Acelesi olduğunu onu görür görmez anlamıştım.Sağanak halinde yağan yağmura aldırış etmiyor, ezilmiş haline rağmen sağa sola koşuyordu. Yanına sokularak: -"Hayrola teyzeciğim" dedim. "Bir derdiniz mi var?.." Sıcak bir tebessümle; -"Buraların yabancısıyım evladım. Hastane tarafına gidecek bir araba arıyorum" dedi.. -"Biraz beklersen ayni dolmuşa binebiliriz" dedim. "oraya geldiğimizde size haber veririm".. Teşekkür ederek yanıma yaklaştı ve küçük bir çocuk gibi şemsiyenin altına girdi. Nurlu

Bu konu 1952 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Hakkari Plakalı Kamyon 1952 Reviews

Konuyu değerlendir: Hakkari Plakalı Kamyon

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1952 kez incelendi.

SaiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    680
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @SaiL

Standart Hakkari Plakalı Kamyon

Acelesi olduğunu onu görür görmez anlamıştım.Sağanak halinde yağan yağmura aldırış etmiyor, ezilmiş haline rağmen sağa sola koşuyordu. Yanına sokularak: -"Hayrola teyzeciğim" dedim. "Bir derdiniz mi var?.." Sıcak bir tebessümle;
    -"Buraların yabancısıyım evladım. Hastane tarafına gidecek bir araba arıyorum" dedi..
    -"Biraz beklersen ayni dolmuşa binebiliriz" dedim. "oraya geldiğimizde size haber veririm".. Teşekkür ederek yanıma yaklaştı ve küçük bir çocuk gibi şemsiyenin
    altına girdi. Nurlu yüzü yağmur damlacıklarıyla ıslanmış ve yanakları pembe pembe
    olmuştu. -"Torunlarımdan biri menenjit geçirdi" diye devam etti.
    "ziyaret saati bitmeden uğramak istemiştim"..
    -"20 dakikanız var" dedim. "Hastane yakin ama bu havada araba pek bulunmuyor.." Durağa herkesten önce geldiğimiz için dolmuşa rahatça bineceğimizi sanıyordum. Ancak araba yanaştığında arkamızda duran 4-5 kişinin bir anda hücum ettiğini gördüm.İçeriye
    doluşan ve arkadaş oldukları her hallerinden belli olan adamlara;
    -"önce biz gelmiştik. Sırayı bozmaya hakkiniz var mi?" dedim.
    On koltuktan oturanı; -"Hak istiyorsan, Hakkari'ye gideceksin arkadaşım" dedi. "Hem oradaki haklardan K.D.V de alınmıyormuş"...
    Bu laf üzerine de attıkları kahkahadan bindikleri araba sallanmış, sinirlerim allak bullak olmuştu. Sakinleşmeye çalışarak: -"Ben biraz daha bekleyebilirim" dedim. "Ama su ihtiyar teyzenin hastaneye yetişmesi gerekiyor".. Bu defa şoför lafa karışarak; -"Teyzenin arabaya falan ihtiyacı yok be kardeşim" dedi."Okuyup üfledimi hastaneye
    uçuverir..". Tekrar kopan kahkahalarla birlikte araba uzaklaşıp gitti.
    Yaslı teyze baktım tevekkülle susuyordu. 5-10 dakika sonra gelen bir başka dolmuşa onunla beraber bindim ve şoföre teyzeyi hastanede indirmesini söyledim. Yaşlı kadın, yapacağı ziyaretten ümitsiz görünmesine rağmen şikayet etmiyordu. Üstelik trafik de yari
    yolda tıkanıp kalmıştı.Şoför:-"Yolun bu durumu hayra alamet değil. Sebebini anlasam
    iyi olacak".. Arabayı çalışır vaziyette bırakıp ileri doğru yürüdü ve biraz sonra döndüğünde; "Kısmete bak yahu" dedi. "Bizden önce kalkan dolmuşa kamyon çarpmış".. Heyecanla: -"Bir şey olmuş mu?.. Yani yaralı falan var mi?" diye sordum. -"Dolmuşta bulunanları, teyzenin gideceği hastaneye kaldırmışlar".. Göz ucuyla yaşlı kadına baktım.
    Solgun dudaklarıyla bir şeyler mırıldanıyor ve sanki onlar için dua ediyordu.. Şoför koltuğa Yavaşça otururken:-"Kısmet iste" diye tekrarlayıp duruyordu. "Sen kalk
    koca bir kamyonla çarpış. Hem de Türkiye'nin obur ucundan HAKKARİ plakalı bir
    kamyonla...".

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hakkari Plakalı Kamyon

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: SaiL

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1952

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Kimin nerede nasıl kimle karşılaşacağı bellimi ? Hakkari nire teyzemin olduğu yer nire ?

SaiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    680
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @SaiL

evet...
    ben bunu daha önce bir kitapta okumuştum...
    Yaşanmış bir olaymış...

Etiketler