Şimdi sizlere bana verilen şu değerli hayatı anlatacağımo kadar değerli ki... Her bir adımım da daha bir anlam kazanıyoro kadar şanslıyım ki şanslı olduğumu düşündüğüm anda şansım daha da açılıyor öyle güçlüyüm ki güçlü olduğumu savunduğum her anda yanımda olanların hepsi eziliyor çünkü bu hayat benim hayatım! Gelelim yıllar öncesine... Bu duygu yüklüşiirlerleşarkılarlamüziğiyle kendini ifade eden Dilara AKSOY'un hayat öyküsüne...Allahım o kadar büyük ki bana canımı bağışladığı

Bu konu 3651 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
BU HAYAT BENİM 3651 Reviews

Konuyu değerlendir: BU HAYAT BENİM

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3651 kez incelendi.

dilaraaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @dilaraaks

Standart BU HAYAT BENİM

Şimdi sizlere bana verilen şu değerli hayatı anlatacağımo kadar değerli ki...

Her bir adımım da daha bir anlam kazanıyoro kadar şanslıyım ki şanslı olduğumu düşündüğüm anda şansım daha da açılıyor öyle güçlüyüm ki güçlü olduğumu savunduğum her anda yanımda olanların hepsi eziliyor çünkü bu hayat benim hayatım!
    Gelelim yıllar öncesine...

Bu duygu yüklüşiirlerleşarkılarlamüziğiyle kendini ifade eden Dilara AKSOY'un hayat öyküsüne...Allahım o kadar büyük ki bana canımı bağışladığı yetmiyormuş gibi bazı insanların sahip olamayacakları yetenekleri de bağışladı bana,ona ne kadar şükretsem az...
    Ben 4 ağustos 1989 yılında dünyaya geldimama ne gelmek...
    Doğar doğmaz kalp hastası bir çocuk olarak kalbimde 4 tane delik vardı senelerce acıların belkide en büyüğünü yaşadım ama hep sabrettim çünkü beni hayata bağlayan o kadar güzel nedenler vardı ki...

Müziği çok seviyordum şarkı söylemeyi org çalmayı ailemi arkadaşlarımı beni seven sevmeyen herkesi çok seviyordum yaşamı çok seviyordum o halde bile bir bütündüm yaşamla...Paha biçilemez bir hayat sunmuştu Allah Bana...Yıllarca doktor doktor gezdik hep acı hep acı...Çocuk yaşta kalp ilaçlarıyla büyüdüm ama bundan hiçbir zaman utanmadım gocunmadım ezilmedim...Çünkü biliyordum ben güçlü bir insandım herkes de yanımdaydı...Biliyordum Rabbim istemediği müddetçe tek bir dal yerinden oynamazdı...

Ameliyattan önce eko çektirmeye gittiğimizde doktor sözleriyle bizi çok şaşırttı kalbimdeki 2 delik Allah tarafından kapanmış ve de kalbim sağdaymış...Bunu ilk duyduğumda ben bile inanmamıştım yıllarca bunun tuhaflığıyla yaşadım alışamadım insanların kalbi soldayken benim sağdaydı arkadaşlarıma söylüyordum inanmıyorlardı öğretmenlerime söylüyordum şaşırıyorlardı...
    Sonunda ameliyat olmadan önce anjuyo oldum ama ne anjuyo...O günü hayatımın son anına dek unutmayacağım belkide 3 saat sürdü ve hiç bayıltmadılar bile çığlıklarla hıçkırıklarla geçen bir operasyondu hayatta mutlaka ki bir şeylerin izi kalıyor o yıllardan bana kalan bir sürü iz var şimdi boynumda kasıklarımda karnımda bileklerimde...En önemlisi kalbimde!

Hiç unutmadım o günleri unutamam unutursam bu hayatta diğer serüvenime adapte olamam çünkü devam etmekte hayat...Ameliyat olmadan önce bir kez daha anjuyo oldum ama o zaman hiçbir şey hissetmeden sadece 15 dakika sürdü ve bayıltmışlardı hiçbir şey fark etmedim bile..Gelelim hayatımın en özel ve buruk gününe...24 Şubat 2000...Daha 11 yaşındaydım arkadaşlarım okullarına giderlerken ben hastahanelerde yaşam mücadelesi veriyordum bunun ne kadar acı o hastahanelerin ne kadar soğuk ve sessiz olduğunu benim kadar kimse iyi bilemez...O kadar sessizdir kibiri öksürse şükredersiniz o ilaç kokuları şerbet gibidir...Ameliyat olmadan önce gece hastahane odasında saat 3'ü gösteriyordu annem uyumuştu odada benim dışımda herkes uyumuştu ama ben ağlıyordum...Belki bir gün sonrasında sona erecekti hayat bitecekti...O gece sabaha kadar uyuyamadım saatlerce ağladım oda karanlıktı her yer karanlıktı ve ben korkuyordum korkum ölüm değildi;sevdiklerimi bırakmak onlarsız yaşamak evet cennete gidecektim daha saftı daha körpeydi yüreğim ama ben onlarsız bir cenneti bile istemiyordum ben ailemi istiyordum Allah'a şöyle dua ettim;Allahım ben ölmek istemiyorum lütfen lütfen canımı alma beni onlarsız bırakma öleceksem onların yanında öleyim...

