26 Ağustos 1922'de Topçu ateşimiz başladığı zaman Gazi Mustafa Kemal: ''YA RABBİ! SEN TÜRK ORDUSNU MUZAFFER ET... TÜRKLÜĞÜN, MÜSLÜMANLIĞIN, DÜŞMAN VE AYAKLARI ALTINDA, ESARET ZİNCİRİNDE KALMASINA MÜSAADE ETME!'' KAYNAK: 1-Neda Armener, Atatürk ve Din, 10.11.1971 de A.Ü.İlâhiyat Fakültesinde Yapılan Konuşma Metni, s.2; Atatürk İstanbul, 1970, 1000 Temel Eser Dizisi, s.163 31 Ağustos 1922 sabahı savaş alanını gezen ve Kızıltaş deresindeki binlerce ölüyü gören ve yaralıların

Bu konu 1620 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürk'ün Ettigi Dualar 1620 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk'ün Ettigi Dualar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1620 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Standart Atatürk'ün Ettigi Dualar

26 Ağustos 1922'de Topçu ateşimiz başladığı zaman Gazi Mustafa Kemal:

''YA RABBİ! SEN TÜRK ORDUSNU MUZAFFER ET... TÜRKLÜĞÜN, MÜSLÜMANLIĞIN, DÜŞMAN VE AYAKLARI ALTINDA, ESARET ZİNCİRİNDE KALMASINA MÜSAADE ETME!''

KAYNAK: 1-Neda Armener, Atatürk ve Din, 10.11.1971 de A.Ü.İlâhiyat Fakültesinde Yapılan Konuşma Metni, s.2; Atatürk İstanbul, 1970, 1000 Temel Eser Dizisi, s.163

31 Ağustos 1922 sabahı savaş alanını gezen ve Kızıltaş deresindeki binlerce ölüyü gören ve yaralıların inlemesini, bağrışlarını dinleyen Atatürk ellerini açmış Şehitlerimize Fatiha okumuş ve:

"Yârabbi bana suç yazma, beni ölülerin sorumlusu yapma. Yunanlılar yurduma girdi. MİLLETİMİN NAMUSUNA SALDIRDI. TÜRKLÜĞÜ VE SANA İNANAN, DUA EDEN MÜSLÜMANLIĞI YOK ETMEK İSTEDİLER. Yurdumu kurtarmak için bu savaşı yaptırdım. Beni istilâcı kumandanlarla bir tutma! Türk Milletimin Kurtuluş Savaşı'nda dökülen kanlardan dolayı beni affet'' diye dua etmiştir.

KAYNAK: Avni Altıner, Atatürk Yüzyılı Kronolojisi, s.4

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk'ün Ettigi Dualar

Kategori: Atatürk'ün Anıları

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1620

Giriş

Giriş