Yurdum insanları hani bazı olaylar, sözler, durumlar vb. vardır. Bizim insanımızdan başkasına nasip olmaz. İşte onlardan bazıları... "Nerelisin?" sorusuna cevap aldıktan sonra otomatikman "içinden mi?" diye sormak. Amca, hala, dayı, teyze, görümce, kayınço, enişte, elti, bacanak, kaynana, kayınpeder, baldız, yenge, amcaoğlu, halaoğlu, dayıoğlu vb. gibi akrabalık terimleri. Gelin-kaynana çekişmeleri. Sigarayı çoraba veya kulak arkasına koymak. Düğünlerde, eğlencelerde, toplantılarda

Bu konu 1922 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Yurdum İnsanı 1922 Reviews

Konuyu değerlendir: Yurdum İnsanı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1922 kez incelendi.

bYMuH@mM£d76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    584
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    615
    @bYMuH@mM£d76

Standart Yurdum İnsanı

Yurdum insanları hani bazı olaylar, sözler, durumlar vb. vardır. Bizim insanımızdan başkasına nasip olmaz. İşte onlardan bazıları...

"Nerelisin?" sorusuna cevap aldıktan sonra otomatikman "içinden mi?" diye sormak.
    Amca, hala, dayı, teyze, görümce, kayınço, enişte, elti, bacanak, kaynana, kayınpeder, baldız, yenge, amcaoğlu, halaoğlu, dayıoğlu vb. gibi akrabalık terimleri.
    Gelin-kaynana çekişmeleri.
    Sigarayı çoraba veya kulak arkasına koymak.
    Düğünlerde, eğlencelerde, toplantılarda vb. içip içip olay çıkartmak.
    Kurufasulye-pilav-cacık, at-avrat-silah, devlet-mafya-polis, kavun-beyaz peynir-rakı, metin-ali-feyyaz, karpuz-peynir-ekmek gibi üçlemeler.
    Yürüyüş veya dolaşma esnasında eline tesbih, değnek, sopa vb. almak.
    Yabanci dil ogrenirken once kufurleri ogrenmek, yabancilara Turkce ogretirken once kufurleri ogretmek.
    Yolculuk esnasında yanındakine "yolculuk nere hemşerim?" diye sorarak muhabbete başlamak.
    Çırak-kalfa-usta ilişkisi.
    Büyüklerin yanında sigara içmemek, bacak bacak üstüne atmamak.
    Mektuplarda "büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden" öpüp "kestane kebap, acele cevap" beklemek.
    Kendini tanıttıktan sonra diğer yarışmacı arkadaşlara başarılar dilemek.
    Japonları kastederek "adamlar yapmış abi!" demek.
    Ortaokul ve lisedeki anı-hatıra defterlerine yazarken "bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için..." diye başlamak.
    "Bizim askerdeyken bir çavus vardı" diye başlayan askerlik anıları.
    Ütü ütülemek, su sulamak, boya boyamak, uyku uyumak, yangın yanması, ölü ölmesi vb. gibi dumur yaratan deyimler.
    "Geldiniz mi?" veya "Siz mi geldiniz?" gibi gereksiz sorular.
    "Kim O?" sorusuna "Ben!" diye cevap vermek.
    Telefonu açan kişiye kendini tanıtmadan "orası neresi?" veya "sen kimsin?" gibi sorular sormak.
    Neredeyse herkese, herşeye takma isim bulmak.
    Misafir gelince hemen çay suyu koymak.
    Paraları cüzdana veya cebe koyarken Ataturk resimlerinin aynı tarafa gelmesine dikkat etmek.
    Lokanta vb. gibi yerlerde masaları birleştirerek oturmak.
    Büyüklerin "Biz sizin yaşınızdayken" diye başlayan cümleleri...
    Düğünlerdeki takı merasimleri.
    Otobüs, uçak, hastane vb. gibi cep telefonu kullanmanın yasak olduğu yerlerde gizli gizli cep telefonu ile konuşmak.
    Yüzsüzce rüşvet istedikten sonra abartıp "helal et" demek.
    Bir işe başvururken muhtardan onaylı ikametgah, fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, noterden onaylı diploma fotokopisi, askerlik belgesi vb. gerekmesi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Yurdum İnsanı

Kategori: Komik Yazılar Ve Fıkralar

Konuyu Baslatan: bYMuH@mM£d76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1922

ßŶ ๓ยђค๓๓є๔