http://img25.imageshack.us/img25/273/prinzessindianathesnowa.jpg Canımdaki Can Bir yürek ürpertisi mi neydi duyduğum bir serçe sürüsü içinde; tedirgin, ürkek... Atışını hissetmek yok muydu o yüreğin...? ! Can dediğimiz çarpıntıları bile duyumsayabilmek kadar heyecan vericiydi, gelincikler kadar masum, kelebek kelebek uçuşlu ve kekremsi... Zamanın boyutları içine sığılmaz bir güç taşırken mutluluk yüklü bulutlardan alıyordu özlemini yürek yürek söylenen şarkıların ölümsüzlüğünde... Ki

Bu konu 2735 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
CANIMDAKI CANSIN...!! 2735 Reviews

Konuyu değerlendir: CANIMDAKI CANSIN...!!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2735 kez incelendi.

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart CANIMDAKI CANSIN...!!

Canımdaki Can

Bir yürek ürpertisi mi neydi duyduğum bir serçe sürüsü içinde; tedirgin, ürkek... Atışını hissetmek yok muydu o yüreğin...? ! Can dediğimiz çarpıntıları bile duyumsayabilmek kadar heyecan vericiydi, gelincikler kadar masum, kelebek kelebek uçuşlu ve kekremsi...

Zamanın boyutları içine sığılmaz bir güç taşırken mutluluk yüklü bulutlardan alıyordu özlemini yürek yürek söylenen şarkıların ölümsüzlüğünde... Ki o ölümsüzlük, sevgiyle sunulmuştu hayatın kıvılcımlarına; yaşıyor, yaşatıyor ve yaşanıyordu umudun mavi kanadında gezinen alıcı kuşlar misali...
    Canımdaki can'dı, canımdaki can! ...

Bir bahar yeliydi, yürek seliydi bağrıma vuran... Eşsiz güzellikte bir seslenişti, elleri ellerime değişti, yüreği yüreğime...
    Uzak ülkelerin yakınlığından taşımıştı güzelliğini çiçek çiçek... Açıvermişti bahar bahar...
    Yanılmıyorum! ... Ürkek bir telaştı duyduğum, ki serçe sürüsüne kapılıvermiştim göz göz yüreğimce...!
    'Canımdaki can! ' diyorum; canım benim...

Uzanıvermek, tutunabilmek adına dirençlice açıp o güzelim güzelliğini, bahar dallarınca sımsıcak dokunuşlara sığdırıyordu güneş güneş, başak başak mavi ezgilercesine...
    Olabilmek arzusuyla yanında, ve duyabilmek sevgisiyle sıcaklığını, ve turnaların katar katar katlı yorgunluğunu ve aydınlığını taşıyabilmek canlılığıyla yollara düşmek peşin sıra...

O andığımız özlemlerin güzel günlerine ve yaşayabilmek adına sonsuzluğa, ki eminim, elbet birgün o özlemle yanan ve o özlemleri taşıyan yüreğimin sel olup akışına bırakarak yaşamda, ve ellerince ellerimin -ki tutanı da bir, tutulanı da- sarmalanmasın da varolacaktır sonsuzluğun erişilmez kalelerinde...

Bir kum taneciğinin yüzyıllar süren savaşının ardından o eşsiz gizem dolu güzelliğince yerini alması doğada ve şavkı vuran denize ay'ın binlerce parçası gibi yakamozlar oluşturması o yaldızlı sahillerin o yıldızlı gecelerinde... Gizemimsin canım benim! ... Yakamoz kuşum! ... Çelen bakışlım...!

'Gülün kokusu vardı! ' biliyorum, yaşadığımızı sebep sayıp gökkuşağının her renginde! ... Ve biliyorum, 'kokusu vardı gülün! ' ellerimizin buz tutan teri yüreğimize değdiğinde! ... Ki sırra kadem vuran aynalar gibi çıkmıştı hayat gökyüzüne, ve silüeti düşmüştü bulutlarca yeryüzüne; baharın yüreklere vuran çimenleri yeşilliğinde! ...
    Can'dı canımdaki... Canımdaki can...!

Hakan Ercan

Benzer Konular

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: CANIMDAKI CANSIN...!!

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: -

Cevaplar: 9

Görüntüleme: 2735

Elif78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

insallah canindaki can cikar karsina ve sevgine layik olur canim kizim

Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

ama isi zor biraz, seni kolay kolay vermem cooooooook zorluk cikaririm, yani senin canindaki can olacak adayin once azicik canini yakacam, eeee kolaymi benden kiz almak

SONBAKIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @SONBAKIS

Eline emegine saglik ve bizlerlede paylasitin için yüregine saglik

Gül yüreklim dedim sakın unutma
    Gönlünden çıkarıp kenara atma
    Her olur olmaza sevgini katma
    Yarsın yarsın yarsın inanki yarsın

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Leyla senin eklentilerini okumak bana gerçekten mutluluk veriyor .İyiki varsın.

-

Alıntı Elif78 Rumuzlu Üyeden Alıntı
    ama isi zor biraz, seni kolay kolay vermem cooooooook zorluk cikaririm, yani senin canindaki can olacak adayin once azicik canini yakacam, eeee kolaymi benden kiz almak
    Ablacim hic gülecegim yoktu...
    Ama haktir abla sana birakacam ben ne istersen yap acimak yok:p...(dersini almis olur en azindan ayagini bastan denk alir:p)
    Sen benim Annemsin ne dersen o olur iste bu kadar...

Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

40 burma bilerzik, 3 set, 5 altin kemer, 30 kalin kunye bir son model mercedes, bankana 250.000 euro yatiracak, 7 daire olacak adina, kizim bunlari verebiliyorsa ne diyimki ben, iki gonul bir olduktan sonra samanlik seyran olurmus. Eh fazla istemedimki az bile istedim senin gibi bir kiza

-

Alıntı Elif78 Rumuzlu Üyeden Alıntı
    40 burma bilerzik, 3 set, 5 altin kemer, 30 kalin kunye bir son model mercedes, bankana 250.000 euro yatiracak, 7 daire olacak adina, kizim bunlari verebiliyorsa ne diyimki ben, iki gonul bir olduktan sonra samanlik seyran olurmus. Eh fazla istemedimki az bile istedim senin gibi bir kiza
    Abla bunlar neki cok az bile istemissin:p...resmen ecel teri döker insan bu sartlari görünce.:p
    Saka bir yana cok tsk ediyorum abla ama...
    Bunlar gecici seyler abla önemli olan saygi sevgi ve sadakat....
    Ama yinede yukardakileri istiyelim biz:p

CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    31
    Konular
    489
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @CiLqiN-GözDé

Cok güzel bi yazi emegine saqlik ablam