PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enteresan Tasarımlar.

Dygsuz
19.08.08, 12:55
Bunu da yaptılar: Uçan Otel !
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir]
Lüks otelleri dünyanın her yerine taşıyacak “uçan otel'' geliştirildi. Bir zeplinin içine inşa edilen otel 2020 yılında kullanıma girecek

FRANSIZ tasarımcı Jean Marie Massaud, dünya üzerideki tüm doğal güzelliklerin otel değiştirilmeden görülebilmesi için dahiyane bir fikir geliştirdi. Uçarak her yere gidebilen ve panoramik görüntüye sahip zeplin otel “Manned Cloud'' (İnsanlı Bulut) 40 yolcu ve 15 mürettebat kapasiteli... Hiç yakıt ikmali yapmadan 5 bin kilometre yol gidebiliyor ve 5500 metre yüksekliğe kadar havalanıyor.
Uçan otel uzun menzili sayesinde üç günde Atlantik Okyanusu’nu aşabiliyor. Boyu 210 metre maksimum hızı 175 kilometre olan uçan otelde 20 oda, restoran, spa merkezi, kütüphane, bar ve spor salonu bulunuyor. Ayrıca 600 metrekarelik panoramik görüntüye sahip bir de terası bulunuyor. Dev uçan otel istendiğinde uygun bir yere de inebiliyor. Çevre dostu otel 2020 yılında hizmet vermeye başlayacak.

ÖZELLİKLERİ
* Uzunluk: 210 m
* Genişlik: 82 m
* Yükseklik: 52 m
* Menzil: 5 bin km
* Kapasite: 40 kişi
* Mürettebat: 15 kişi
* Azami hız: 175 Km

Dygsuz
19.08.08, 17:56
Deniz de gökte beni ürpertir.
Bunlarda dünyada yer mi bulamamışlar nedir ?

Apancene
19.08.08, 19:17
maynak bunlar yaa diyesim geliyo Allah şaşırtmasın men kötü tarafından bakıyom nacızane görüşümdür.. bilgilendirdiğin içinde teşk.Dygsuz

Dygsuz
20.08.08, 07:36
Apancene öyle diyorsun ama insan hayalinin ve hayallerinin sınırının olmadığını bir kez daha gördük.
Bu tasarıma biz dudak bükerek bakıyoruz ,bu yüzen oteli yaşama geçiren çalışanların mutluluğunu düşünebiliyormusun ? Şimdi onlar yeni hayalllerini tasarıma aktarıp gerçekleştirme çabasındadırlar.

Apancene
20.08.08, 08:54
Dygsuz menim dimem teknolojik , insanlığın faydasına olan herşey burada eğlence adına yapılmak istenen şey buna karşı olduğumu söyledim..milyarlarca insan açlık sınırında milyonlarca insan yetersiz beslenememe ve onlarca insanda açlıkdan ölüyor bu tarafından bakarak yazmışdımda .:(

GaRaGaN
23.08.08, 10:38
Kaptan pilotunuz konuşuyor; Çıkarın beni bu kaptaannnnn... :p
Bence süper bişey bu, acaba kaç vites :p
€line €meğine Sağlık...

Apancene
23.08.08, 13:17
Kaptan pilotunuz konuşuyor; Çıkarın beni bu kaptaannnnn... :p
Bence süper bişey bu, acaba kaç vites :p
€line €meğine Sağlık...

bi ileri bi geri park sorunuda yogg rahat kullanımı :D