Ertesi sabah uyandığımda kahvaltı yapmama izin vermediler çünkü ameliyattan önce bir şeyler yemek yasaktı iğne yaptılar ve beni bayılttılar 35 saat sürmüştü operasyon kalbimdeki 2 tane deliği kapatabilirlerdi sadece ve %5 yaşama şansım vardı kalbimin yerini değiştiremezlerdi kalbim hep sağda kalacaktı Allah'ın mucizesiydi bu...O yüzden sevdiğim insanları hep özel insanlar olarak görürüm böyle özel bir kalpte yer almak özel bir şey olsa gerek böyle bir kalpte çok sevilmek böyle bir kalpte her an can bulabilmek...Bir an uyandım narkozun etkisi geçiyordu ameliyat masasındaydım ve aniden çok derin bir acı hissettim "ya ne yapıyorsunuz ya" dediğimi hatırlıyorum hemşire abla da bir şey yok dedi tekrardan uyumuşum..Sonradan uyandığımda yoğun bakımdaydım saat sabahın 6.30'unu gösteriyordu ağzımda kocaman bir hortum...Çok susamıştım sağıma döndüm yanımda bir hemşire vardı "abla"dedim,efendim canım?dedi ağzımdaki hortumla zar zor yutkunmaya çalışarak ben çok susadım dedim o da su veremem su vermek yasak içemezsin şimdi dedi bende annemin ben hastayken yapmış olduğu bir şey vardı pamuğu ıslatıp dudağıma değdirirdi hep onu söyledim hemşire abla da öyle yaptı sağ ol dedim sonra annemle babam beni ziyarete geldiler canım çok acıyordu ağzımda kocaman bir hortumla dikiş yerlerim çok acıyordu...Ama hayattaydım Rabbimin mucizesiydi bu şimdi yıllardan sonra düşünüyorum da ben buna layık olmak için ne yaptım?Hak etmedim belkide bu ikinci şansı...O körpe yüreğim katılaştı...Annem beni görünce:dilara nasılsın canım dedi konuşamadım sadece ağzımdaki hortumu işaret ettim tamam yorma kendini dedi doktorlar geldiler pansuman yaptılar canım o kadar çok acıyordu ki...Ama mutluydum mutluydum çünkü;annemi babamı arkadaşlarımı ablalarımı görebilecektim sarılacaktım belkide onlarabir daha hiç bırakmayacaktım o acı geçerdi onları görünce...

Sonra yoğun bakımdan çıkardılar beni normal odaya çıktım ama hala kontrol altındaydım tansiyonumu ölçüyorlar dı pansuman yapıyorlardı boynumda bile hortum vardı yürüyemiyordum bu hayatın o kadar acı yüzünü gördüm ki...O günleri düşününce bile canım çok acıyor kalbime sanki bir hançer saplanıyor sanki hiç çıkmayacak o hançer temizlenmeyecek yaralar...

1 hafta geçmişti taburcu olacaktım hemşire abla geldi ve dikişlerimi açtı kocaman bir tel vardı çektiğinde o kadar çok acımıştı ki...Ama görüyordum bitmişti %5 yaşama ihtimaliyle de olsa hayata dönmüştüm o acılar geçerdi kalbimdeki yara temizlenmeliydi ilaçlarımı da yavaş yavaş bırakmıştım memleketime dönmüştüm oyuncaklarımı süslemişler odama balonlar asmışlar duvara fotoğrafımı asmışlardı sanki ev bayram yeriydi arkadaşlarım ve öğretmenlerim beni ziyarete gelmişlerd iellerinde çiçeklerle...

Dinmişti 11 yıllık acılarım...Bitmişti hayatın kötü görünen lekeli yanı kapanmıştı kitap bir daha açacak mıydım onu da bilmiyordum ama sonradan açmam gerektiğine karar verdim unutamazdım unutmamalıydım şimdiye gelirsek ameliyat olduğum tarihten bu yana geçen hafta tam 8 yıl geçti...Şimdi sağlık durumum çok şükür iyi arada çarpıntılarım oluyor kalbim ağrıyor nefesim kesilir gibi oluyor bazen bazen bayılıyorum dikiş yerlerim özellikle yağmur yağdığı zamanlarda sızlıyor ama...Şükürler olsun ki iyiyim artık 19 yaşındayım hastalıklı kalbimde kimse nefes almak istemedi herhalde birbir gittiler belki biletlerini kesmek için çırpınan da bendim dedim ya suçluyum işte ama sevdim gerçekten çok sevdim bu hayatta nefes alma nedenim o yıllarda bana ışık tutanlar...

