http://img228.imageshack.us/img228/9964/020425192048gracie4isyt6.jpg Aşkın çocukça tanımı Öğretmen Aşk nedir? Bu sözü duydun mu hiç? Kim kime aşık olur? Çocuklar aşık olur mu? diye sormuş. Çocukların bu konudaki düşünceleri genellikle "çocukların aşık olamayacağı" şeklinde. Onların gözünde aşık olmak büyüklerin işi. Annem aşık olur. Babam aşık olur. Çocuklar olmazlar. Çünkü, çocuklar söz dinler de ondan. (N.C.4 yaş. Kız) Erkek kıza aşık olur. Kız güzelse aşık olur. Evlenirler.

Bu konu 1555 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Aşkın Çocukca Tanımı 1555 Reviews

Konuyu değerlendir: Aşkın Çocukca Tanımı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1555 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Standart Aşkın Çocukca Tanımı

Aşkın çocukça tanımı
    Öğretmen Aşk nedir? Bu sözü duydun mu hiç? Kim kime aşık olur? Çocuklar aşık olur mu? diye sormuş. Çocukların bu konudaki düşünceleri genellikle "çocukların aşık olamayacağı" şeklinde. Onların gözünde aşık olmak büyüklerin işi.

Annem aşık olur. Babam aşık olur. Çocuklar olmazlar. Çünkü, çocuklar söz dinler de ondan. (N.C.4 yaş. Kız)

Erkek kıza aşık olur. Kız güzelse aşık olur. Evlenirler. Çocuklar aşık olmaz. (B.H.Ö. 5 yaş. Erkek)

Duydum. İnsanın bir yere düşmesi ya da ölmesi… (S.A. 5 yaş. Erkek)

Kadınlar erkeklere aşık olurlar. Dudaktan öpüşürler. (B.P. 5 yaş. Erkek)

Çok güzel bir kız ya da erkek; ona aşık olursun. Olunca evlenirsin. Çok paran olur ve de ev alırsın. Çocuklar büyüyünce aşık olabilirler. Ama, büyümeden de aşık olanlar vardır. (S.E. 5 yaş. Erkek)

Filmlerden duydum. Birisiyle evlenmektir.( C.C. 6 yaş. Erkek)

Birine sevgili olmaktır. Bir erkek bir kadına gül getiriyor. Kadın da ona aşık oluyor. Dudaktan öpüşürler. Evlenirler. Aynı odada yatarlar. Bir çocuk ya da iki çocuk doğururlar. (A.E.6 yaş. Erkek)

Bilmiyorum. Unutmuşum (A.K. 6 yaş. Erkek)

Unuttum. Yine unuttum. Acaba nedir? Buldum. Bir insanın bir insana aşık olması demektir. Aşıklar bazen severler, bazen kızarlar. (I.B. 6 yaş. Kız)

Öpüşmek ve sevişmektir. Birbirine aşık olunarak başlar. Boşanarak biter. (K.Ö. İlkokul 1. Sınıf. Erkek)

Aşkı filmlerden biliyorum. Annem gözlerimi kapattırıyor. Bir öpüşme sahnesi olduğunda kapattırıyor. Sevişmek var bir de. Sevişme sahnelerinde gözlerimi kapattırıyor. (B.T. İlkokul 2. Sınıf. Kız)

Bir erkekle bir kızın ancak 29 yaşında birbirini çok beğenmesi ve aşık olması. 29 yaşındakiler aşık olurlar. Ama 8-10 ya da 10-12 yaşındakiler aşık olamazlar.(S.S. İlkokul 2

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Aşkın Çocukca Tanımı

Kategori: Çocuklar için

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1555

Etiketler