Kaplumbağa İle Tavşanın Yarışı bir gün kaplumbağa ile tavşan konuşuyormuş birden tavşan kabaca demişki sen hiç hızlı koşamazsın ve ben seni hep geçerim kaplumbağa`da kaba sözüne bir karşılıkla hile yapacakmış 5 tane arkadaşını almış yarış ormanın etrafında 3 kere dönmek yarışa bütün hayvanlar davetliymiş 5 tane kablumbağa biri yarışın başında yarışa tavşanla konuşan başlamış ve tavşan kablumbağayı geçmiş çok ilerlemiş sonra 2. kaplumbağa tavşanın çok önündeymiş giderken tavşan 2.

Bu konu 1648 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kaplumbağa İle Tavşanın Yarışı 1648 Reviews

Konuyu değerlendir: Kaplumbağa İle Tavşanın Yarışı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1648 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Standart Kaplumbağa İle Tavşanın Yarışı

Kaplumbağa İle Tavşanın Yarışı

bir gün kaplumbağa ile tavşan konuşuyormuş birden tavşan kabaca demişki sen hiç hızlı koşamazsın ve ben seni hep geçerim kaplumbağa`da kaba sözüne bir karşılıkla hile yapacakmış 5 tane arkadaşını almış yarış ormanın etrafında 3 kere dönmek yarışa bütün hayvanlar davetliymiş 5 tane kablumbağa biri yarışın başında yarışa tavşanla konuşan başlamış ve tavşan kablumbağayı geçmiş çok ilerlemiş sonra 2. kaplumbağa tavşanın çok önündeymiş giderken tavşan 2. kaplumbağaya yetişmiş bir görünce kaplumbağayı çok şaşırmış ve demişki: ya bu bücür kaplumbağa beni nasıl geçmiş sonra yarışa devam etmiş 3 üncü kaplumbağada bir kulubenin arkasındaymış telefonlaşmışlar geliyor diye demiş 2. kaplumbağa
    3. kaplumbağa yola çıkmış ve tavşan 3. kaplumbağayada yetişmiş çok şaşırmış onuda geçmiş gitmiş gitmiş gitmiş önüne 4. kaplumbağa cıkmış onuda geçmiş sonuncu kaplumbağa yarışın fnişh yerindeymiş ve tam 5. kaplumbağayı görmüş yarışı bitiriyormuş ve kaplumbağanın yarışı yendiğini görünce bidaha bilip bilmeden hiç konuşmayacakmış ve öbür gün tavşan erken kalkmış kaplumbağayı kaldırmış kaplumbağayla konuşmuşlar tavşan demişki:beni nasıl geçtin kaplumbağa kaplumbağa:tavşan kardeş sen bana okadar kötü söz söyledinya bende 5 tane arkadaş kaplumbağa buldum yarışa ben başladım sen beni geçince 2. kaplumbağa senin önündeydi onu geçince 3. kaplumbağa da ilerlemeye başlamıştı onuda geçtin sonra 4. kaplumbağa da yola çıkdı ve onu geçince 5. kaplumbağa`da yarışın bitişindeydi ve o da yola çıktı ve seni geçti sende böylece yarışı ben tekbaşıma yendim sandın ve buda sana ders olur inşallah bidaha başkalarına kötü söz söylemezsin inşallah söylersen sana bidaha oyun oynarım ama hiçde anlayamassın tamam mı? ama dur bidaha yapacağına söz verecekmisin tavşan sana havuç veririm demiş kaplumbağa tavşan: tamam söz verdim demiş öbür gün tavşan acaba bendemi ona bir oyun oynasammı acaba? hadi bakalım kaplumbağa bu sefer hilesiz oynuyacağız 2 kere döneceğiz ormanı tamam demiş kaplumbağa. öbür gün yarış başlamış kimse hile yapmıyor negüzel demiş tavşan kaplumbağayı geçmiş geçmiş ve içinden demişki: nası olsa tavşan bana yetişemez bir dinleneyim sonra tavşan uyuya kalmış 2 saat sürmüş uykusu ve kaplumbağa yarışı kazanmış ve öbür sabah kalmış tavşan sen yarışı nasıl kazandın demiş tavşana tavşan demişki:sen uyuya kalınca ben yarışı bitirdim demiş sonrada pişman uşn konolmuş ben nasıl uyuya kaldım keşke kalmasaydım demiş ve bidaha hiç bilip bilmeden konuşmayacak....

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kaplumbağa İle Tavşanın Yarışı

Kategori: Çocuklar için

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1648

Giriş

Giriş