Salavata verilen sevabın hesabı Şeyh Ebu’l-Futuh-i Razi, Resulallah’tan (ona ve Ehlibeyti’ne Allah’ın rahmeti olsun) şöyle nakleder: “Mirac gecesi göğe ulaşınca, bin eli ve her elinde bin parmak bulunan bir melek gördüm; parmaklarıyla bir şeyler hesaplıyordu, Cebrail’e onun kim olduğunu ve neyi hesapladığını sordum.Cebrail şöyle dedi:”Bu melek yağmur tanelerine müvekkel kılınmış bir melektir, gökten yere inen yağmur tanelerini saymaktadır.” Dedi.” “O meleğe;”Allah’ın dünyayı

Bu konu 1738 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Salavata verilen sevabin hesabi 1738 Reviews

Konuyu değerlendir: Salavata verilen sevabin hesabi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1738 kez incelendi.

+Sahra+ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    8
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @+Sahra+

Standart Salavata verilen sevabin hesabi

Salavata verilen sevabın hesabı

Şeyh Ebu’l-Futuh-i Razi, Resulallah’tan (ona ve Ehlibeyti’ne Allah’ın rahmeti olsun) şöyle nakleder:

“Mirac gecesi göğe ulaşınca, bin eli ve her elinde bin parmak bulunan bir melek gördüm; parmaklarıyla bir şeyler hesaplıyordu, Cebrail’e onun kim olduğunu ve neyi hesapladığını sordum.Cebrail şöyle dedi:”Bu melek yağmur tanelerine müvekkel kılınmış bir melektir, gökten yere inen yağmur tanelerini saymaktadır.” Dedi.”

“O meleğe;”Allah’ın dünyayı yarattığı günden bugüne kadar gökten yere kaç damla yağmurun yağdığını biliyor musun?” diye sordum, şöyle dedi:

“Seni hak üzere kullarına gönderen Allah’a andolsun ki, gökten yere kaç damla yağmur yağdığını bildiğim gibi, kaç damlanın denize, kaç damlanın çöllere, kaç damlanın şehirlere, kaç damlanın bağlara, kaç damlanın tuzlak beldelere,kaç damlanın ise mezarlığa indiğini de biliyorum.”

“Böylece bu meleğin hesabındaki inceliğe şaşırıp kaldım.Daha sonra o melek;”Ya Resulallah (s.a.a) bu hafıza, ilim, el ve parmaklara rağmen bir şeyi hiç sayamıyorum dedi.Kendisine; sayamadığın şey nedir? diye sorunca, senin ümmetin biryerde toplanıp adın anıldığında sana salavat getirince ben onların sevaplarını sayamıyorum dedi.”

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Salavata verilen sevabin hesabi

Kategori: Dualar, Ayetler, Hadisler

Konuyu Baslatan: +Sahra+

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1738

"Allah'im! Bizlere Ehlibeyt'in bu dünyada ziyaretini, ahirette şefaatini nasip eyle!"

Hûseyn Dîvânesiyem Men . . .

"EY EHL-İ BEYT! ŞÜPHESİZ ALLAH SİZDEN KUSURU GİDERİP TERTEMİZ YAPMAK İSTER."Ahzap Süresi 33.Ayet

Oğlum (Huseyin) kerbelâ denilen bir yerde defnedilecek.O yer ki İslam' ın kubbesidir.O yer ki Allah Nuh ile birlikte olan müminleri orada tufandan kurtardi.Hz.Muhammed(s.a.v)

Azerhan
    Azerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aminn...cox gözel yazılar..cox mubarekk seyler..ALLAH c..c kabul eylesin..

Gara Lele
    Gara Lele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tesekkürler paylaşım için eline sağlık