Birbirimizden Farkımız Nedir? Kimimiz mavi gözlü, kimimiz ela gözlü, kimimiz kahverengi, kimimiz yeşil, kimimiz siyah, kimimiz lacivert gözlü Kimimizin saçı sarı, kimimizin siyah, kimisinin kumral, kimisinin kınalı ve hatta kimisinin beyaz Kimimizin elleri, kolları var, kimimizin yok Kimimizin bacakları var, kimimizin yok Kimimiz dünyayı görüyor, kimimiz görmüyor ve hatta kimimiz keşke görmeseydim diyor. Kimimiz duyuyor, kimimiz duymuyor ve hatta kimimiz keşke hiç duymasaydım diyor.

Bu konu 1729 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Birbirimizden Farkımız Nedir? 1729 Reviews

Konuyu değerlendir: Birbirimizden Farkımız Nedir?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1729 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Standart Birbirimizden Farkımız Nedir?

Birbirimizden Farkımız Nedir?
    Kimimiz mavi gözlü, kimimiz ela gözlü, kimimiz kahverengi, kimimiz yeşil, kimimiz siyah, kimimiz lacivert gözlü
    Kimimizin saçı sarı, kimimizin siyah, kimisinin kumral, kimisinin kınalı ve hatta kimisinin beyaz
    Kimimizin elleri, kolları var, kimimizin yok
    Kimimizin bacakları var, kimimizin yok
    Kimimiz dünyayı görüyor, kimimiz görmüyor ve hatta kimimiz keşke görmeseydim diyor.
    Kimimiz duyuyor, kimimiz duymuyor ve hatta kimimiz keşke hiç duymasaydım diyor.
    Kimimiz bol bereket içinde yemek yiyor, kimimiz yiyemiyor ve hatta kimimizin daha ilk yudumda boğazından geçmeden yiyemeyenleri düşünüyor.
    Kiminin tırnakları uzun, kiminin değil, kimimizin hiç tırnağı yok belki uzamıyor.
    Kimimiz ruj sürüyor, kimimiz sürmüyor
    Kimimiz makyaj yapıyor, kimimiz tercih etmiyor ve hatta kimimiz yüzündeki maskeli makyajla dolaşıyor.
    Kimimiz konuşabiliyor, kimimiz konuşamıyoruz; kimimiz ise ah dilimi eşşek arısı soksaydı da konuşmasaydım diyor.
    Kimimizin işi var çalışıyor, kimimizin işi yok çalışamıyor, kimimiz ise ah şöyle evimde bir oturacak; ayaklarımı dikip gerine gerine yatacaktım, kimimiz ise haline şükret! iyi ki işin var, ya olmasaydı diyor.
    Kimimiz okuyor, eğitim alıyor, kimimiz okumuyor ya da okuyamıyor; kimimiz okuyupta ne yapacaksın diyor; kimimiz okumaktan adama zarar gelmez diyor.
    Kimimiz araştırmayı seviyor, kimimiz sevmiyor, kimimiz bana ne başkaları araştırsın bulsun, ben hazıra konarım diyor.
    Kimimizin bol bol parası var canı istediği gibi har vurup harman savuruyor, kimimizin hiç parası yok olanlara baka kalıyor.
    Kimimiz tutumlu, idareli; kimimiz tutumsuz idaresiz.
    Kimimiz yan gelip yatmayı seviyor; kimimiz karınca gibi çalışıyor.
    Kimimiz evleniyor, kimimiz evlenmiyor, kimimiz evlendiğine pişman oluyor, kimimiz evlenmediğine pişman oluyor.
    Kimimiz ah keşke bir çocuğum olsaydı diyor, kimimiz Allah çocuklarımı bağışlasın diyor, kimimiz şimdiki aklım olsaydı hiç çocuk yapar mıydım? Diyor.
    Kimimiz anne oluyor, kimimiz baba, kimimiz anneanne, kimimiz dede, kimimiz babaanne, kimimiz hala, kimimiz dayı, kimimiz teyze, kimimiz amca, kimimiz enişte.
    Kimimiz ağlıyor, kimimiz gülüyor, kimimiz ağlayana gülüyor, kimimiz ağlanacak haline
    Kimimiz mutlu, kimimiz mutsuz
    Kimimizin hayali düşleri var, kimimizin gerçekleri
    Kimimiz hayal kırıklığı yaşıyor, kimimiz hayallerle yaşıyor, kimimiz hayallerinin peşinden koşuyor.
    Kimimiz gerçeklerle yaşıyor, kimimiz gerçeklerden kaçıyor.
    Kiminin annesi var, kiminin babası.
    Kimimiz hem öksüz, hem yetim; kimimiz ya yetim, ya öksüz
    Ve daha bir sürü şey. Hiçbirimizin birbirimizden tek bir farkı bile yok aslında aramızda. Sadece unutulan tek bir gerçek var; o da hepimizin insan olduğu…

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Birbirimizden Farkımız Nedir?

Kategori: Psikoloji

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1729

Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    53
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aydın

tümdünyada yaşayan insanlar arasındaki en uç farklılık oranı:

% 0,01 dir

(genetik araştırma sonucudur.)

Canbazdı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    24
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    602
    @Canbazdı

Alıntı aydın Rumuzlu Üyeden Alıntı
    tümdünyada yaşayan insanlar arasındaki en uç farklılık oranı:

% 0,01 dir

(genetik araştırma sonucudur.)
    vay be..ozalim le menim aramadaki fark ele bu kadarmı...
    şaşırdım ya

Etiketler