Kötü biri olduğumu düşünmüyorum sadece kızıyorum hırçınlaşıyorum yanımda olamadılar olmadılar diye...Şimdi yaptıklarıma gelirsek eğer;Allah'ın bana verdiği en güzel şeyleri kullanıyorum verdiği güzel sesi müziğe karşı yeteneği şiir yazma kabiliyetinine vermişse onları değerlendiriyorum hayatımla yaşadıklarımla sevdiklerimle ve kendimle gurur duyuyorum şunu da unutmayın dostlarım;
    YAŞAM ÇOK DEĞERLİ EĞER ONU KAYBETME AŞAMASINA GELİRSENİZ BİR GÜN;ÖLMEYİ DEĞİL;YAŞAMAYI SEÇİN ÇÜNKÜ HER ŞEY GELİP GEÇİYOR YAŞAM O KADAR GÜZEL Kİ BANA VERİLEN BU YAŞAMI ÇOK SEVİYORUM HER NE KADAR HAYATIMDA PÜRÜZLER KAYIPLAR OLSA DA...
    Herkese teşekkür ediyorum kendinize iyi bakın sadece yaşamı bir kez olsun tadın o tadı o hazzı aldıktan sonra vazgeçilmeyeceğini en iyi ben biliyorum sevmekten de korkmayın ben sevdikçe varım sevdikçe yaşarım herkesi seviyorum...

Dilara AKSOY

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: BU HAYAT BENİM

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: dilaraaks

Cevaplar: 9

Görüntüleme: 3651

Konu ŦєŁєรмє tarafından (07.10.2009 Saat 23:06 ) değiş;tirilmiş;tir.

GenceŞair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    554
    @GenceŞair

sen kırmızı ton da yazabilirsin ben severek okurum

Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    554
    @GenceŞair

Kırmızı kalbe iyi geliyormuş ondan dedim

Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    554
    @GenceŞair

bence herkesten çok daha şanslısın

Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @dilaraaks

Alıntı GenceŞair Rumuzlu Üyeden Alıntı
    bence herkesten çok daha şanslısın
    (: tabiki de çok şanslıyım şükürler olsun... yok böyle iyi teşekkür ederim düşündüğünüz için (:

Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @dilaraaks

şu yazı düzenlemesini bir türlü ayarlayamadım gitti... teşekkür ederim düzelttiğiniz için (;

ŦєŁєรмє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    168
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŦєŁєรмє

Yazınızı düzenledim ve birleşik yazdıgınız cümleleri ayırdım.Daha anlaşılır olması icin pragraf başları bıraktım ve okudum.
    Allah nice uzun yıllar nasip eder umarım.Tekrar geçmiş olsun ve yaşama bağlılığınızı hiçbir zaman yitirmeyin.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ŧєℓєรмє

!!!...υğяαşмα вαвα уσяgυη...!!!

ßoşver,hep aynı masal..."Hayat ve ßen"işte hepsi bu kadar.....

Ŧєℓєรмє

вιяαz ѕєνιηç вιяαz нüzüη.

Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @dilaraaks

Alıntı TeLesme Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Yazınızı düzenledim ve birleşik yazdıgınız cümleleri ayırdım.Daha anlaşılır olması icin pragraf başları bıraktım ve okudum.
    Allah nice uzun yıllar nasip eder umarım.Tekrar geçmiş olsun ve yaşama bağlılığınızı hiçbir zaman yitirmeyin.
    teşekkür ederim... birleşik yazmamıştım ama siteye yapıştırınca böyle oldu ben de düzeltemedim... düzelttiğiniz için teşekkür ederim... amin cümlemize inşallah...

ŦєŁєรмє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    168
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŦєŁєรмє

Alıntı dilaraaks Rumuzlu Üyeden Alıntı
    teşekkür ederim... birleşik yazmamıştım ama siteye yapıştırınca böyle oldu ben de düzeltemedim... düzelttiğiniz için teşekkür ederim... amin cümlemize inşallah...
    Rica ederim,iyi paylaşımlar.ßenim için sorun degil'di.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ŧєℓєรмє

!!!...υğяαşмα вαвα уσяgυη...!!!

ßoşver,hep aynı masal..."Hayat ve ßen"işte hepsi bu kadar.....

Ŧєℓєรмє

вιяαz ѕєνιηç вιяαz нüzüη.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine