PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SIZCE ACI NEDIR?

Bahar
26.10.09, 20:49
bence acı annenden, babandan, kardesınden yada sevdıgınden ayrılmaktır.....allah kımseye bu acıyı gostermesın.. Ama hayatın kuralı bu demı?? :(

yucel
26.10.09, 21:00
ACI zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden birine yardım edememektir,bir canlının ölümünü sevretmektir:(

Vuslata Hasret
26.10.09, 21:26
Acı..Yüreğin yanmasıdır..
Acı.. içine kor ateş düşmesidir..
Acı..Hayatın bir parçasıdır..
Acı..Yaşayan canlının muhakkak yaşayacağı bir gerçektir.
Bazı Acılarda vardırki rabbe giden yolun anahtarıdır..şifresidir..bazı acılarda hikmetlerde vardır...
allah evlat acısı yaşatmasın.. hiç birinizede..

Bahar
26.10.09, 21:32
Acı..Yüreğin yanmasıdır..
Acı.. içine kor ateş düşmesidir..
Acı..Hayatın bir parçasıdır..
Acı..Yaşayan canlının muhakkak yaşayacağı bir gerçektir.
Bazı Acılarda vardırki rabbe giden yolun anahtarıdır..şifresidir..bazı acılarda hikmetlerde vardır...
allah evlat acısı yaşatmasın.. hiç birinizede..

Abi sen gercekten cok bilgilisin ve cok sey yasamissin galiba her ekledigin konudan bir ders aliyor insan, tskler (y)

Bahar
26.10.09, 21:33
Aci pismanliktir ve geri dönüsu olmayisidir

Vuslata Hasret
26.10.09, 21:36
Abi sen gercekten cok bilgilisin ve cok sey yasamissin galiba her ekledigin konudan bir ders aliyor insan, tskler (y)

Teşekkür ederim bahar beni bilgili gördüğün için..
ancak bilgi değil tecrübe diyelim. gelde yaşa bir gün gelir başa..! allah üstesinden gelemiyeceğimiz acıları yaşatmasın..

Bahar
26.10.09, 21:38
Teşekkür ederim bahar beni bilgili gördüğün için..
ancak bilgi değil tecrübe diyelim. gelde yaşa bir gün gelir başa..! allah üstesinden gelemiyeceğimiz acıları yaşatmasın..

Aminnnnnn, ama cok kotu bir donemde yasiyoruz abi artik sonu gelsin bence bu dunyanin, ( isyan deyil ) iyice cekilmez bir hal aliyor bu dunya

NAZLICAN
27.10.09, 02:52
bence acı annenden, babandan, kardesınden yada sevdıgınden ayrılmaktır.....allah kımseye bu acıyı gostermesın.. Ama hayatın kuralı bu demı?? :(

Eğer ki acı buysa ben acıyım sizin tabirinizde....Başkalarına göre ise ben umudum ,mutluluğu bulma yoluyum,sıkıntılardan kurtarıcı, acıyı hafifleticiyim..:)

Peki şimdi bu iki durumdan yola çıkarsak ben aslen neyim ne oluyorum acıda bende mutlulukta :)...Ne kadar karışık değil mi ?

Kısaca lafın özü şu bence acı tarif edilmez yaşanır...

Bahar
27.10.09, 09:54
Eğer ki acı buysa ben acıyım sizin tabirinizde....Başkalarına göre ise ben umudum ,mutluluğu bulma yoluyum,sıkıntılardan kurtarıcı, acıyı hafifleticiyim..:)

Peki şimdi bu iki durumdan yola çıkarsak ben aslen neyim ne oluyorum acıda bende mutlulukta :)...Ne kadar karışık değil mi ?

Kısaca lafın özü şu bence acı tarif edilmez yaşanır...

Haklisin nazlicigim aci tarif edilemez mutluluk gibi ama herkesin acisi kendine gore buyuk iste, bende kimler nelerden aci cekiyor bilmek istedim. Aciyi paylastica azalir (y)

Bahar
27.10.09, 10:46
Anneme sordum daha yeni oda soyle diyor
"En buyuk aci evlat acisi, daha sonrada esini kaybetmektir"
Canim anam :)

Emine
27.10.09, 14:42
bana gore aci sevdiklerinin acisini gormek
ve hic birsey yapamamak onlarin caresizligini
cirpinislarina seyirci kalmak :(

aZaT07
27.10.09, 15:11
Acı : Ne ağzının yanması, ne yüreğinin çırpınışıdır. Acı, ne yaşanıLan oLayLardaki insanın gözyaşLarı, ne yediğin bir kırbacın vücudundaki etkisidir. Acı çaresizliğin ta kendisidir. ÇaresizLiğine çare buLabiLen insan eminim acıLara da çare buLabiLecek insandır.
Acının tarifi var mıdır? Bence yoktur...
Acı tarif ediLemez; yaşanır. Yaşamayan da acıyı biLemez....

