Bitte!(bitte)Lütfen!Danke!(danke)Teşekkürler!Ja!(ya)Evet!Nein!(nayn)Hayır!Vielleicht!(fillayt)Belki!Natürlich!(natürlih)Tabii ki!Guten Morgen!(gutın morgın)Günaydın!Guten Tag!(guten tag)İyi günler!Guten Abend!(gutın abınd)İyi akşamlar!Almanca Rehberi – Almanca ÖğrenGute Nacht!(gute naht)İyi geceler!Hallo!(halo)Merhaba!Wie geht es?(wii geht es)Nasıl gidiyor?Schön, Sie zu sehen!(şön, zii tsu zehen)Seni görmek güzel!Tschüss!(çüs)Güle güle!Auf Wiedersehen!(af fidarziin)Görüşmek üzere!Bis bald!(bis

Bu konu 1773 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Almancada en önemli 100 kelıme 1773 Reviews

Konuyu değerlendir: Almancada en önemli 100 kelıme

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1773 kez incelendi.

gundixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @gundixx

Standart Almancada en önemli 100 kelıme

Bitte!(bitte)Lütfen!Danke!(danke)Teşekkürler!Ja!(y a)Evet!Nein!(nayn)Hayır!Vielleicht!(fillayt)Belki! Natürlich!(natürlih)Tabii ki!Guten Morgen!(gutın morgın)Günaydın!Guten Tag!(guten tag)İyi günler!Guten Abend!(gutın abınd)İyi akşamlar!Almanca Rehberi – Almanca ÖğrenGute Nacht!(gute naht)İyi geceler!Hallo!(halo)Merhaba!Wie geht es?(wii geht es)Nasıl gidiyor?Schön, Sie zu sehen!(şön, zii tsu zehen)Seni görmek güzel!Tschüss!(çüs)Güle güle!Auf Wiedersehen!(af fidarziin)Görüşmek üzere!Bis bald!(bis bald)Sonra görüşürüz!Bis Morgen!(bis morgın)Yarın görüşürüz!Ich verstehe nicht!(ih ferşitehe niht)Anlamıyorum!Wie bitte?(vi bitte)Efendim?Ich habe verstanden.(ih hab ferşıtandın)Anladım.Ich spreche kein Deutsch.(ih şiprehe kayn doyç)Almanca konuşmuyorum.Sprechen Sie bitte langsamer.(şiprehen zii bitte lansamer)Lütfen biraz yavaş konuşun.Ich kann Ihnen nicht folgen.(ih kan iinen niht folgın)Sizi takip edemiyorum.Könnten Sie das noch einmal wiederholen?(könten zii das noh aynmal viderholen)Lütfen bir kez daha tekrar eder misiniz?Können Sie mir das bitte aufschreiben?(könen zii mir das bitte aufşrayben)Lütfen onu benim için yazar mısınız?Entschuldigung!(enşuldigung)Özür dilerim!Das tut mir Leid!(das tut mir layd)Bunun için beni affedin!Macht nichts.(maht nihts)Önemli değil.Zum Flughafen.(tsum flughafen)Hava alanına.Zum Hotel … bitte.(tsum hotel … bitte)... Oteline lütfen.Mein Name ist Mehmet.(may name ist Mehmet)Benim adım Mehmet.Ich brauche…(ih brauhe…)… ihtiyacım var.Ich möchte…(ih möhte…)… istiyorum.Ich hatte gerne eine Fahrkarte nach …(ih hette gerne ayne Faarkarte nah…)… için bilet istiyorum.Ich möchte einen Tischen reservieren.(ih möhte aynen tişen rezerviiren)Bir masa ayırtmak istiyorum.Ich bin hungrig.(ih bin hungirig)Açım.Ich bin durstig.(ih bin durstig)Susadım.Die Rechnung, bitte!(di rehnung, bitte)Hesap lütfen!Ich möchte 10 Euro wechseln.(ih möhte tseyn oyro vekseln)10 Avro bozdurmak istiyorum.Ich möchte gerne einen Stadtplan.(ih möhte gerne aynen şıtatplan)Bir şehir planı istiyorum.Ich möchte … besichtigen.(ih möhte,,, bezihtigen)… ziyaret etmek istiyorum.Herzlichen Glückwunsch!(hertslihen gülükvunş)Tebrikler!Guten Apetit!(guten apetit)Afiyet olsun!Heute.(hoyte)Bugün.Morgen.(morgın)Yarın.Gest ern.(gestern)Dün.Geradeaus.(geradeaus)Dümdüz ileri.Rechts.(rehts)Sağ.Links.(links)Sol.Hinten.(h intın)Arkasında.Vorne.(forne)Önünde.Oben.(obın)Üze rinde.Unten.(untın)Altında.Nah.(nah)Yakın.Weit.(va yt) Warm.(varm)Sıcak.Kalt.(kalt)Soğuk.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Almancada en önemli 100 kelıme

Kategori: Karma Ödevler

Konuyu Baslatan: gundixx

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1773

Etiketler