Anne ''Anne'' ne kadar kısa bir sözcük değil mi?Sadece iki heceden oluşuyor;ama kapladığı anlam,taşıdığı değer öylesine büyük ve kocaman ki!Onca duygu sadece iki kısa heceye sığmış.Bu yüzden olacak ki diğer tüm sözcükler kıskanırlar onu haksızda değiller hani!Var mı başka onun kadar anlamlısı?baba da en az anne kadar değerlidir fakat ben başlığımı anne diye attım çünkü biliyorum ki anne demek aile demek aynı zamanda.haksız mıyım? Anne! umuttur, mutluluktur o Güvendir, şefkattir,

Bu konu 2329 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
anne 2329 Reviews

Konuyu değerlendir: anne

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2329 kez incelendi.

Konu: anne

Ertaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    17
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    551
    @Ertaya

Standart anne

Anne

''Anne'' ne kadar kısa bir sözcük değil mi?Sadece iki heceden oluşuyor;ama kapladığı anlam,taşıdığı değer öylesine büyük ve kocaman ki!Onca duygu sadece iki kısa heceye sığmış.Bu yüzden olacak ki diğer tüm sözcükler kıskanırlar onu haksızda değiller hani!Var mı başka onun kadar anlamlısı?baba da en az anne kadar değerlidir fakat ben başlığımı anne diye attım çünkü biliyorum ki anne demek aile demek aynı zamanda.haksız mıyım?
    Anne!
    umuttur, mutluluktur o
    Güvendir, şefkattir,
    Acımaktır bazen
    Kimi zamanda esirgeyiş
    Ama en çok sevgi demek
    Ömür boyu artarak sürüp giden sevgi...
    Tarifi en zor,anlamı en derin,yeri en büyüktür benim için annem.
    Onu anlatacak sözcük bulmakta zorlanıyorum. öylesine farklı bir yeri var ki hayatım da!
    Hatırlıyorum;küçüktüm okula sabah erken giderdim.Oklum yakındı gerçi benim için öyle zor olmazdı.Nasıl olsun?Annem beni dersin başlamasına yarım saat kala uyandırırdı hep.Kalktığımda herşey hazır olurdu;formam başucumda,kahvaltım hazır,sütüm sıcak...Ben sadece yüzümü yıkar giyinirdim.Oklula gitmem için en fazla onbeş metre yürüyordum.Belki inanmayacaksınız ama şu anda bu böyle.Yanlış anlamayın bilmediğim değil ama kıyamaz işte yavrum yarım saat daha uyusun der.Böyle bir annem var...!
    Ağladığımda gözyaşımı silen,güldüğümde benimle birlikte gülen bir anne.
    Hatta bazı geceler uykum kaçar,korkarım nedense uyuyamam,canım annem sanki sezermiş gibi,anlarmış gibi kendiliğinden yanıma gelir benimle uyur.
    Aslında eşi benzeri olmayandır anne fakat ben doğada en çok toprağa benzetirim onu.Nasıl davranırız toprağa?Ağaçlarını keser,kirletir,kazmalar savurur hatta yakar yıkarız kimi zaman.Ama toprak ne yapar?Susar.O büyük sabrıyla biz insanlara,koca kışlara,fırtınalara,kalın kar örtülerine kısaca herşeye katlanır.Ve sonra bahar geldiğinde içindeki o küçücük ama içi kocaman sevgiyle tohumcuğu gün ışığına ulaştırır.Binbir çeşit meyve sebze verir işte bu onun herşeye rağmen gösterdiği merhamete en büyük kanıttır ve rengarenk çiçekler sunması da sonsuz sevgisini gösterir bence.Bizler de öyle değil miyiz?Annelerimizi üzer,her ne kadar sonradan pişman olsak da kimi zaman kırarız kalbini.Peki annelerimiz biz böyle davrandık diye hiçbir zaman vazgeçer mi yemek yapmaktan veya bizi sevmekten?Hayır.Asla!Nasıl ki toprak bu yıl kış çok sert geçti ben kırıldım bu yıl meyve sebze vermekten çiçeklerini sunmaktan vazgeçmiyorsa annelerimizde bize duyduğu merhametten vazgeçmez.
    Sanırım doğada ki tohumlarda bizler,güneş faktörü de babalarımız oluyor.Çünkü toprak binbir zahmetle , özenle,içinde ki o tohumcuğu yeryüzüne ulaştırdığında artık güneşin masallarını dinlemeye hazır bir filizdir.Filizler toprak olmadan yeryüüne çıkamıyor ama güneş olmadan da büyüyemiyor.
    Çünkü kökleri toprağabağlı olduğu müddetçe günışığına muhtaçtır...

***sizleri çok seviyorum canım annem ve babam***

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: anne

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: Ertaya

Cevaplar: 8

Görüntüleme: 2329

Konu Ertaya tarafından (31.05.2009 Saat 09:11 ) değiş;tirilmiş;tir.

Konular
    17
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    551
    @Ertaya

henüz anneme bile okumadım önce sizinle paylaşmak istedim hatalı yazılarım varsa uyarırsanız sevinirm anneme kusursuz okumak istiyorum

Nasid hicrani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    360
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    720
    @Nasid hicrani

güzel ekleme pylaşım için teşekkür ederim

Konular
    360
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    720
    @Nasid hicrani

fazlası var eksiği yok aynen oku annenin çok sevineceğinden eminim tüm annelerin ellerinden öperim saygıya hörmete değer canlılardır hepsi.

Konular
    17
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    551
    @Ertaya

çok teşekkür eyliyirem(umarım oldu)

Konular
    360
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    720
    @Nasid hicrani

çox teşekkür edirem yada eyleyirem ikiside olur

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgili ertaya cok güzel paylasim tsk ediyorum...
    Sagliklarinda kiymetlerini bilelimki kaybettigimizde pismanlik duymama adina..
    Anne dendinmi akan sular durur ve yoklugu insanin icinde öyle firtinalar koparirki...
    Anne sözcügü cok kisadir ama tarifi anlami derinligi ni anlatmaya alfabedeki harfler yetersiz kalir...
    Anne siginaktir bir cinar agaci misali yaslandiginda kuvvet verir güc ve güven verir ah annem keske olaydinda dizlerinde uyuyaydim

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

ellerine saglik harikasin tek kelimeyle mukemmel basdan sona kadar okudum
    ve cok begendim ellerine emegine saglik

Konular
    17
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    551
    @Ertaya

çok teşekkür ederim beğenmene sevindim****
    …๓ยtlยlยk קคאlครเl๓คk เçเภ אคгคtเl๓เรtเг…