İşte acı üzerine birkaç söz :

Bütün Acılara Dayanılır Yeterki Ekmeğin Olsun ( Cervantes )

işi Çok Olanın Göz Yaşları için Vakti Yoktur ( Lord Byron )

Acı Çekmek ölmekten Daha Çok Cesaret ister ( NapoLéon )

Tatlı Şeyler, Sonu Biten Acılardır ( AESKHYLOS )

Hiç Birşey Acıdan Daha Hızlı Gelemez. ( Bailey )

Dünki Acılar Bungünki Sevinçlerimizin Kaynağı Olmuştur ( Pollok )

Acı Acıyı Bastırır ( Türk AtaSözü )

NAZLICAN
27.10.09, 17:36
Acı : Ne ağzının yanması, ne yüreğinin çırpınışıdır. Acı, ne yaşanıLan oLayLardaki insanın gözyaşLarı, ne yediğin bir kırbacın vücudundaki etkisidir. Acı çaresizliğin ta kendisidir. ÇaresizLiğine çare buLabiLen insan eminim acıLara da çare buLabiLecek insandır.
Acının tarifi var mıdır? Bence yoktur...
Acı tarif ediLemez; yaşanır. Yaşamayan da acıyı biLemez....

İşte acı üzerine birkaç söz :

Bütün Acılara Dayanılır Yeterki Ekmeğin Olsun ( Cervantes )

işi Çok Olanın Göz Yaşları için Vakti Yoktur ( Lord Byron )

Acı Çekmek ölmekten Daha Çok Cesaret ister ( NapoLéon )

Tatlı Şeyler, Sonu Biten Acılardır ( AESKHYLOS )

Hiç Birşey Acıdan Daha Hızlı Gelemez. ( Bailey )

Dünki Acılar Bungünki Sevinçlerimizin Kaynağı Olmuştur ( Pollok )

Acı Acıyı Bastırır ( Türk AtaSözü )

Nedense beni ağlatmayı başaran tek insansın :)

Emine
27.10.09, 19:19

sen aglama dayanamam sen aglama goz
bebegim sana kiyamam :)

ŦєŁєรмє
27.10.09, 19:52
Vicdan azabı çekmek,insanin içini kemiren en büyük acilardan biridir.

Apancene
28.10.09, 08:27
Yazılanların Hepsine katılıyorum Bahar güzel i ekleme yapmışsın senide ayrıca tebr. ediyorum.İki yerde çok büyük acı yaşadım ( anam,babam sağ ) Birincisi Kardeşimin ölümünde ikincisi amcaoğlunun ölümünde detayına girmeyeceğim
Ateş düştüğü yeri yakar ve çok acıtır ?

Bahar
30.10.09, 10:22
Yazılanların Hepsine katılıyorum Bahar güzel i ekleme yapmışsın senide ayrıca tebr. ediyorum.İki yerde çok büyük acı yaşadım ( anam,babam sağ ) Birincisi Kardeşimin ölümünde ikincisi amcaoğlunun ölümünde detayına girmeyeceğim

Allah rahmet eylesin Apancene (f)

Dygsuz
30.10.09, 12:47
Acı:Bedenin bir parçasına dokunulunca hissedilen ağrıdır ,sizler duygusal yaşananlardan bahsediyorsunuz.;)

Bahar
30.10.09, 13:01
Acı:Bedenin bir parçasına dokunulunca hissedilen ağrıdır ,sizler duygusal yaşananlardan bahsediyorsunuz.;)

Haklisin abla :) ozaman sizce DERT nedir diyemi sormaliydik?

Emine
30.10.09, 13:38
bence acı sevıpte kavusamamak
ıcınde sureklı o acıyı tasımak

Dygsuz
30.10.09, 14:48
Haklisin abla :) ozaman sizce DERT nedir diyemi sormaliydik?

İşte doğru kelime .... bu dünyada dertlenmeye hiç kimse deymez bunu sakın unutma.:)

aZaT07
30.10.09, 14:51

Ben size kurban oLurum... Yapmayın Lütfen NazLı kızım........

aZaT07
30.10.09, 14:54

Paylaşımı mümkün oLsaydı da keşke payLaşabiLseydik acıLarı ve gözyaşLarını...:(
Evet!!! Ateş maaLesef en çok düştüğü yeri yakıyor...... :(

aZaT07
30.10.09, 15:00

Peki Dygsuz kardeşim bu durumda sizce ağrı iLe acı eş anLamLı iki keLime oLarak görüLüyor.

Ama bence ağrı iLe acı aynı şeyi ifade etmez...
Vücudun bir parçasına dokunuLunca hissediLen şey ağrıdır...
Evet. GeneLLikLe ağrıLar da acı verir ama ağrıLar geçici oLduğu haLde acıLar geneLLikLe kaLıcıdır......

Dygsuz
30.10.09, 18:35
Tıp sözlüğünde "ACI"nın karşılığı Acı:Bedenin bir parçasına dokunulunca hissedilen ağrıdır.Bu tanımı ben yapmadım Azat.

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir]

Bahar
30.10.09, 18:53
aslinda duygusuz ablam haklinda ama bizler iste derdimiz oldugunda "icim cok aciyor, yureyim aciyor" deriz

Emine
10.07.12, 16:28
Hayattaki en buyuk aci iyiken kotu duruma dusmek

ŞiMaL
10.01.13, 21:26
Acının tarifi yoktur bence ..