http://img390.imageshack.us/img390/5310/efaeb251f1d0b346bcf4ed7jl7.jpghttp://img112.imageshack.us/img112/1650/0e942bea37828647ac482aden4.jpg 5 yaşında sağ kolunu kaybeden ve ailesini geçindirmek için çobanlık yapan İrfan, okul birinciliği kontenjanından Hacettepe Tıp'ı kazandı.. Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde tek koluyla 12 kişilik ailesine maddi katkı sağlamak için çobanlık yapan İrfan Töreci, azmi sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. İrfan Töreci (19), henüz 5

Bu konu 2751 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...
İnsan Azminin Zaferi 2751 Reviews

Konuyu değerlendir: İnsan Azminin Zaferi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2751 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Standart İnsan Azminin Zaferi

5 yaşında sağ kolunu kaybeden ve ailesini geçindirmek için çobanlık yapan İrfan, okul birinciliği kontenjanından Hacettepe Tıp'ı kazandı..

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde tek koluyla 12 kişilik ailesine maddi katkı sağlamak için çobanlık yapan İrfan Töreci, azmi sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. İrfan Töreci (19), henüz 5 yaşındayken elektrik akımına kapılması sonucu sağ kolunu kaybetti. Ancak yaşadığı bu olay onu yaşama küstürmedi. İrfan, ilköğretimi Adaklı köyünde okudu. Okulu birincilikle bitirip sınavı kazanarak Van Alparslan Anadolu Öğretmen Lisesi'ne girdi. Bir dönem burada okuduktan sonra Yüksekova Süper Lisesi'ne geçiş yapan Töreci, liseyi birincilikle bitirdi. ÖSS'de Sayısal alanında 355 puan alan İrfan Töreci, okul birinciliği kontenjanından 371 taban puan ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanmayı başardı.

'GÜNDE 10 SAAT ÇALIŞIYORDUM'
    Başarıya ulaşmak için çok büyük çaba sarf ettiğini belirten İrfan Töreci, "Disiplinli bir çalışma şekli izledim. Günde yaklaşık 10 saat çalışıyordum. Rehberlik öğretmenlerimden de bol bol destek aldım" dedi. Bir ağabeyi de Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nde okuyan genç çoban "Kolumun bu durumundan dolayı çevremden olumsuz tepkiler almadım. Bunu doğu kültürüne bağlıyorum. Ama, üniversitedeki ortamdan ve çevrenin algısından dolayı biraz da olsa endişeliyim" diye konuştu.

kaynakça:sabahgazetesi

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İnsan Azminin Zaferi

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 6

Görüntüleme: 2751

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    716
    @Apancene

gazetede bu gün okudum dikkatimide çekmişdi ekmen yerinde emeğine sağlık ..bu arada arkadaşın dükkanındayım türkmenistanli bayanla tanıştım..
    NE YARDAN, NE ÇAYDAN..!!
    Yeşil çay, siyah çay, Çay dünyanın gürültüsünü unutmak için içilir...

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Alıntı apancene Rumuzlu Üyeden Alıntı
    gazetede bu gün okudum dikkatimide çekmişdi ekmen yerinde emeğine sağlık ..bu arada arkadaşın dükkanındayım türkmenistanli bayanla tanıştım..

Güncel haberleri ve özelliklede dersler alınacak yazıları takip etmekte fayda var.Değişik ülkelerden ,şehirlerden ve kültürlerden insanları tanımak güzeldir.

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    716
    @Apancene

eyide buraya çalışmaya gelmiş men necesen diyem anlamıyo yada men bala gibimi konişirem neyse haklisen Dygsuz .
    NE YARDAN, NE ÇAYDAN..!!
    Yeşil çay, siyah çay, Çay dünyanın gürültüsünü unutmak için içilir...

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Memleketinde iş mi kalmamışta buraya gelmiş ?

Bizim gençlerimize iş lazım .

nesijcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    103
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    576
    @nesijcim

ALLAH KOLAYLIK VERSİN gerçekten azmin zaferi

Gara Lele
    Gara Lele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

emeğine sağlık ablam