PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben' Merkezli Çıkar Abideleri

-
20.08.09, 13:55
'Ben' Merkezli Çıkar Abideleri
Hayata "ben" merkezli bakarak çıkarcı kişiliklerini daima önde tutan insanlar varsa ilk adım; zaman kaybetmeden onun yanından toz olun. Zira sizin bundan sonraki hayatınız için canınızı yakma potansiyeline sahip güçlü bir negatif enerjiyle tüm işlerinizi kötüye çeviren zorlu bir kişilikle büyük çatışmalar sizi bekliyor olabilir.

Hayat zaten sandığımız gibi uzun ve sonsuz değil. Bu yüzden değer bilmeyen kişilerle zaman harcayıp, kendinizden vermeye hiç gerek yok bu durumda. Bedeller zaten ödeniyor. Ne demişler gün olur devran döner. Hepimiz böyleyiz diye böyle mi kalacağız. Bencillikle, su üstüne çıkan ve papağan gibi tekrarlanan aynı sözlerle yinelenen konuşmaların kimseye faydası yoktur.

Ben merkez dedik bugün bana bunu yazdıran olaya girmedik. Malum her çeşidinden sayısız insanla tanışıyoruz, görüşüyoruz, yakınlaşıp samimi oluyoruz, kendimizce testlerden geçiriyoruz. Ancak en tehlikelileri yılandan farksız yalancı ve güvensiz tipler. Eğer böyle bir kişiyi hayatınız boyunca tanımadıysanız siz... siz mükemmel bir hayat yaşıyorsunuz ama yok es kaza günün birinde boş bir anınızda ne yapıp edip girdiğiyse hayatınıza işte bundan sonra başınıza çok gelecek var demektir. Çok zekiyseniz ve bu işlerin kendine güvenle alakası olmadığını düşünüp ona karşı hala sevgi veya duygu veya durum biriktirmeye devam ediyorsanız bir zaman sonra ne demek istediğimi anlayıp, başında bu kişiyi yanlış tanımanın hadi tanıdın daha da ilerisi hayatınıza neden soktuğunuzu yüzünüze vurup, acı çekmek zorundasınız. Kaçışı yok.

Hani bilsem hayat boyu beni aramayacağını, düşünmeyeceğini veya aklımı karıştırmak için bir zaman sonra kendini hatırlatmayacağını lanet olsun diyeceğim. Ama yine de ne yapıp edip yılan gibi sinsice yanıma sokulmak için zamanını bekleyen, iki lafından biri yalan olan, hayata maddi açıdan bakıp her şeyin para olduğunu sanan güvensiz kişileri hayatımda istemiyorum artık. Yazık ki kendi haline bile bırakamayacağım kadar bataklıkta yaşayan zavallı tipler benden uzak durun. Bugün nasıl uzaksanız yarın da uzak durun.

Hayat hiç kimsenin dilediği gibi gitmez. Mutlaka pürüzler, tıkanıklıklar olacak. Bizim elimizde olan sadece bunu daha aza indirmek veya çoğaltmak. Ama vakti zamanında elini taşın altına koyup, geriye baktığında her türlü güzelliği yaşatıp, ardından ben sıkıldım hadi eyvallah deme lüksü yok kimsenin. Diyenin yanında kalmaz, kalmasın da. İnsanı, duygularını yok sayan bir yürek varsın çeksin en büyük cefaları, ona müstahak. Bu kişi şayet bensem bile.

Mutluluk diye ardından koşturup gidiyoruz ya onu hak eden kişiler yaşıyor mutluluğu. Kendinden başkalarının acısını acısı bilen insani yürekler büyüyor sevgi içinde. Kaçan, korkan, sığınan aciz kişilikler neden mutlu olsun ki zaten. Şartların yönüne giderek değil; şartları kendi yönüne çekmek isteyen ve her şey kendi istediği gibi işlesin isteyen zavallı yürekleri buradan kınıyor, Allahın verdiği canları daha az yakmalarını, daha az bencillikle savaşmalarını diliyorum.
Gülçin Güloğlu