meryem ermiş benim üvey babannemdir..93 yaşında vefat etti allah rahmet eylesin,babannem doğma büyüme nevsehirlidir ve dedem dul olan meryem babannemle evlenır,yanındada bir kız çocuğu vardır.. ve bu kız çocuğu büyür,evlenir ankaraya gelin olur..ve yıllar sonra bodrumun güllük kazasına yerleşir..ve bizlerede yılda bir kez ziyarete gelir yani benim üvey babannem olan,o kızında annesi olan babannemi yılda bie kez ziyaret ederdi..tabi babam babannemi maaşa bağlatmıştı..bunu duyan babannemın kızı

Bu konu 1558 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
93 yılından sonra 1558 Reviews

Konuyu değerlendir: 93 yılından sonra

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1558 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart 93 yılından sonra

meryem ermiş benim üvey babannemdir..93 yaşında vefat etti allah rahmet eylesin,babannem doğma büyüme nevsehirlidir ve dedem dul olan meryem babannemle evlenır,yanındada bir kız çocuğu vardır..
    ve bu kız çocuğu büyür,evlenir ankaraya gelin olur..ve yıllar sonra bodrumun güllük kazasına yerleşir..ve bizlerede yılda bir kez ziyarete gelir yani benim üvey babannem olan,o kızında annesi olan babannemi yılda bie kez ziyaret ederdi..tabi babam babannemi maaşa bağlatmıştı..bunu duyan babannemın kızı yani üvey halam.. sık gelmeğe başladılar..gelsinler başımızın üzerinde yerleri vardır..ancak bızım aile ortamını bozmağa başladılar ve babamla sohbet esnasında konuşulurken babam demişki her şey alahtan.ben ne yaparsam ne konuda olursa olsun hepsi allahımın rızası içindir demiş ve bu lafı üvey halam yukarı çeker ve babannnemi yanına alacağını söyler..oysa onlar bizim kadar bakmazlar ve bızım kadar sevmezlerdi..meğer maksatları..allah rızası lafını adledip babannemın maaşına konmakmış..ve başardılarda..

babannemı aldılar bodrumun güllük kazasına..ve babannem başka yerde ölmekten çok korkardı...ve bizleri çok severdi,kendi öz kızından fazla bizlerivede beni çok severdi..babama kara oğlan diye hitap ederdi..rahmetl annemın adıda sebahat onuda gelinim diye çok severdi.. ya ablamı? ablamın adıda nebahat
    ablamda,annemde,kara oğlan babamda bende çok severdik ama malesef gıttıkten sonra g8ullükte hastalanmış ve onu ziyarete karaoğlan yanı babam zıyaretine gitti..ve babamı görünce rahmetli iyi olmazmı.. çok sevinmiş.illede beni nevşehire götür ben orda öleyim demiş..ama o öz kızı hala vermıyor gurur yapıyor,babam maaşıda sizin olsun ama annemı verin ben bu yaşına kadar baktım bundan sonrada bakarım dediysede..gururunun yuzunden..bırakmamış kadıncağızı,el ne der,,annesine bakmadı demezmi diye vermez ve aradan bıraz zaman geçer babannem rahmetli oldu ve o aksi kadın babannemın ölüsünü dahi nevşehire göndermedi..bende bu olay üzerine yazmıştım..sanırım anlaşıldı..

işin enteresan tarafı ne biliyormusunuz..o annesini bırakmayan kötü kadın yıllar sonra nevsehıre göç etti ve oda rahmetli oldu..kendisi burada ve 93 yıl nevşehirde yaşayan annesinin mezarı bodrumun güllük kazasında

İsmim Meryem,Soy adım Ermiş
    Benim başımdan,neler gelmiş geçmiş
    Öz kızım etti,beni vatanımdan,yuvamdan
    Meğerse yuvamdan eden,allah rızası kelimesi,İmiş

Kadere boyun eğilmez derlerdi.. ben eğildim
    Güllüğe gitmek isteyen ben değildim
    Zorla götürdüler,hiç gitmek istemedim
    Bir daha dönemiyeceğimi, O zaman bildim

Hasta oldum,güllük denen yerde
    Kara oğlan gelince, şifa oldu derde
    Hani benim yuvam, nevsehirim nerde?
    Gidemiyeceğimi anlayınca.. gözüme indi perde

Benim ciğerim,böyle hiç yanmadı
    Yoruldum ,bittim artık,tahammülüm kalmadı
    Kızımın iftiralarınada hiç kimse kanmadı
    Gururunun yüzünden,toprağıma'da savmadı

Bana bakan, gelinim vardı, adıEBAHAT
    Beni seven torunum vardı, adı:NEBAHAT
    Kızım,götürmeyin beni,, benim yerim çok rahat
    Kahrolası öldürdü beni,,Okuyun ruhuma salavat

Allah göndersin,,Meryeme RAHMET..
    Bu destanı yazan..Ermiş....AHMET

yazan:Ahmet Ermiş

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 93 yılından sonra

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1558

Nazlımcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    111
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    591
    @Nazlımcan

Çok etkilendim Ahmet abi, hepimiz yıkık dökük hayatlarda yarınlardan habersiz yürüyüp gidiyoruz. Oysa baki kalan ne var ki!

ALLAH merhametli kullarından eylesin...

Ölenlere rahmet olsun...

RAB'bim merhametsizleri ise hidayetine erdirsin...

Paylaşımın için teşekkür ederim. Yüreğine sağlık.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Alıntı Nazlımcan Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Çok etkilendim Ahmet abi, hepimiz yıkık dökük hayatlarda yarınlardan habersiz yürüyüp gidiyoruz. Oysa baki kalan ne var ki!

ALLAH merhametli kullarından eylesin...

Ölenlere rahmet olsun...

RAB'bim merhametsizleri ise hidayetine erdirsin...

Paylaşımın için teşekkür ederim. Yüreğine sağlık.
    Teşekkür ederim..

Etiketler