geldi
    Adem
    __biz birnbirimizden ayrılmak ve cenneten kovulmamak için bir yol varmı
    Şeytan
    __Vardır elbet amma bana inmanırsanızsa onun yeri söylerim dedi
    Adem
    ___Tabiki inanırız dedi
    Şeytan Adem ve Havva'yı onlara yasaklı olan agacın yanın götürdü ve dediki
    __Eger bu ağacın meyvesinden yersenizse siz ölümsüz olur ayrılmaz ve ebediyen cennete kalırsınız
    İlk Yasaklı agacın meyvesini Havva Yedi tadı cok tatlı geldi ve Adem'e de getirdi bunlar cok tatlı dedi Adem sen yedin mi diye sordu
    evet diyen Havva'ya çıkstı Adem
    ___Sen Allah'ın emrine itaat etmedin yasklanan ağacın meyvesinden yedin dedi.Bir taraftan da Adem eşinden ayrılmak korkusuyla düşüncelere dalmışt.Havva zarefet ve içceliğini kullanarak Adem'i de yemege ikna etti.Adem de bir meyve yediginde
    Allah Adem ve Havva'nın üzerlerinde olan bütün cennet emarelerini almaya başladı.Adem ve havva cırlcıplak kaldılar bir birlerinden utandılar ve kendilerini örtünmek için handi ağaca el attıysalar o ağaclar
    __Siz Allah'a itatsizlik ettiniz.Dediler
    Alemlerin Rabbi Yüce Allah;Adem ve Havva'yı kacar ve gizlenmek için örtü aradıklarını bilip söyle seslendi
    ___Bizdenmi kaçıyorsun ey Adem
    Adem titreyerk cevap verdi
    __Belki sendenutandığım için kacıyorum dedi
    Allah Cebrail'e emretti
    __Adem'i Havva'yı ve düşmanlarını cennettin dışına cıkar yer yüzüne indir,dediler
    HavvaCenneten çıkarılırken Allah şöyel seslendi
    __Ey Havva sen Adem'i bu belaya uğrattın diye sen ve senden doğacak ve yine onlardan doğacak bütün kız evlatlarına15 sıkıntı veriyorum dedi

Not;Devamında Alah'ın Havva ve ondan doğacak olan kızlara verdigi 15 sıkıntı ve yeryüzündecektikleri acılar işlenecektir:::::::::..

Allah'ın selamı rahmeti nuru ve mutluluğu silzerin üzerinize olsun

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: YAZIDİZİSİ 8-9-10

Kategori: İslamiyete Dair Herşey

Konuyu Baslatan: IMPARATOR

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1095

Konu IMPARATOR tarafından (15.01.2010 Saat 08:47 ) değiş;tirilmiş;tir.

Etiketler