SİGARA VE MAVİ NEFES Yıllar geçtikçe bizde uyanan "Bu sorunu artık halletmeliyim, temiz bir nefes tertemiz ve beyaz dişler neden bana bu kadar uzak" sorusunun cevabını ararız. Bu noktada da yardımımıza koşacak öyle çok yardımcımız vardır ki. Eşimiz, dostumuz, çocuklarımız, kimi zaman azda olsa hatırlanılarak medyalarında yer veren usta kalemlerimiz. Dr. Bilinçli Hipnoz Sigara ve mavi nefes Hep merak ederiz "Bu sigara illetini başımıza hangi aklı evvel sardı" diye. Öyle bir

Bu konu 1712 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
Sigara ve mavi nefes 1712 Reviews

Konuyu değerlendir: Sigara ve mavi nefes

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1712 kez incelendi.

NAZLICAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    41
    Konular
    189
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    553
    @NAZLICAN

Standart Sigara ve mavi nefes

SİGARA VE MAVİ NEFES

Yıllar geçtikçe bizde uyanan "Bu sorunu artık halletmeliyim, temiz bir nefes tertemiz ve beyaz dişler neden bana bu kadar uzak" sorusunun cevabını ararız. Bu noktada da yardımımıza koşacak öyle çok yardımcımız vardır ki. Eşimiz, dostumuz, çocuklarımız, kimi zaman azda olsa hatırlanılarak medyalarında yer veren usta kalemlerimiz.
    Dr. Bilinçli Hipnoz

Sigara ve mavi nefes

Hep merak ederiz "Bu sigara illetini başımıza hangi aklı evvel sardı" diye. Öyle bir alışkanlıktır ki, nerde ne zaman başladığımız, nasıl bir bağımlılık haline dönüştürdüğümüz, ancak aradan geçen yıllar ve aktivitelerimizin kısıtlanmasıyla ortaya çıkar. Geriye bir dönüş yapmak o ilk sigarayı yaktığımız anı durdurmak ve bedenimize ihanetimizi engellemek isteriz.

Yıllar geçtikçe bizde uyanan "Bu sorunu artık halletmeliyim, temiz bir nefes tertemiz ve beyaz dişler neden bana bu kadar uzak" sorusunun cevabını ararız. Bu noktada da yardımımıza koşacak öyle çok yardımcımız vardır ki. Eşimiz, dostumuz, çocuklarımız, kimi zaman azda olsa hatırlanılarak medyalarında yer veren usta kalemlerimiz.

Bunların hepsi iyi güzelde bir tiryakinin sigarayla vedalaşmasının ardından onun karşılaşacağı tahammülü zor tahrik dolu reklamları, sigara içilmez yazılarıyla ve sürekli uyarılarak zihninden atamamasına neden olunan bu karmaşayı aslında bitirmek istemeyen birilerimi var.

Düşünün sigarayı bırakalı henüz 3-4 gün olmuş ve siz bağımlısı olduğunuz bir şeyi terk etmeye onu unutup zihninizden atmaya çalışıyorsunuz. Ama o da ne? Gittiğiniz restoranda duvarda bir sigara resmi ve üzerinde bir çizgi.

İnsanlara bir şeyi bilinçaltına girip gerçekten yapmasını istediğinizi direkt olarak nasıl söylersiniz., Yasaklayarak. Yasak, her zaman insanoğlunun içinde yapma arzusu uyandıran, adrenalin salgılatan ve onu mutlu kılan, dürtüleri harekete geçiren, bir tetik mekanızmasıdır. Ademle başlayan "o elmayı yeme" komutu, belkide bizlere sunulan mucizeleri akıl dışımızla, çözümsüzlüğe sürüklenişimize bir nedendir.

Sigara içilen alanları ayırıken kullandığımız bu resmi, neden daha az tahrik edici hale getirmeyiz ve neden bunu hiç kimse hayata geçirmez. Acaba sigarayla kazanılan milyonlarca doların etkisi varmıdır "sigara içilmez" derken bile bunu bir reklama dönüştüren resmi değiştirememize. Örneğin sigara içilmez yerine bu alanda nefes alınabilindiğini gösteren mavi bir yuvarlak olsa ve üzerinde gülen bir yüz. Gülen yüz hepimizin bildiği gibi insanların motivasyonunda olumlu düşünmelerini sağlamlaştırmasında kuvvetli bir araçtır. O gülen yüzü gören kişi sigarasını orda içmemesi gerektiğini düşünürken birazda motive edilemezmi bu konuda?

İnsanlara sigarayı bırakmalarını söylemek bunun için zaralarını anlatma çokda önemsenecek bir davranış değil. Gerçekten her insan, bu alışkanlığın ne kadar zararlı ve sağlıksız olduğunu en az bir hekim kadar iyi biliyor. Onların ihtiyacı olan bu iradeyi uygulamaya geçirdiklerinde yada o enerjiyi kendilerinde hissettiklerinde, çevredeki uyarılarında onlara destek olabilmesidir.

Tek bir önerim var. Sigara içilmez yazılarını söküp atalım ve onların yerine "Bu alanda Nefes alabilirsiniz" diye yazalım ve bizim sigara yasağımız bu olsun.

Dr.Gökhan ÜRKMEZ

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Sigara ve mavi nefes

Kategori: Sağlık Kütüphanesi

Konuyu Baslatan: NAZLICAN

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 1712

Hiçbir şehre sığmadı yüreğim.
    İstanbul sen de yüreğimi ayaklarına doladın.
    Ve sen düştün ben kanadım.
    Ezildim yarama yine koskoca bir kenti bastım...

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

bu sigara benim ecelim olacak kesge burak bilsek
    eline saglik nazomm

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    717
    @Apancene

İnsanın iradesindedir içip içmemek bunun canlı örneklerindenim , kısaca anlatayım askerliğimin acemilik döneminde sıgara nerde ise karaborsa oldu bir dal sıgara için ne hallere düştüğünü gördüm burada anlatmama gerek yok. düşündün yahu apancene sıgara sana ne kazandırıyor koca bir hiç , paramla rezil olmakdan başka hiç ! ve kendimi ikna ettim sıgara içmeyeceksin diye ve o gün bu gündür içmiyorum , işin enteresan olan tarafıysa bana sıgara ikramı yapılırdı ( tane olarak)bende geri çevirmezdim ama asla içmedim.onları biriktirir sonrada gariban olan sıgara tiryakilerine verirdim insan istedikten sonra olabiliyor . siz yeterki isteyin emeğine sağlık nazlıcan güzel bi paylaşımdı.
    NE YARDAN, NE ÇAYDAN..!!
    Yeşil çay, siyah çay, Çay dünyanın gürültüsünü unutmak için içilir...

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

gathider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @gathider

Nazlıcan Merhaba;
    Yazımı değerli kılarak paylaşmak istemenden dolayı teşekkürler. Bu konuda tüm okurların hassasiyet içinde olmalarını ve gerçekten kendileri için bir şeyler yapmalarını diliyorum. Bırakmakla ilgili kaygıları olan arkadaşlarımıza da tavsiyem bunu vakit geçirmeden inanarak uygulamaları.Her yaktıkları sigara ile hayatlarından bir gün çalıyorlar. Yaşam inanmakla başlar. Önce kendilerine ve ne kadar güçlü olduklarına inansınlar, sonrada neler yapabileceklerine. Güçlü olmak sağlıklı kaliteli bir yaşamla kucaklaşmak için kendinize inanın.
    Dr.Gökhan ÜRKMEZ

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

NAZLICAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    41
    Konular
    189
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    553
    @NAZLICAN

Alıntı gathider Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Nazlıcan Merhaba;
    Yazımı değerli kılarak paylaşmak istemenden dolayı teşekkürler. Bu konuda tüm okurların hassasiyet içinde olmalarını ve gerçekten kendileri için bir şeyler yapmalarını diliyorum. Bırakmakla ilgili kaygıları olan arkadaşlarımıza da tavsiyem bunu vakit geçirmeden inanarak uygulamaları.Her yaktıkları sigara ile hayatlarından bir gün çalıyorlar. Yaşam inanmakla başlar. Önce kendilerine ve ne kadar güçlü olduklarına inansınlar, sonrada neler yapabileceklerine. Güçlü olmak sağlıklı kaliteli bir yaşamla kucaklaşmak için kendinize inanın.
    Dr.Gökhan ÜRKMEZ

Biz teşekkür ederiz aramıza katılıp bizimle olduğunuz için Ben hayatımda bir kez içtim sigara oda merakımdan nedir bu ağır çekimli intihar diye tarif edilen sigaranın tadı diye ama pek begenmedim oda son içişim oldu

Hiçbir şehre sığmadı yüreğim.
    İstanbul sen de yüreğimi ayaklarına doladın.
    Ve sen düştün ben kanadım.
    Ezildim yarama yine koskoca bir kenti bastım...

Etiketler